Tartışma : 29 Nisan Ve 16 Aralık 2017 Tarihlerinde Yapılacak İsg Sınavında Değişiklikler Olabilir

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sertifika alanlarına bağlı olarak sınava başvuran aday sayısının 3.000 ve altında olduğu durumlarda, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından uygun görüldüğü takdirde kısmen ya da tamamen yazılı sınav yapılabilecektir. Yazılı sınavda en az 20 açık uçlu soru yer alacaktır.

5000 ve altında adayın başvurduğu sertifika alanlarında sınav, elektronik ortamda Ankara’da yapılabilecektir.

1. Dönemde tüm sertifika alanlarında sınav yapılacaktır ancak, 1. Dönem Sınavına başvuran aday sayısının 100 ve 100’ün altında olduğu sertifika alanlarında 2. Dönemde sınav yapılmayacaktır.

Kaynak: 2017 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2017-İSG)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yani bu durumda

İşyeri Hekimliği elektronik ortamda yapılabilir. (Bir önceki sınavda 4182 kişi bu sınava katılmıştı.)

A, B Sınıfı Güvenlik Uzmanlığı Sınavları yazılı ve açık uçlu yapılabilir.

C Sınıfında ise elektronik veya yazılı sınav uygulanması beklenmiyor. (Bir önceki sınava 16.805 aday katıldı) C Sınıfında muhtemelen eskiden olduğu gibi çoktan seçmeli sınav yapılması bekleniyor. Ancak yeni sistemde soru sayısının 60’dan 50’ye düştüğü unutulmamalı.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sınavın Yapılacağı İller Değişebilir

2017 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavının (2017- İSG) 1. Dönem Sınavı 29 Nisan 2017 tarihinde; 2. Dönem Sınavı ise 16 Aralık 2017 tarihinde; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır. Sertifika alanlarına bağlı olarak başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir. Başvuran aday sayısının 1000'den daha az olduğu sertifika alanlarında sınav sadece Ankara’da yapılabilecektir.

Kaynak: 2017 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2017-İSG)

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
peki 29 nisan B ve A sınavlarına başvuru sayısı belli mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.