Tartışma - 29 Nisan 2017 Dsp (diğer Sağlık Personeli) Sınavı İptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 29 Nisan 2017 Dsp (diğer Sağlık Personeli) Sınavı İptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular

Konu, 'DSP Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

Sayın TÜİSAG üyeleri,

29 Nisan 2017 DSP (Diğer Sağlık Personeli) sınavı sonrası soruları/cevapları ve yanlış olduğunu, iptal edilmesi gerektiğini düşündüğünüz sınav sorularını bu başlık altında paylaşıp tartışabilirsiniz.

2. Olcay Kıvanç

Olcay Kıvanç TÜİSAG Üyesi

Gruplardaki çocuk ve personel sayısı

MADDE 42 – (1) Gruplardaki çocuk ve personel sayısı aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde belirlenir:

a) 0-36 aylık çocuk grubunda en çok on çocukla bir grup oluşturulur. Her grup için bir grup sorumlusu ve en az bir çocuk bakıcısı görevlendirilir.

b) 37-66 aylık çocuk grubunda en çok yirmi çocukla bir grup oluşturulur. Her grup için en az bir grup sorumlusu ve bir çocuk bakıcısı görevlendirilir.

c) 6-12 yaş grubunda en çok yirmi çocukla bir grup oluşturulur. Çocuk kulüplerinde ihtiyaç duyulması halinde çocuk bakıcısı görevlendirilebilir. Çocuk kulüplerinde, sabahçı ve öğlenci çocuklara yönelik iki bölüm şeklinde hizmet verilebilir.

(2) 66 aylık ve üzeri çocuklardan 26/7/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıdığı için, okul öncesi eğitime yönlendirilen çocuklar, 37-66 aylık gruba kabul edilir.

YaseminİDİL Korkmaz bu yazıya teşekkür etti.
  3. Olcay Kıvanç

Gruplardaki çocuk ve personel sayısı

MADDE 42 – (1) Gruplardaki çocuk ve personel sayısı aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde belirlenir:

a) 0-36 aylık çocuk grubunda en çok on çocukla bir grup oluşturulur. Her grup için bir grup sorumlusu ve en az bir çocuk bakıcısı görevlendirilir.

b) 37-66 aylık çocuk grubunda en çok yirmi çocukla bir grup oluşturulur. Her grup için en az bir grup sorumlusu ve bir çocuk bakıcısı görevlendirilir.

c) 6-12 yaş grubunda en çok yirmi çocukla bir grup oluşturulur. Çocuk kulüplerinde ihtiyaç duyulması halinde çocuk bakıcısı görevlendirilebilir. Çocuk kulüplerinde, sabahçı ve öğlenci çocuklara yönelik iki bölüm şeklinde hizmet verilebilir.

(2) 66 aylık ve üzeri çocuklardan 26/7/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıdığı için, okul öncesi eğitime yönlendirilen çocuklar, 37-66 aylık gruba kabul edilir.

4. Olcay Kıvanç

bu soru yanlış

YaseminİDİL Korkmaz bu yazıya teşekkür etti.
  5. refik nehir

refik nehir TÜİSAG Üyesi

6. Özden Köksal

Özden Köksal TÜİSAG Üyesi

Soru doğru ben yönetmeliğe baktım cevap 10 kadın bakıcı sormus

7. BAHAR YİĞİT

BAHAR YİĞİT TÜİSAG Üyesi

Geçersiz sebeple yapılan feshin sonuçları

4857 sayılı 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu'na göre, iş güvencesi hükümlerinin uygulama alanı bulunduğu durumlarda iş sözleşmesi feshedilen işçi, işe iade davası açmış ve bu davayı kazanmıştır.
    buna göre kararın kesinleşmesine kadar çalıştırılmadığı süre için işçiye EN ÇOK kaç aya kadar doğmuş bulunan ücret ve diğer hakları ödenir ?
    A) 2 B) 4 C) 6 D) 8 E)10
    ÖSYM bu sorunun cevabını sitesinde B) 4 olarak vermiş fakat cevap yanlış. İtiraz edelim arkadaşlar
    MADDE 21. -
    İşverence geçerli sebep gösterilmediği veya gösterilen sebebin geçerli olmadığı mahkemece veya özel hakem tarafından tespit edilerek feshin geçersizliğine karar verildiğinde, işveren, işçiyi bir ay içinde işe başlatmak zorundadır. İşçiyi başvurusu üzerine işveren bir ay içinde işe başlatmaz ise, işçiye EN AZ dört aylık ve EN ÇOK sekiz aylık ücreti tutarında tazminat ödemekle yükümlü olur.

Mahkeme veya özel hakem feshin geçersizliğine karar verdiğinde, işçinin işe başlatılmaması halinde ödenecek tazminat miktarını da belirler.

8. Canan Sarımehmet

Canan Sarımehmet TÜİSAG Üyesi

Evet yanlış ya sorularda hep anormallikler var

Olcay Kıvanç bu yazıya teşekkür etti.
  9. Olcay Kıvanç

ben yine kaldım

10. Olcay Kıvanç

ben sizlere söylüuorum bu ösym deki vicdansız allah dan korkmayanlar bu dünya düşkünleri ile bu sertifikayı almam benim olmadı artık girmeyecim onların olsun sertifika iş den de cıkartırlar ise de yapacak birşey yok 6 kere irdim 1 soru ile kaçırdım bundan da 25 soru yapmıcım sizlerin yolu açık olsun gademler

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica