Tartışma 27 Aralık 2014 Işyeri Hekimliği Sınavı Iptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaan SAKA

TÜİSAG Kurucusu
Admin
Sayın TÜİSAG üyeleri,

27 Aralık 2014 İşyeri Hekimliği Sınavı Sonrası yanlış olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini düşündüğünüz sınav sorularını bu başlık altında paylaşıp tartışabilirsiniz.

bülent şimdivar

TÜİSAG Üyesi
ösym açıldı hiç bir şey açıklanmamış benim analmadığım öys sınavını bile ki 1 milyondan fazla kişi giriyor 1 haftada açıklanıyor bizim sınav 3-5 bin kişilik haftalarca bekletiyorlar enteresan...kimsenin devlet kurumlarına güveni kalmadı çok acı birşey...

Nilgün Fatma Dirlik

TÜİSAG Üyesi
Sayın TÜİSAG üyeleri,

27 Aralık 2014 İşyeri Hekimliği Sınavı Sonrası yanlış olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini düşündüğünüz sınav sorularını bu başlık altında paylaşıp tartışabilirsiniz.
Asfalt'la ilgili soru çift cevaplı..Aromatik hidrokarbon ve benzpiren. Çünkü ''' Benzo[a]piren, C20H12, beş halkalı bir polisiklik aromatik hidrokarbondur.''' '''''''Hidrokarbonların büyük bir çoğunluğu petrol ya da kömür katranından üretilmektedir.''''' Katrandan asfalt yapılmaktadır.
Aromatik hidrokarbonlar mono ve poliaromatik hidro karbon diye 2 ye ayrılıyor. Bunlarda Akciğer CA nedeni... Bu soruya kesinlikle itiraz edilmeli.

İlker Eraydinli

TÜİSAG Üyesi
İşitme kaybı ile ilgili soruda 85 db altında hiçbir sağlık problemi oluşmaz gibi kesinlik içeren bir ifade sıkıntılıdır.
Nitratlar ve Karbonmonoksit kronik dönemde her ikisi de koroner arter hastalığı yapar.. Birisi sadece non-ateromatözdür..

bülent kara

TÜİSAG Üyesi
kaan bey;

İSG kurullarının görevi sorusunda; kurul yıllık çalışma planı hazırlamaz. bu sorunun cevabında birde ''hayati durumda işi durdurma'' var. iki şıkda hatalı. kurul ikisinide yapamaz. buda bence hatalı

ferhat gözel

TÜİSAG Üyesi
işyeri hekimlerinin az tehlikeli işlerde kişi başı çalışma süresi eski yönetmelikte 4 dk evet ama 18.12.2014 tarihli yönetmelikte yani sınavdan 9 gün önce çıkan yönetmelikte 5 dakikaya çıkarıldı.sırf bu yüzden ben bu soruyu yanlış yaptım.iptal edilmesi lazım bence

feyza kefeli

TÜİSAG Üyesi
Kim itiraz edecek simdi burada yazilanlara ☺ kurulda bulunmayanlar: is yeri hemsiresi ve destek elemani...bencede bu soru iki cevapli...

Göksel Şahiner

TÜİSAG Üyesi
Sorulara itiraz edebilmek için soruyu ve doğruları tam ifadesiyle ve şıklarla hatırlamak zorunda mıyız? Daha önceki sınavlara itiraz eden arkadaşlar bu konuda bilgilendirme yaparsa sevinirim. Asfalt yapımındaki kanserojen madde ile ilgili soruya itiraz edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

tahsin yuksel

TÜİSAG Üyesi
Bimere şikayet yazın arkadaşlar benim şikayet osym ye iletilmiş. anayasa mahkemesinin görüşü veya kararı uygulanması lazım.. sorulara itiraz edecegiz.Soruyu şıkkıyla beraber dogru hatırlayıp yapmak lazım. Tüm soruları ve cavapları yayınlaması lazım.

simay ozcan

TÜİSAG Üyesi
Yurt sorusunda ozurlu de bildirilmeli.. kamuda % 4 ozelde % 3 ozurlu calistirilmali.. diger siklar yonetmelkte yazio zaten ama ozurlu de bildirilmeliisitme kaybinda da 2 secenek var.. a sikkinda kulak zari delinerek gecici isitme kaybi olur dio.. bu yanlis gecmis sorulrda da benzeri var.. ic kulakta odem olmasi ve bir sure sonra bunun gecmesnden kaynaklidr gecici isitme kaybi..E sikkinda 85 db eylem ust degeri sonucta.. yani kkd kullanim zorunlulugu bile yok.. ama uzun sureli surekli gurultuye maruz kalmak da isitme sagligini etkileyebilir. Ama cevap bu haliyla a sikki olmali gecen sınav sorularndan dolayi

simay ozcan

TÜİSAG Üyesi
Bimere ben de yazcm.. hangi soruya neye gore itiraz etcez.. cevabi ne verdi bilmicez bile.. adamlr sen 60 aldn dese neye gore belli diil.. demekki baska yanlislarm varmis diip susup oturcammi yani.. alakasiz bi soruya alakasiz bi cevap yazilms olsa habermz olmicak.. ne sacma is bu ya.. neye dayanarak aciklanmio bu sorulr neyin inatlasmasi bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...