Soru 27 Aralık 2014 Sınavına Girecek Veya Önceden Girmiş Yüksek Lisans Mezunları Başvuru Prosedürü Nedir?

Konu, 'İSG Yüksek Lisans Hakkında' kısmında papillon tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. papillon

  papillon TÜİSAG Üyesi  Merhaba;
  C sınıfı uzmanım İş sağlığı ve güvenliği üzerine yüksek lisansı bitirdim.B sınıfı olabilmek için 27 aralık sınavına başvuracağım.Ösym takviminde sınav başvuruları 03.11.2014-12.11.2014 arasında.Fakat bizim izleyeceğimiz prosedür nedir? Yüksek lisans belgemizi bakanlığa iletmiş olmamız gerekiyor mu?


   
  cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
 2. Erdem Guvenlioglu

  Erdem Guvenlioglu TÜİSAG Üyesi

  Bende ilk defa B sınıf için gireceğim ama henüz başvuru filan yapmadım.. Duyuru için teşekkürler ve bu duyuruda Genel Müdürlüğe başvurulması gerekiyor denmiş.. Hangi genel müdürlük bu ?? Ankara'ya mı gitmemiz gerekiyor başvuru için ??

   
 3. Oktay Acar

  Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

  Erdem bey,

  02 ekim 2014 tarih itibarı ile güncel duyuru yapıldı. Detaylara aşağıdaki duyuruda ulaşabilirsiniz.


  27 ARALIK 2014 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU

  Bilindiği üzere; işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarının eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

  Bu itibarla; 27 ARALIK 2014 Cumartesi günü yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

  1- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak sınavla ilgili sınav uygulama duyuru metni daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

  2- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak işyeri hekimliği sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/1-b maddesinde belirtilen kişiler (İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler) doğrudan girebileceklerdir.

  Söz konusu adaylar; 17 EKİM 2014 tarihi mesai bitimine kadar ((T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploması örneği( onaylı* ), bilim uzmanlığı belgesi( onaylı* )) Bakanlığa posta yoluyla veya elden başvuru yapmak zorundadır.

  3- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavına , Genel Müdürlük tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek adayların eğitimlerini en geç 3 EKİM 2014 (İSG-KATİP’ te belirtilen eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

  Ayrıca Eğitim Kurumları’ nca 3 EKİM 2014 tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde (en son 18 EKİM 2014 saat 23.59’ a kadar ) uygulamalı eğitimin yapılacağı işyerlerinin listesi ve eğitim tarihlerinin İSG-KATİP üzerinden bildirilmesi gerekmektedir.

  Yukarda belirtilen hususları yerine getirmeyen adaylar 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

  Üçüncü maddede belirtilen adayların isimleri doğrudan sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dahil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

  4- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavına, eğitim almadan doğrudan (İSG Yüksek Lisans diplomasına sahip olanlar) katılan , ancak ilgili Yönetmelik ( eğitim alma şartı aranmaksızın sınavlara katılım hakkı tanınanlar, bu haklarını en fazla iki defada kullanabilirler . Bu kişilerin sınavlarda iki defa başarısız olması durumunda, ilgili eğitim programını tamamlamak şartıyla sınavlara katılabilirler. ) hükmü gereği sınav hakları devam eden adayların adları otomatik olarak sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dahil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

  5- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/1-b-2 maddesinde belirtilen kişiler (iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar ) doğrudan girebileceklerdir.

  Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edecekler; 17 EKİM 2014 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği( onaylı* ), yüksek lisans diploma örneği( onaylı* )) Genel Müdürlüğe başvurmak zorundadır.

  6- 27 ARALIK 2014 günü yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavına , daha önce yapılan sınavlara girerek başarısız olan ancak ilgili Yönetmeliklerin“ Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde ilgili sınavlara katılabilir. ” hükmü doğrultusunda sınav hakkı bulunan adayların adları doğrudan sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dahil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

  7- 27 ARALIK 2014 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir.

  Söz konusu adaylar; 17 EKİM 2014 tarihi mesai bitimine kadar ((T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği(onaylı*), hizmet çizelgesi(aslı veya onaylı örneği**) ile)) Genel Müdürlüğe başvurmak zorundadır.

  8- Yukarıdaki maddelerde belirtilen ve ilgili sınava girme hakkı bulunan adayların sınava girebilmeleri için ayrıca daha sonra ilan edilecek olan “sınav uygulama duyurusu” doğrultusunda ÖSYM’ nin başvuru merkezleri aracılığı ile sınav başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

  9- Bilindiği üzere 21 Aralık 2013, 23 Şubat 2014 ve 24 Mayıs 2014 tarihlerinde prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge yükseltme sınavı yapılmış olup Kanun’ un verdiği süre 2 AĞUSTOS 2014 tarihinde sona erdiğinden, 27 Aralık 2014 tarihinde ve bundan sonra yapılacak sınavlarda prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge yükseltme sınavı yapılmayacaktır.

  Bu nedenle bu hususta Genel Müdürlüğümüze müracaat edilmemesi gerekmektedir.

  02.10.2014

  (*) Noter veya mezun olunan okuldan.

  (**) Noter veya ÇSGB Personel Dairesi Başkanlığından.

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

  Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=27aralik_sinav_duyurusu

     

   
 4. Fatihhh

  Fatihhh TÜİSAG Üyesi

  Dilekçe örnekleri ile ilgili bilgisi olan var mı ?

   
  cabir durmaz ve aysnr bu yazıya teşekkür etti.
 5. Emre Dndr

  Emre Dndr TÜİSAG Üyesi

  Bende dilekçe örneği arıyordum elinde olan varsa paylaşırsa çok sevinirim...

     

   
 6. Fatihhh

  Fatihhh TÜİSAG Üyesi

  Bunun ekler kısmını değiştirip kullanın

   

  Ekli Dosyalar:

  veli yorgancı bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica