Tartışma - 24 Mayıs 2014 Işyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz | Sayfa 49 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 24 Mayıs 2014 Işyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 24 Mayıs 2014 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 21 Haziran 2014.
  1. Kolay

5,8%
  2. Orta

27,7%
  3. Zor

66,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. adem arık

adem arık TÜİSAG Üyesi

Aralık ta

2. hülya fiş ekinci

hülya fiş ekinci TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar daha öncede soruldu ama ben bir şey sormak istiyorum net bilen varmı,ben geçen sene eğitim aldım,aralıkta sınava girdim olmadı,bu sınavda olmadı,ben tekrar jursa gitmem gerekiyormu

3. mertacar

mertacar TÜİSAG Üyesi

Geçen sınavda 4 şıklı 4 soru vardı, yanlış doğruyu götürmeyip geçme notu 70 idi. Bu sınavda 5 şıklı 60 soru vardı geçme notunun yine 70 olması mantıksız. 4 şıkta 70 olur, 5 şıkta 60, 5 şık olup 4 yanlış 1 doğruyu götürürse 50 olur. tüm sınavlarda tercih barajı bu nedenle 50 dir soru sayısı ne olursa olsun( örnek TUS, Yan dal Uzmanlık sınavı...) Hem geçen sınavda 70 in altına başarısız yazmışlardı ve sıralama vermemişlerdi. Burda hem sıra veriliyor, hem de başarısız diye bir şey yazmıyor. Sanki yarışmalı belli bir kontenjanı olan bir sınav gibi davranıyorlar. ÖSYM nin bunlara açıklık getirmesi gerekir.

4. mertacar

mertacar TÜİSAG Üyesi

Geçen sınavda 4 şıklı 100 soru vardı, yanlış doğruyu götürmeyip geçme notu 70 idi. Bu sınavda 5 şıklı 60 soru vardı geçme notunun yine 70 olması mantıksız. 4 şıkta 70 olur, 5 şıkta 60, 5 şık olup 4 yanlış 1 doğruyu götürürse 50 olur. tüm sınavlarda tercih barajı bu nedenle 50 dir soru sayısı ne olursa olsun( örnek TUS, Yan dal Uzmanlık sınavı...) Hem geçen sınavda 70 in altına başarısız yazmışlardı ve sıralama vermemişlerdi. Burda hem sıra veriliyor, hem de başarısız diye bir şey yazmıyor. Sanki yarışmalı belli bir kontenjanı olan bir sınav gibi davranıyorlar. ÖSYM nin bunlara açıklık getirmesi gerekir.

5. Emre Öner

Emre Öner TÜİSAG Üyesi

doktor bey çok haklı ivedilikle ilgili birimlere yönetmelik konusunda başvurmak gerekiyor sonuçta yönetmelikte yazan 70 alma zorunluluğunu değiştirmek bakanlığın elinde. Ösym nin yaptığı bu niteliksiz sınavdaki başarı oranı herşeyi ortaya koyuyor.

6. YAKUP TATAR

YAKUP TATAR TÜİSAG Üyesi

mrb lar bende 41 doğru 19 yanlış yaptım ve sıralamada 594. gözüküyorum ,sıramız nasıl aynı

7. YAKUP TATAR

YAKUP TATAR TÜİSAG Üyesi

bende 41 ile kaldım sıralamam 594 ,

8. YAKUP TATAR

YAKUP TATAR TÜİSAG Üyesi

meraba arkadaşlar
    benim 41 doğru 19 yanlış var, puanım:68,333 sıram:594
    sınava giren iş yeri hekim adayı: 6655 barajı geçen yaklaşık 450-500
    yani başarı oranı %7-8
    hiçbir soruda iptal edilmemiş çünkü duyuruda açıklarlardı
    bence pazartesi biz öncelikle ösym ye itiraz dilekçelerimizi gönderelim (gerçi o pek bişey değiştirmez bence cünkü soru iptal olmadıkça cevap kağıtlarımızın tekrar okunması birşeyi değitirmez ama yinede gönderelim)
    bir de calışma ve sosyal güvenlik bakanlığına başarı oranının çok düşük olduğu, sınavın zor olduğu ve yanlış soruların sorulduğunu anlatan, barajın aşağıya çekilmesi gerektiğini belirten başka bir dilekçe gönderebiliriz ,

9. inter

inter TÜİSAG Üyesi

OSGB kurmak istiyorum, işyeri hekimi ile beraber ankarada düşünen arkadaşlar beni arasın 0543 603 3276

10. NACİ DUMLU

NACİ DUMLU TÜİSAG Üyesi

En son ısgb sıtesındekı yonetmelikte 3 sene içerısınde yapılan tum sınvlara gırıyoruz.

hülya fiş ekinci bu yazıya teşekkür etti.
  11. Hakkı Ümit

Hakkı Ümit TÜİSAG Üyesi

Yanlış hatırlamıyorsam "yönetmelik yayın tatihinden önce eğitim alanlar bir yıl içinde ilgili sınavlara başvurur." şeklinde bir ibare var. Diğerleri ise üç yıl içinde sınava girebiliyor.Bir kısıtlamadan söz edilmiyor. Yönetmelik Temmuz 2013'te yayınlandı.Daha önce eğitim alanlar ibaresi ile sınav hakkını kaybedenler mi kastediliyor? Bu konuda yine bir belirsizlik var.

12. Hakkı Ümit

Hakkı Ümit TÜİSAG Üyesi

Okuduğunuz sayfanın linki nedir? Belirtirseniz sevinirim.

13. inter

inter TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben OSGB kuracam ilgilenen iş hekim arkadaş lar beni arasın konuşalım(ankarada)

14. inter

inter TÜİSAG Üyesi

ANKARADA İSG KURUCAM İLGİLENEN HEKİM ARKADAŞLAR ARIYORUM.

15. inter

inter TÜİSAG Üyesi

OSGB KURUCAM İLGİLENEN İŞYERİ HEKİMİ ARKADAŞ ARIYORUM.ankarada

16. inter

inter TÜİSAG Üyesi

OSGB kurucam ilgilenen işyeri hekimi arkadaş arıyorum.

17. köksal ERDOĞAN

köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Samsunda OSGB bünyesinde calışacak TAM ZAMANLI hekim aranmaktadır irtibat 0542 6789 000

18. cem kaya09

cem kaya09 TÜİSAG Üyesi

ORTAK OLARAK MI ÇALIŞMAK İÇİN Mİ?

19. Cem Hamidi

Cem Hamidi TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği uzmanlığı haklarını aramışlar aralıktaki sınavı tekrar okutmuşlar.Geçenler olmuş.İşyeri hekimliği topiği alt sıralarda...Başarı oranının %6.7 olduğu sınavda hakkımızı arıycağımıza kaç kere sınava girme hakkımız var onu tartışıyoruz.

Ben pazartesi bakanlığa dilekçe atıcam hemde bimere mesaj atıcam geçme notunu 60 olması için.

20. Emre Öner

Emre Öner TÜİSAG Üyesi

Ben bimere konuyu mümkün olduğunca deteylı bir şekilde aktararak başvurdum. Başvuru sayısı arttıkça konu gündeme gelecektir diye düşünüyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica