24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

 1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

  3,5%
 2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

  96,1%
 3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

  0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi  Arkadaslar Adam akilli incelerlerse eminim 10 a yakin yanlis bulurlar garanti.bole sacma sapan soru sorulmaz be.


   
 2. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi  Temmuz ayinda varmiydi iptaal soru,felan.bir cok kisi yorumlarda yazmis ama.gercekten bu konu hakkinda bilgi sahibi olan varmi?.
  Temmuz ayinda varmiydi iptaal soru,felan.bir cok kisi yorumlarda yazmis ama.gercekten bu konu hakkinda bilgi sahibi olan varmi?.

   
 3. Sinan

  Sinan TÜİSAG Üyesi

  içerisinde hatanın her türlüsü olan bir sınav. Mantık hatası, birden fazla doğru şık, yazım hatası (higometre diye bir cihaz yok!), müfredat dışı sorular... uzayıp gidiyor böyle

     

   
 4. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi

  Aynen o yuzden soluyorum ya adaam gibi incelerlerse 10 ve. Ustu hata bulurlar.ve dedigim gibi 62,63 alanlar gecer gibi geliyor bana.

   
 5. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  insanlar zaten 60 ile 70 arasında 10soruiptal olsa herkes kazanır,,inşallah öylede olur ama zannetmiyorum

     

   
 6. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  sizcce hangiler iptal olur
  higrometre iptal olsada farketmez çünkü herkes doğru yapmıştır,o soruda uyan tek şık o zaten

   
 7. Fatih Mert

  Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

  monster 58 iptal edilenleri yazıyorum temmuzdaki
  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA

  (Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü)  İlgi: 23.2.2011 tarihli ve 2011/PrNo:13 sayılı protokol.  İlgi protokol kapsamında 2.7.2011 tarihinde Ankara’da tek oturumda merkezi olarak yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı (A, B ve C sınıfı) sınavından sonra adaylarca usulüne uygun olarak yapılan itirazlar değerlendirilmiş ve aşağıda belirtilen iptal ve cevap şıkkındaki düzeltmelerin göz önüne alınarak, değerlendirmelerin buna göre yapılması uygun görülmüştür.  Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.
   
 8. Fatih Mert

  Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

  İptali ve düzeltilmesi uygun görülen soru ve açıklamalar:

  1) C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavının A kitapçığındaki; 51 ve 67 no’lu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 44 ve 60 no’lu sorular hatalı bulunmuş ve iptal edilmesine karar verilmiştir.

  2) İşyeri hekimliği sınavının A kitapçığındaki; 28 no’lu sorunun cevabının A şıkkı yerine C şıkkı olmasına, buna karşılık gelen B kitapçığındaki 74 no’lu sorunun cevabının A şıkkı yerine C şıkkı olmasına karar verilmiştir.

  3) İşyeri hekimliği sınavının A kitapçığındaki; 70 no’lu sorunun cevabının D şıkkı yerine B şıkkı olmasına buna karşılık gelen B kitapçığındaki 65 no’lu sorunun cevabının D şıkkı yerine B şıkkı olmasına karar verilmiştir.

  4) A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavının A kitapçığındaki; 96 no’lu sorunun cevabının D şıkkı yerine B şıkkı olmasına buna karşılık gelen B kitapçığındaki 26 no’lu sorunun cevabının D şıkkı yerine B şıkkı olmasına karar verilmiştir.   
 9. Fatih Mert

  Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

  5) B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavının A kitapçığındaki; 98 no’lu sorunun cevabının D şıkkı yerine C şıkkı olmasına buna karşılık gelen B kitapçığındaki 42 no’lu sorunun cevabının D şıkkı yerine C şıkkı olmasına karar verilmiştir.

  6) C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavının A kitapçığındaki; 56 no’lu sorunun cevabının B şıkkı yerine D şıkkı olmasına buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 no’lu sorunun cevabının B şıkkı yerine D şıkkı olmasına karar verilmiştir

     

   
 10. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi

  Hayirdir Kim karar verdi.zaten c sinifi sinavinda a kitapcigi 56.sorunun cevabi d zaten   
 11. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi

  Fatih mert tesekurler kardes.eyvallahhh saygilar.   
 12. gulnikan

  gulnikan TÜİSAG Üyesi

  çok teşekkürler

  6) C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavının A kitapçığındaki; 56 no’lu sorunun cevabının B şıkkı yerine D şıkkı olmasına buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 no’lu sorunun cevabının B şıkkı yerine D şıkkı olmasına karar verilmiştir[/QUOTE]

  [B/]Bu durumda iki soru iptal,bir sorunun şıkkı da değiştirilmiştir.
  Bakalım bu sınavda ne olacak?

  Ben de;
  2 adet yaş sorusu,
  madenin havalandırılması (belki iptal olur çünki sulama toz oluşumuna engel olmaz,sadece bastırır),
  trafo sorusu,
  kaynak ışınları,
  elektrik işareti,
  buzdolabı sorusu,
  etik sorusu, başka da iptal olacak soru yok diye düşünüyorum.
  [/B]

   
 13. İdil_e

  İdil_e TÜİSAG Üyesi

  Herkese günaydın,

  İyi seneler...

  Bende dilekçemi gönderdim. Pakize Kılıçaslan 'a teslim edilmiş. Hepimiz için hayırlısı olsun. İnşallah haklarımız yenmez. İnanın kaldığım için üzülmicem tekrar bu sınav rezalati ile uğraşacağıma üzülücem.

  Benim de iptal olmalı dediğim, (en azından)

  1-En Küçük Çalışma yaşı
  2-Genç işçi tanımı
  3-Elektrik çarpmalarından korunma- ( hattın nörtünü topraklamakda etkisizdir)
  4-Elektrik yangını işareti
  5-Toz oluşumunu arttıran etkenlerden değildir?- ( su kullanılmaması tozu arttırır- Kullanılması olsa amenna)
   
 14. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  bencede b 23. soru yani hattın nörtünü topraklamakda etkisizdir de olcak ,burada soruya bakarsanız etkisizdir diyor,,en etkisiz deseydi b şıkkı olabilirdi.şimdi arkadaşlar hattın nötürü topraklanırsa herhangi bir sebeple faz-nötr kısa devre olursa cihazların topraklanmış kısımları elektriklenir,,insanları çarpar,o yüzden bunu iç tesisatlarda asla önermezler,bu adamlar nasıl soru soruyorlar anlamıyorum:deli:

   
 15. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ankara daki durumdan haberi,bilgisi olan var mı?duyumlar nedir?   
 16. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  kardeş bu hafta içi açıklanacak,hangi sorular iptal hangi şık değişecek,çünkü hafta sonuna kadar itiraz dilekçelerinin cevaplarını yollamaya başlayacaklarmış.zaten geçen Cuma dan komisyon toplanmış

   
 17. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar bakanligin sitesinden sorulari kaldirmislar.valla bir oyunmu cevirecekler,ne yapacaklar bakalim.bende 7. Veya 8 tane soru bekliyorum.iptal veya summit degisecek.selamlar

   
 18. mağdurum

  mağdurum TÜİSAG Üyesi

  evet yerine iptal olacak veya değişecek sorulara ilişkin yazı gelecek,şimdi acaba ne konuşuyor komisyon,merak eden var mı?

   
 19. btepebag

  btepebag TÜİSAG Üyesi

  kesin üç,beş soru iptal edecekler sonrada bir kılıfına uydurup milletin mağduriyetinin üstüne yatacaklar... bu zihniyettenlerden daha fazlasını beklemeyin...

   
 20. monster58

  monster58 TÜİSAG Üyesi

  Buyuk ihtimal caylarini,kahvelerini yudumlayarak muabbet ediyorlardir.bizimi dusunecekler sanki.hadi bakalim hayirlisi olsun hepimiz icin.ne olursa olsun sonucta sacma sapan bir sinavdii.yazikk.....

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica