Duyuru 24 Mayıs Sınavı Giriş Belgelerinin Edinilmesi ( Ö S Y M )

Konu, 'Sınavlar İle İlgili Duyurular' kısmında Hakan ÖZTÜRK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hakan ÖZTÜRK

  Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi  DUYURU
  (15 Mayıs 2014)
  2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2014-İSG) Mayıs Dönemi: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi
  24 Mayıs 2014
  tarihinde yapılacak 2014-İSG Mayıs Dönemi Sınavınabaşvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.
  Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidir. Adaylar İnternet’ten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.
  Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, sınav görevlilerinde adayı tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. sınav günü sınav görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.
  Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya güncel bir fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.
  Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
  ÖSYM BAŞKANLIĞI

  http://www.osym.gov.tr/belge/1-20773/2014-is-sagligi-ve-guvenligi-genel-mudurlugu-isyeri-hek-.html


   
 2. ttopdemir

  ttopdemir TÜİSAG Üyesi

  osym de halen yok belgeler siz aldınız mı giriş belgenizi?

   
 3. Hakan ÖZTÜRK

  Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  Bende almadım 16 mayısta , yani yarın saat 2 de yayınlayacaklarmış.

     

   
  ttopdemir bu yazıya teşekkür etti.
 4. ttopdemir

  ttopdemir TÜİSAG Üyesi

  Evet bende şimdi buldum bu uyarıyı .Sınavda başarılar...

   
  Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 5. isghizmetleri

  isghizmetleri TÜİSAG Üyesi

  Ankara dışında başka yerde sınava giren var mı?

     

   
 6. Hakan ÖZTÜRK

  Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  İstanbul Kağıthanede giriyorum. İki tane arkadaşımda İstanbul Sarıyerde giriyor.

   
 7. isghizmetleri

  isghizmetleri TÜİSAG Üyesi

  Samsunda sınava giren varmı?
   
 8. sinan uygun

  sinan uygun TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, ben sınav giriş belgesini çıktı almayı maalesef bu saate ertelemişim, aklıma Osym nin sınavdan önce giriş belgesini yazdırmayı sınırlandırabileceği ihitimali gelmemişti, bu durumda sınava giremeyecek miyim?   
 9. isghizmetleri

  isghizmetleri TÜİSAG Üyesi

  Girebildiniz mi sinava

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica