Soru Bankası 27 Aralık 2014 Sınavı A, B Ve C Hazırlık Osym'ye Göre 5 Şıklı Sorular %100 Başarı

FAHRETTİN TANIR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
iş yerlerini tavan yüksekliği en az 3 mu 3.5m mi

FAHRETTİN TANIR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Gürültüye maruz kalan süre (saat/gün) Max. gürültü seviyesi (dBA)
7,5 80
4 90
2 95
1 100
0,5 105
0,25 110
1/8 115
Darbe gürültülerinin üst seviyesi 140 dBA’yı aşamaz.
acaba diyorum 95 desibel üstüçalışmak kesinlikle yasakmı yasaksa çalışma saatleri neden belirtilmiş

FAHRETTİN TANIR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
cevaplar yuklendimi bulamadım

Onur Baş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
yeni cevapları göremedim eklendimi acaba?

melon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
@ fahrettin
Normal sartlarda isyerinin tavan yüksekligi 3 m olmali
Zararli toz ve gazlarin bulundugu ortamlarda sie en az 3,5 m olmalidir

Hava akimi 0,5 m/s yi gecmemelidir

Henüz cevablari bende bilmiyorum, herkese kolay gelsin.....

FAHRETTİN TANIR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
ekranlı araç kullanımında verilmesi gereken eğiti; Zorlayıcı travmalar ve korunma yolları, Doğru oturuş, Gözlerin korunması, Gözleri en az yoran yazı karakterleri ve renkler, Çalışma sırasında gözleri kısa sürelerle dinlendirme alışkanlığı, Gözlerin, kas ve iskelet sisteminin dinlendirilmesi, Ara dinlenmeleri dir
BU EĞİTİMİ KİM YADA KİMLER VERİR?

burçin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar, Kanserojen ve Mutajen Maddelerde Risk değerlendirme süresi daha eski bilgilerime göre 5 yılda 1 yenileme olarak aklımda kalmış.

6331 sayılı kanun ve yeni yönetmeliklere göre yenileme süresinde değişiklik oldumu? Gerek kanserojen ve mutajen ile ilgili yönetmeliği gerek risk değerlendirme yön. okudum ancak bulamadım ( ya da gözümden kaçtı). Kaç yılda bir yenilemenmesi gerekmektedir?

mehriban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar, Kanserojen ve Mutajen Maddelerde Risk değerlendirme süresi daha eski bilgilerime göre 5 yılda 1 yenileme olarak aklımda kalmış.

6331 sayılı kanun ve yeni yönetmeliklere göre yenileme süresinde değişiklik oldumu? Gerek kanserojen ve mutajen ile ilgili yönetmeliği gerek risk değerlendirme yön. okudum ancak bulamadım ( ya da gözümden kaçtı). Kaç yılda bir yenilemenmesi gerekmektedir?
Merhaba. Kanserojen ve Mutajen Maddeler Cok tehlikeli sınıfa girdigi icin 2 yılda bir risk analizi yenileniyor diye biliyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bende merak ettim.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Merhaba. Kanserojen ve Mutajen Maddeler Cok tehlikeli sınıfa girdigi icin 2 yılda bir risk analizi yenileniyor diye biliyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bende merak ettim.
evet doğru çok tehlikeli sınıfa giriyorlar.risk analzileride ona göre yapılmaktadır

Kaner

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Peki bu işyerinde çalışanların bilgileri kaç yıl süreyle saklamak zorundadır işveren?

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
4.deneme pdf olarak cevaplarıyla birlikte eklenmiştir.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Yeni sorular 2çmesaj eklenmiştir.

5. deneme eklenmiştir.

5. deneme eklenmiştir.

5. deneme eklenmiştir.

FAHRETTİN TANIR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Muayeneler tehlike sınıfına göre 1 3 5 Yılda bir yapılır.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
benimle sınava hazırlananların şühesi varsa bana gelen maillerden bir kaçını veriyorum size

Ozan Emrah Ertekin78.33 puanla A Sınıfı. Yönetmelikleri bir kere okudum ve 1364 soruluk pdf dosyanızı çalıştım. Başta size ve nezdinizde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Foruma üye olmamın tek sebebi de size hitaben şu satırları yazabilmemin başka yolunu bulamamamdır, hakkınızı helal edin.

Gözde DemirkolHakan Bey Merhabalar;
Mayıs 2014 sınavına hazırladığınız özet notlara çalışarak ve sorularınızı çözerek girdim. Tam 81,6667 puan aldım :) Hakkınızı helal edin... Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

hfkorHakan Bey merhaba,
24 mayıs sınavına bende sizin hazırladığınız 1300 soruyu sonrasında buklet sorularınızı çözerek hazırlandım 78.33 alarak A sınıfı oldum. Herşey için çok teşekkür ederim.

ali dalhakan kardeşim benim 24 mayıs 201'te yapılan sınav 3. hakkımdı. 1. sınavda 59 2. sınavda 65 ve son sınavda ÖSYM'nin yaptığı sınavda ise sayenizde 85 aldım. size çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

baret_ahmetMerhaba, 24 Mayıs sınavına buklet sorularınızı çözerek girdim. Tam 70 aldım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

BUNLAR BİRKAÇI .HEM BURADAN HEM MAİLİMDEN GELEN 500 ÜZERİNDE MAİL.

BU HİZMET KARŞILIĞINDA KİMSEDEN BİR KURUŞ PARA TALEBİM OLMADI.

YERİ GELDİ TEHDİT EDEN SÖVENLER OLDU AMA HEP DESTEK OLDUM SİZLERE BUNDAN SONRADA YANINIZDAYIM.

YANİ TEK TALEBİM VAR BİR DUA ETMENİZ.BUNCA EMEĞİM SADECE ŞAHSIMA DUA ETMENİZ VE BASARILI OMANIZ ICIN.TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme:

mehriban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hakan Hocam tabiki yaptıgınız yardımları inkar etmek gunah olur. Ben gecen mayıs sınavında sizin soruları cözseydin kesin sınavı gececektim ama malesef sınav sonrası haberim oldu. İnsallah bu sene kazanırız tabiki Allah kısmet ederse. Sizede dualarımızı tabiki yapıyoruz. Ben kendi şahsıma her namazda size ve sizin gibi insanlara dua ediyorum. Allah razı olsun.

mehriban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hocam benim bir sorum olacak. İki faklı ses kaynağının oluşturduğu toplam ses şiddeti demişsiniz. Bunları nasıl hesaplamamız gerekiyor

mehriban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hocam bu soruyya kafam takıldı. Demişsinizki cevap B. Ama ders notlarında böle bişe daha var.
Devamlı olarak en az 50 işçi çalıştırılan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek üzere
işyeri sağlık ve güvenlik birimi kurulur. Hocam diger şıklardana bazılarıda bu soruya cevap veriyor gibi.
S16. İşyerisağlıkve güvenlik birimi kurma yükümlüğü ile ilgi olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

A) 50’den fazla çalışanı olan tüm işyerlerinde
B) İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanının tam süreli görevlendirilmesi gereken durumlarda,
C) 50’den fazla çalışanı olan ve sanayiden sayılan işyerlerinde,
D) 50’den fazla çalışanı olan ve çok tehlikeli sınıfta yeralan işyerlerinde
E) 50 den fazla çalışanı olan ve 6 aydan fazla süren ilerde

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.