24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

 1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

  3,5%
 2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

  96,1%
 3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

  0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. serkancaner

  serkancaner TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar print scrn ile aras ın sayfasının fotosunu çekip bakanlığa ekli dosyada gönderin.bunun nereden gerçekleştiğini nereden bildiklerini bu komidyon toplantısında yaşananları biliyorlarsa sınav sorularınıda öğrenme imkanlarının olmadığınımı sorun bence.bakalım ne yanıt verecekler.


   
 2. sanctuary35

  sanctuary35 TÜİSAG Üyesi

  bende aynısını söyledim kendisine abd demiş yaşıoyoruzda abd standardını bilelim dedim. bana ya abd kökenli bir firmada çalışırsanız dedi. ayrıca müfredatta uluslar arası yönetmelikler ve standartlarda varmış bilmemiz gerekiyormuş.
  a b c de aynı soru olmasınıda normal karşılıyorlar ve össde bile hata oluyor bizde niye olmasın diye ekledi.

  bu ülkede kim çıkıpta evet biz hata yaptık demişki?

   
 3. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  örneğin;
  aşağıd hang. tesisin tasarımı aşamasında tehlikelerin analizi için kullanılan tehlike değerlendirme tekniğidir
  cevap:ön tehlike analizi

  bu bizim eğitim sorularında vardı,biliyodum
  ayrıca kalitatif de vardı

     

   
 4. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar en az 5 soru diyor.ben 5 soru iptal olur diyorum.3 veya 4 sorununda siklari değişir diyorum.toplamda 9 veya 10 u bulurr.

   
 5. Keopseti

  Keopseti TÜİSAG Üyesi

  Yavaş yavaş herkes soruların doğru ve mantıklı olduğunu düşünmeye başladı. Demek ki en geç yarın sınav itirazları belli olacak :)
  Özel eğitim kurumları önce mağdur olan öğrencilerinin hakkını vermeye başlasın sonra reklam yapsın.

     

   
 6. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  kardeş aynen karşımıza çıkan soruları yaptık ki 60 ile 70 puan bekliyo herkes,,ama sınavların bir eleme usulü vardır,bu gerçeği kimse değiştiremez.bu eleme soruları bu sınavda hatalarla dolu,hatalı soru yapılmadan da eleme sorusu hazırlanabilirdi.ben bir eğitimciyim,nasıl soru hazırlanır ii bilirim

   
 7. serkancaner

  serkancaner TÜİSAG Üyesi

  altına imzamı attığım sorulara itirazını gerçekleştirdik.isgder de aynı diğer dernekte aynı.işgüvenlikçiler de.doğru bir tane.

  ayrıca kimse hata yaptım demez ama.ya abd firmasında çalışsaydın diye de demeye hakkı yoktur.avrupa standardı dersen tamam derim.ok.derim.rusya ya iş yapan firmada çalışsan ne olucak.ismail bey bunu bilecek mi?yapmayın ya bu kadar basit olmaması gerek.
   
 8. serkancaner

  serkancaner TÜİSAG Üyesi

  Görüşüne katılmıyorum.hangi soru mantıklı ya.A kitapçığı 4.soru çevrenin fabrikanın güvenliği ne bu?bu örnek co mu dersin so2 mi dinamit mi dersi ne dersin bırakın kantitatif kalitatifi.tatlı su kurnazlığının önde gideni bu soru.

  Bana sunuç versinler bak burada böyle biz bu yüzden iptal etmedik desinler mantıklı olsun o zaman 1soruda iptal olmasın ama adalet.hakkaniyetli davransınlar.   
 9. hakanöz

  hakanöz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar neler oluyor ya herkez salmaya başladı!!2 gün daha açıklanmazsa herkez sorular çok normaldi demeye başlayacak!!Adamlar işini biliyo!!

     

   
 10. hakanöz

  hakanöz TÜİSAG Üyesi

  arkadaŞim sÖyledİklerİne aynen katiliyorum!!   
 11. dj_shark

  dj_shark TÜİSAG Üyesi

  günaydın beyler bugün de beklioz heralde aynı yerde herkes yerini aldı mı :) bugün hepimiz için hayırlı olsun   
 12. err

  err TÜİSAG Üyesi

  Ya arkadaş yanlış veya hatalı sorunun yavaş yavaş mantıklı olduğu düşünülür mü ? 2 + 2 = 4 dür eskiden de öyle idi şimdi de böyle , bunu yavaş yavaş düşün bakalım sonuç değişecek mi kullandığınız ibarelerde lütfen genelleme yapmayınız ''herkes böyle düşünüyor '' herkes öyle düşünse biz günlerce neden buradayız ?

   
 13. isgici

  isgici TÜİSAG Üyesi

  Soruları hazırlayan akademisyenlerse ne olmuş ki yani? Benim bu yazdıklarım bir çoğuna ağır gelebilir ama doğru doğrudur, birileri onları kabul etmesede gerçek değişmez.
  Ülkemizde akademisyenlik de her kurum kurum ve meslek gibi yozlaşmıştır. Benim bizzat şahit olduğum daha doktorasını bile tamamlamamış olan bir çok insanın kürsü başkanı olduğu ders verdiği ve ayrıca ingilizce bilmeyenlerin de google translate aracılığıyla ingilizce bilen arkadaşlarına rica minnet yalvararak makale hazırladıklarıdır.
  Nerede o eski "bilim adamları". Şimdi akademisyenlerin bir kısmı yalakalık ve üç kağıttan başka bir şey bilmiyorlar. Bu akademisyenlerin hazırladıkları soru da bu kadar olur işte.
   
 14. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  bugün de zor

   
 15. err

  err TÜİSAG Üyesi

  Bu formda konu başlığında belirtildiği üzere İsg sınav sorularını tartışıyoruz ülkede konuşulacak çok konu var arkadaşım haklısın ama yazdıkların ile bu konuyu bağdaştırmak pek mantıklı gelmedi bize ne makale hazırlayan öğretim üyelerinden bize ne şimdilik bilim adamlarından biz hakkımızı arıyoruz konun dışına çıkıp farklı tarışma konularına girmeyelim . Bu ara benzinede 5 kuruş zam gelmiş tartışılacak ise   
 16. emreerciyes24

  emreerciyes24 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sonuçlar sağlam bir veri kaynağına dayandırılmadan bende ikna olmam . Bu ara err sanada katılıyorum .

   
 17. isgici

  isgici TÜİSAG Üyesi

  Bu kafada gidersen daha çok buralarda tartışırsın. Soruları hazırlayanlardan bize ne diyorsun, oysa o niteliksiz adamlar değil midir ki bizlere Avusturalya mevzuatını soranlar. Soruları hazırlayanlardan bize ne diyorsan o sorulardan şikayet etmeye de hakkın yoktur!
  Lütfen at gözlüklerimizi çıkaralım, hayata geniş açıdan bakalım artık.

   
 18. emreerciyes24

  emreerciyes24 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar lütfen güne sakin başlayın cool down .
  bizlerin yarası aynı hatırlatırım ikinizede

   
 19. fatiht

  fatiht TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar görünen o ki birlik beraberlik bozulmaya başlamış.

   
 20. isgici

  isgici TÜİSAG Üyesi

  Ben zaten sakinim, sadece yorumlar içindeki mantıksızlıkları ortaya koyarak neden bu durumda olduğumuzu ortaya koyuyorum.
  Bunun birliğin beraberliğin bozulması şeklinde yorumlanmasını anlayamıyorum. Bir ve beraber olmak demek herkesin aynı ezberi söylemesi demek değildir.
  Haklıyız hakkımızı alacağız.

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica