Duyuru - 29 Nisan 2017 Tarihinde Yapılacak 2017 - İsg Nisan Dönemi Sınav Duyurusu-16.12.2016 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Duyuru 29 Nisan 2017 Tarihinde Yapılacak 2017 - İsg Nisan Dönemi Sınav Duyurusu-16.12.2016

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında İSG Specialist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi

 2. Mustafa Yağcı

  Mustafa Yağcı TÜİSAG Üyesi

  Ben daha önce kursa gidip kayıt yaptırdım Staj yeri falan buldum aralık sınavına girdim tekrar bu işlemleri yapmama gerek varmı

   
 3. YFŞ

  YFŞ TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Hayır Mustafa Bey. Sınava tekrar gireceksiniz tekrar kursa gitmeyeceksiniz.

     

   
 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri, ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

  Bu itibarla; 29 NİSAN 2017 (Cumartesi) günü yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

  1- Yapılacak sınavla ilgili “sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

  2- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı adaylarının eğitimlerinin uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim dahil (staj yapılan işyerinin İSG-KATİP üzerinden bildirilmiş ve ilgili İSG profesyoneli ile staj yapılan işyerinin e-bildirge kullanıcısı tarafından onaylanarak) en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 13 ŞUBAT 2017 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 05 OCAK 2017 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

  3- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimleri (uzaktan eğitim, örgün eğitim dahil) en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 13 ŞUBAT 2017 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 25 OCAK 2017 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

  4- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen iş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adayların 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

  5- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir.
  Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edeceklerin; 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı ön lisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

  6- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adayların; en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

  7- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı ve (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı yükseltme sınavı için ilk defa girecek olan adayların; 13.06.2016 tarihinde Genel Müdürlüğümüz web sitesinde yayınlanmış olan duyuruda (duyuru için tıklayınız) belirtilen belgeler ile (eğitim kurumu faaliyetini sona erdirmiş ise şahsi olarak, eğitim kurumu faaliyette ise kurum tarafından hazırlanarak) en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaat etmesi gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

  8- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ sınavına eğitim alarak ilk defa girecek olan ve ilgili Yönetmelikler gereği doğrudan girecek olan adaylar hariç olmak üzere; yetkilendirilmiş kurumlardan eğitim alıp, daha önce yapılmış olan sınavlara katılarak başarı gösteremeyen veya eğitim aldığı tarih itibariyle sınav hakkını kaybeden yahut bu sınavlara müracaat etmeyen adaylara 18.12.2014 tarihli 29209 sayılı RG’de ve 30.04.2015 tarihli 29342 sayılı RG’de yayımlanan yönetmelik değişiklikleri nedeniyle yeniden sınava katılma imkanı tanınmıştır. Bu durumda olan adayların, 29 NİSAN 2017 (Cumartesi) günü yapılacak merkezi sınava başvurmak için 21.07.2015 tarihinde yayınlanmış olan duyurumuzu inceleyerek (duyuru için tıklayınız) ve https://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspxsınav DURUMU SORGULA” sekmesini kullanarak kişisel durumlarına göre yapılan açıklamalar doğrultusunda hareket etmeleri ve en geç 13 ŞUBAT 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.


  YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 29 NİSAN 2017 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “sınav UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE sınav GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

  Kaynak: İSGGM

   
 5. Mustafa Yağcı

  Mustafa Yağcı TÜİSAG Üyesi

  Teşekkür ederim :):-D

     

   
 6. berrak içten

  berrak içten TÜİSAG Üyesi

  merhaba
  c sınıfı belgeye sahibim ve 3 senedir bilfiil iş güvenliği uzamnı olarak çalışmaktayım. nisandaki sınava girmek istiyorum ancak bilgilerimi tazelemek ve tekrar sınav moduna girebilmek için kursa gitmek istiyorum. istanbul avrupa yakasında bu tür kurs veren önereceğiniz bir yer yada ders çalışmamı kolaylaştıracak bir site mevcut mu? (belgeyi almama yardımcı olan kurs kapandı)

  şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

   
 7. melih özkan

  melih özkan TÜİSAG Üyesi


  Ne yazikki gitmek istemesen bile gitmek zorundasın sinava girebilmek için. Maviakademi var istanbulda bi orayla gorusebilirsin anadolu yakasinda ama zaten cokta tercih sansin yok ki belli bir tarihe kadar kursada yazilmazsan sinavada giremiyorsun bu tarih icinde son 15 gun falan olmasi lazım
   
 8. Gayretli_azimli

  Gayretli_azimli TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar Kurs Basvuru tarıhını 8 günle kaçırıyorum. Rısk alıp başvuru yapsam kabul edılır mı ?   
 9. Merve Sezginer

  Merve Sezginer TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,
  Benim staj ile ilgili bir problemim var. Kurs staj için verdiğim SGK numarasını örgün eğitim bitmeden sisteme girmiş. Şirket de staja başlamadan o iş yerine girmem için girip aynı tarihte onaylamış. Yani staj örgün eğitimin son günü işveren tarafından onaylanmış gözüküyor. Henüz başlamadığım için sistemde başka bir onay yok yani yanında olacağım isg uzmanının onayı yok. En son gün onay verecek o ama bu durum benim eğitimim ve stajım açısından bir problem yaratır mı? Eğitim kurumu dilekçe ile durumu belirtiriz bir sıkıntı olacağını sanmıyoruz diyor ama yinede danışmak istedim.
  Teşekkür ederim

     

   
 10. fatih duygun

  fatih duygun TÜİSAG Üyesi

  Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

  Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA adres tam olarak bu arkadaşlar posta yoluyla göndercemde belgelerimi   
 11. Rabia Aslan

  Rabia Aslan TÜİSAG Üyesi

  dsp eğitimi aldım ve 29 nisandaki sınav dördüncü girişim olacak. kaç kez daha girme hakkım var yada bu son hakkım mı bilgisi olan var mı ?   
 12. zahide çırak

  zahide çırak TÜİSAG Üyesi

  Ya arkadaşlar,size birşey soracağım,lütfen cevaplarsanız gerçekten minnettar olucam çünkü şuan ne yapacağımı bilmiyorum.Ben aralıkdaki sınava girmiştim 2016'nın kazanamadım c sınıfı uzmanlık sınavını,ve 29 nisanda ki sınava gireceğim diye hazırlanıyorum aylardır,fakat bugun tesadüfen girdim buraya ve duyuru yazısını gördüm açtım baktım,ben isg katip den onaylanıştım sınava girebilmek için,yani başka bir şey form yazıp göndermedim dilekçede yazmadım fakat duyuruda 13 şubat son diyor bugun 15 şubat:( yani ben şimdi dilekçe yazmadığım için giremeyecekmişim bunsınava:(Lütfen birşey diyin

   
 13. fatih duygun

  fatih duygun TÜİSAG Üyesi

  5- 2017-İSG NİSAN DÖNEMİ B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ veya İŞ GÜVENLİĞİ PROGRAMINDA YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir. Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edeceklerin; 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı ön lisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 6 MART 2017 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 29 NİSAN 2017 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

  yukarıda belirttginiz tarih yanlış sanırım bakanlıgın ve genel müdrlügün kendi sitesindeki duyuruda 6 mart son tarihi
   
  zahide çırak bu yazıya teşekkür etti.
 14. sibelsezen

  sibelsezen TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba ben istanbul üniversitesi uzaktan öğretim iş sağlığı ve güvenliği bölümünde son sınıf okuyorum önlisans bu sene son ancak bizde staj yok ben bu sınava giremiyorum yalnız bundan sonraki c sınıfı uzmanlık sertifka sınavlarına girebilecek miyim acaba

   
 15. Ahmet şenol

  Ahmet şenol TÜİSAG Üyesi

  2014 te kursagidip 2015 te 2 kez girdim kazanamadım. Şimdi tekrar giriyorum. İnternette dolaşan hap bilgilerle çalıştım. Şimdi bir baktım ki iş kanununda 2016 da bir sürü yeni değişiklik var. Hatta iş güvenliği yönetmeliğinde bile iş güvenliği uzman çalıştırma sayıları ve çalışma süreleri değişmiş. Benden size tavsiye çalışma sosyal bakanlığı sitesindeki mevzuatlara bakmadan başka yerden çalışmayın   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica