Tartışma : 24 Mayıs 2014 Işyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Sizce 24 Mayıs 2014 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    206
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hülya fiş ekinci

TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar daha öncede soruldu ama ben bir şey sormak istiyorum net bilen varmı,ben geçen sene eğitim aldım,aralıkta sınava girdim olmadı,bu sınavda olmadı,ben tekrar jursa gitmem gerekiyormu

mertacar

TÜİSAG Üyesi
Geçen sınavda 4 şıklı 4 soru vardı, yanlış doğruyu götürmeyip geçme notu 70 idi. Bu sınavda 5 şıklı 60 soru vardı geçme notunun yine 70 olması mantıksız. 4 şıkta 70 olur, 5 şıkta 60, 5 şık olup 4 yanlış 1 doğruyu götürürse 50 olur. tüm sınavlarda tercih barajı bu nedenle 50 dir soru sayısı ne olursa olsun( örnek TUS, Yan dal Uzmanlık sınavı...) Hem geçen sınavda 70 in altına başarısız yazmışlardı ve sıralama vermemişlerdi. Burda hem sıra veriliyor, hem de başarısız diye bir şey yazmıyor. Sanki yarışmalı belli bir kontenjanı olan bir sınav gibi davranıyorlar. ÖSYM nin bunlara açıklık getirmesi gerekir.

mertacar

TÜİSAG Üyesi
Geçen sınavda 4 şıklı 100 soru vardı, yanlış doğruyu götürmeyip geçme notu 70 idi. Bu sınavda 5 şıklı 60 soru vardı geçme notunun yine 70 olması mantıksız. 4 şıkta 70 olur, 5 şıkta 60, 5 şık olup 4 yanlış 1 doğruyu götürürse 50 olur. tüm sınavlarda tercih barajı bu nedenle 50 dir soru sayısı ne olursa olsun( örnek TUS, Yan dal Uzmanlık sınavı...) Hem geçen sınavda 70 in altına başarısız yazmışlardı ve sıralama vermemişlerdi. Burda hem sıra veriliyor, hem de başarısız diye bir şey yazmıyor. Sanki yarışmalı belli bir kontenjanı olan bir sınav gibi davranıyorlar. ÖSYM nin bunlara açıklık getirmesi gerekir.

Emre Öner

TÜİSAG Üyesi
Geçen sınavda 4 şıklı 100 soru vardı, yanlış doğruyu götürmeyip geçme notu 70 idi. Bu sınavda 5 şıklı 60 soru vardı geçme notunun yine 70 olması mantıksız. 4 şıkta 70 olur, 5 şıkta 60, 5 şık olup 4 yanlış 1 doğruyu götürürse 50 olur. tüm sınavlarda tercih barajı bu nedenle 50 dir soru sayısı ne olursa olsun( örnek TUS, Yan dal Uzmanlık sınavı...) Hem geçen sınavda 70 in altına başarısız yazmışlardı ve sıralama vermemişlerdi. Burda hem sıra veriliyor, hem de başarısız diye bir şey yazmıyor. Sanki yarışmalı belli bir kontenjanı olan bir sınav gibi davranıyorlar. ÖSYM nin bunlara açıklık getirmesi gerekir.
doktor bey çok haklı ivedilikle ilgili birimlere yönetmelik konusunda başvurmak gerekiyor sonuçta yönetmelikte yazan 70 alma zorunluluğunu değiştirmek bakanlığın elinde. Ösym nin yaptığı bu niteliksiz sınavdaki başarı oranı herşeyi ortaya koyuyor.

YAKUP TATAR

TÜİSAG Üyesi
meraba arkadaşlar
benim 41 doğru 19 yanlış var, puanım:68,333 sıram:594
sınava giren iş yeri hekim adayı: 6655 barajı geçen yaklaşık 450-500
yani başarı oranı %7-8
hiçbir soruda iptal edilmemiş çünkü duyuruda açıklarlardı
bence pazartesi biz öncelikle ösym ye itiraz dilekçelerimizi gönderelim (gerçi o pek bişey değiştirmez bence cünkü soru iptal olmadıkça cevap kağıtlarımızın tekrar okunması birşeyi değitirmez ama yinede gönderelim)
bir de calışma ve sosyal güvenlik bakanlığına başarı oranının çok düşük olduğu, sınavın zor olduğu ve yanlış soruların sorulduğunu anlatan, barajın aşağıya çekilmesi gerektiğini belirten başka bir dilekçe gönderebiliriz ,

inter

TÜİSAG Üyesi
osgb kurmak istiyorum, işyeri hekimi ile beraber ankarada düşünen arkadaşlar beni arasın 0543 603 3276

Hakkı Ümit

TÜİSAG Üyesi
Yanlış hatırlamıyorsam "yönetmelik yayın tatihinden önce eğitim alanlar bir yıl içinde ilgili sınavlara başvurur." şeklinde bir ibare var. Diğerleri ise üç yıl içinde sınava girebiliyor.Bir kısıtlamadan söz edilmiyor. Yönetmelik Temmuz 2013'te yayınlandı.Daha önce eğitim alanlar ibaresi ile sınav hakkını kaybedenler mi kastediliyor? Bu konuda yine bir belirsizlik var.

inter

TÜİSAG Üyesi
arkadaşlar ben osgb kuracam ilgilenen iş hekim arkadaş lar beni arasın konuşalım(ankarada)

Cem Hamidi

TÜİSAG Üyesi
İş güvenliği uzmanlığı haklarını aramışlar aralıktaki sınavı tekrar okutmuşlar.Geçenler olmuş.İşyeri hekimliği topiği alt sıralarda...Başarı oranının %6.7 olduğu sınavda hakkımızı arıycağımıza kaç kere sınava girme hakkımız var onu tartışıyoruz.

Ben pazartesi bakanlığa dilekçe atıcam hemde bimere mesaj atıcam geçme notunu 60 olması için.

Emre Öner

TÜİSAG Üyesi
Ben bimere konuyu mümkün olduğunca deteylı bir şekilde aktararak başvurdum. Başvuru sayısı arttıkça konu gündeme gelecektir diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.