Tartışma 3 Aralık 2016 B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavını Burada Tartışıyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 3 Aralık 2016 B Sınıfına Yükselme Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 6 Ocak 2017.
  1. Kolay

oy sayısı 30
    11,1%
  2. Orta

oy sayısı 77
    28,4%
  3. Zor

oy sayısı 164
    60,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. smttsn

smttsn TÜİSAG Üyesi

Şimdiye kadar ösym nin hiçbir açıklama yapmaması çok ilginç değilmi ? Özel bir şirket gibi davranıyor.
    Ösym nin bilgi edinmesine yazıyorum istediğiniz bilgiler ösym nin sitesinde mevcut diyor ben körüm galiba.

2. sinan kapıcıoğlu

sinan kapıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

Ses oraya ulaştı mı onu da merak ediyorum, şu ana kadar açıklama gelmemesi enteresan
    Ses oraya ulaştı mı onu da merak ediyorum, şu ana kadar açıklama gelmemesi enteresan

3. şukru şimşekalp

şukru şimşekalp TÜİSAG Üyesi

bugün istanbul idare mahkemeleri aracılığı ile ankara idare mahkemesine ösym uygulama kanunun 9 aralıkta resmi gazetede yürürlüğe girmesi hususu ve uygulama
    hükmün iptali ve yürütmeyi durdurma istemli dilekçesini verdim.(gerekli tüm harçlar yatırıldı ) 69.38 puanlı ile ilgili arkadaşlarında bilgisi olsun.

Binnur Gümüş, Batuhan61, ersin... ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Osman Arık

Osman Arık TÜİSAG Üyesi

Şimdiye kadar ki genel uygulaması bu şekilde hep maalesef. Bir açıklama geleceğini sanmıyorum. Ben BİMER'e yazdım ve ÖSYM ye itiraz dilekçesi gönderdim. Ama sonuç alınabilecek yer heralde idare mahkemesine açılan yürütmeyi durdurma davaları.

5. Aziz AKHAVUZ

Aziz AKHAVUZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bizler haklı savunmamızı ve açıklamalarımızı yapıyoruz. bir tane yetkili çıkıpta bunları inceleyerek haklısınız ya da haksızsınız deyip bir açıklamada bulunabilir. ya da bir tane gerçekten yetkili çıkıpta ÖSYM ye ne yapıyorsunuz milletimizi yaptığınız yanlış iptal sorudan dolayı ya da uygulamanızın yanlışlığından dolayı mağdur ediyorsunuz demeli. ÖSYM ya da başka kurum ne olursa olsun yanlışlığı kabul edebilecek cesarette olmalı ayrıca görüş ve önerilere açık, öz eleştriye açık olmalı ve iyi uygulamaları seçip uygulayabilmelidir. ancak maalesef ki hatalı davrandığını kabul etmeninde bir erdem olduğunu ve özür dilemeyi düşünemeyen bir hale geldik.

6. Binnur Gümüş

Binnur Gümüş TÜİSAG Üyesi

Umarım çabalarımız işe yarar..Hiçbir açıklama yapmamalarına ve sessiz kalmalarına anlam veremiyorum..Aslında durum çok net..Haksızlığa uğradık ve düzeltme bekliyoruz!

ersin... bu yazıya teşekkür etti.
  7. smttsn

smttsn TÜİSAG Üyesi

imza kampanyası imza artışı durdu konuşmalar durdu sesimiz kesildi sanırım :(

8. meltemd

meltemd TÜİSAG Üyesi

artık hepimiz yorulduk çünkü. gereken herşey de yapılmış durumda. beklemekten başka çare yok sanırım. :(

9. ersin...

ersin... TÜİSAG Üyesi

İdari Mahkemelerin vereceği yürütmeyi durdurma kararı , umarım 1 ay içinde gerçekleşir.
    Adalet varsa hakkımızı alırız.
    Ses vermeyen sosyal medya ve diğer kurumların tutumu da ayrıca komik. O kadar yazmamıza sesimizi duyurmaya çalışmamıza rağmen bize el uzatmadılar. İlerleyen süreçte yapılacak sınavlar için çok mağduriyet yaşanacağı kesin. Ben bu ülkede adalet varsa yürütmenin durdurulacağına inanıyorum.

10. smttsn

smttsn TÜİSAG Üyesi

Mahkemeden bir haber var mı arkadaşlar ne durumdayız ? Evrakları göndercez galiba bakanlığa birşey çıkmadı şimdilik

11. ersin...

ersin... TÜİSAG Üyesi

Ösym den bana dün 2 evrak geldi oda itirazlarla ilgili .
    1soru iptal edildi ve itirazlarla ilgili neler yapabileceğim hakkında 2 adet bilgilendirme yazısı yollamışlar.

12. Arg

Arg TÜİSAG Üyesi

ben bimerden bugün mail aldım ille de 35 yapacaksınız yazmışlar

13. sinan kapıcıoğlu

sinan kapıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

O ne demek ya:) serzeniş galiba

14. ersin...

ersin... TÜİSAG Üyesi

Bimer
    sınav hizmetleri daire başkanlığından gelen cevap ;
    “Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından veya yargı kararı ile iptal edilen sorular, tüm adaylar için değerlendirme dışında bırakılacaktır. sınav sonuçları açıklandıktan sonra bu durumun oluşması halinde, sınav sonuçları açıklandığı tarihte başarılı ilan edilenlerin hakları saklı tutulacaktır. Sınavda iptal edilen soru olduğu takdirde iptal edilen soru sayısı çıkarıldıktan sonra kalan soruların %70’ini doğru olarak cevaplayanlar, baraj puanı geçmiş sayılacaklardır.” Kuralı gereği değerlendirmeye 49 sorunun alındığı bir testte 35 doğru ve üzeri başarılı sayılacağı değerlendirilmiştir.

15. ersin...

ersin... TÜİSAG Üyesi

İptal edilen soruların puanlaması KDK'ya taşındı.

29 Aralık 2016 Perşembe

16. smttsn

smttsn TÜİSAG Üyesi

KDK ne oluyordu ersin bey ?

17. Raskoln

Raskoln TÜİSAG Üyesi

Kamu Denetçileri Kurumu

18. ersin...

ersin... TÜİSAG Üyesi

İdari mahkemelere açılan yürütmeyi durdurma kararını belemek lazım. Şubat ayının ilk haftası gibi karar çıkar. Ortada bariz kanuna aykırılık mevcut. Ben ayrıca gündemi takip etmeye çalışıyorum.
    Yürütmeyi durdurma kararı çıkması ile haklarımız ne sürede verilecek bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

19. Fehim Elele

Fehim Elele TÜİSAG Üyesi

Yeri burası mı tam bilemiyorum kusura bakmayın. Ben 3 Aralık sınavında başarılı oldum ve dün itibariyle bankaya parayı yatırdım, isg katipte hala C sınıfı görünüyor sertifikam onu düzeltmek için başka bir işlem yapacak mıyım yoksa bakanlık sistemden mi düzeltecek?

20. nisan öztürk

nisan öztürk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar güvenlik kültürüyle igili soruyu acıkayabilir misinz.4.soru

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica