24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

 1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

  3,5%
 2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

  96,1%
 3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

  0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. fatihmyilmaz

  fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi  siz konustunuz mu?


   
 2. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  meftun bey ne dedi arkadaşlar?

   
 3. nestai

  nestai TÜİSAG Üyesi

  hadi geçmiş olsun size benim 69 netim var. Fakat iptal sorular ile geçeceğimi düşünüyorum. Çünkü yanlış yaptıklarımın içinde 2 tane dogru şıkkı bulunan soru var.

     

   
 4. BilgehanMehmet

  BilgehanMehmet TÜİSAG Üyesi

  ################################################################
  ##################### ÖNEMLİ ###############################

  Arkadaşlar B sınıvı uzman sınavını incelemeyi bitirdim;
  #######################################

  SONUÇLAR:.................................................................

  Aynı ve %90 aynı soru adedi :26-27

  Bizlerin çözebileceği soru adedi : 76-78

  Aldığımız eğitimle 75 soruya çok çok rahat cevap verebiliriz... Gerçekten inceleyin kendiniz görün ama moraliniz bozulacaksa hiç bakmayın... :)

   
 5. ceyyy

  ceyyy TÜİSAG Üyesi

  anlayana

  hangi ışın zararlıdır sorusunda eğer çalışılan yer kapalı bi alansa güneş ışını alamıyodur mesala bu durumda en zararsızı o oluyo

     

   
 6. fatihmyilmaz

  fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

  Değerli grup üyeleri,

  24 Aralık 2011 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için itirazımızı hep birlikte yapacağız.

  Bu itirazların daha etkili olması için daha öncede bahsettiğim gibi itirazlarımızı aynı ağızdan, aynı dilekçe ile yapmamız gerekiyor.

  Bu dilekçeyi oluşturabilmek için ise aşağıdaki yönergeleri izlemeliyiz;

  UNUTMAYIN! ZAMANIMIZ ÇOK KISITLI!

  1) Ekte de yer alan 24.12.2011 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı kitapçığını inceleyerek hatalı olduğunu düşündüğümüz soruları gerekçeleri ile birlikte "mesutkartal@isgder.com" ya da "kartalmesut@yahoo.com.tr" adresine göndereceğiz.(28.12.2011 çarşamba 17:00'a kadar)

  2) Tek bir havuzda topladığımız hatalı soruları incelemek üzere bir komisyon kuracağız. Bu komisyonu İSGDER olarak kuracağız fakat dışarıdan katılmak isteyenlerde gelebilirler.

  3) Kurulan komisyon havuzdaki soruları tek tek inceleyecek ve kesin kanaat ile hatalı olduğu düşünülen sorular belirlenecek.(28.12.2011 Çarşamba mesai saati sonrası-İst. Anadolu Yakasında[detay duyurulacak])

  4) Hatalı olan sorular gerekçeleri ile birlikte bir dilekçe haline getirilecek ve tüm sosyal ağlardan sınava girenlere ulaştırılacak.(28.12.2011 Çarşamba gecesi)

  5) Sınava giren tüm adaylar bu dilekçeleri "sınav uygulama duyurusu"nda anlatıldığı şekilde gönderecekler.(29.12.2011 Perşembe saat 17:00'a kadar)
  sınav uygulama duyurusu için tıklayın; http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=24araliksinavduyurusu

  TÜM BUNLARI İVEDİ BİR ŞEKİLDE YAPMALIYIZ, ZAMANIMIZ ÇOK AZ..


  Not: Bu duyuruyu paylaşımı kolay olsun diye jpeg formatına çevirdim ve ekte gönderdim. Lütfen tüm sınava giren tanıdıklarınıza iletiniz.

  Mesut KARTAL
  İş Güvenliği Uzmanları Derneği(İSGDER)
  İstanbul Temsilcisi
  0554 434 93 23

  eğitim kurumumdan gelen mesajı sizlerle paylaşmak istedim arkadaslar

   
 7. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım zaten iptal olan sorunun doğru yada yanlış yapmanız farketmez her türlü doğru sayılır diye biliyorum..soruyu yanlış yapsanız da iptal olursa doğru kabul edilir..
   
 8. nestai

  nestai TÜİSAG Üyesi

  Ben konuştum çok güzel yönlendirdi beni. En son numarayı aramıştırm. Kendisine 69 netim olduğunu ve iptal edilmesi gereken soruların benim için çok önemli olduğunu söyledim. Perşembe 17:00 a kadar dilekçenizin elimizde olması lazım. lütfen diğer dilekçeye ekli olması gereken maddelerede dikkat edin dedi. Dekont harici ne var ki dedim. T.C Kimlik No v.s. (sınav başvuru kılavuzunda yazıyor) Mutlaka ilgilenilir değil mi dedim. Tabiki dedi. Yanlışsa soruların yarısı bile iptal olabilir dedi. Çan Eğrisi olayını sordum. Acaba ortalama çok düşük olursa böyle bir şansımız var mı dedim ? Hayır imkansız böyle bir durum söz konusu olamaz dedi.   
 9. fatihmyilmaz

  fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

  b sınıfının sınavı ile c sınıfının sınav sorularının aynı olması hukuki acidan bize bir avantaj saglar mı peki? yani zorluk derecesi acisindan..

     

   
 10. yazemre

  yazemre TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bir kişinin itirazı ile iptal veya cevap anahtarı düzeltilen soru sadece o itiraz eden kişiyimi kapsar yoksa bütün sınava girenler bundan yararlanırmı   
 11. nestai

  nestai TÜİSAG Üyesi

  aynı şeyi söylüyoruz. yanlış yaptıklarım hep iptali üzerine konuşulan sorular. 1 tanesi iptal edilse benimde yanlış yaptığım sorulardan. dogru kabul edileceği için ben geçmiş sayılacağım.   
 12. ceyyy

  ceyyy TÜİSAG Üyesi

  birde katma değer sağlama dolaylıdır bence direkt etkisi değildir

   
 13. mukader

  mukader TÜİSAG Üyesi

  6.soru Belirsiz süreli iş sözleşmesi ile çalışan bir işçinin iş güvencesinde yararlanabılımesı için iş kanununa gore işyerindeki kıdemı ne olmalıdır. cevap 6 ay mı 1 yıl mı. muammalı soru değil mi?(işçi sayısını belirtilmemiş )
  12. soru enküçük yaş denmış mevzuatta 14 yasını doldurmuş işçiler çalıştırabılıyor denmış. bu soruda 14-15 yaşında doğru olduğunu duşunuyorum.
  40 soru. Biyolojik maruzıyetın ızlenmesı sırasında aşağıdakılerın hangısi anlamlı değildir. cevap B fakat D olması gerekmıyormu. Ortam havasında buluna etken madde miktarı ölçülmelidir ?
  60.soru elekrık yangınları hangısı ıle tanımlarnır.Okuduğum hıçbır kaynakta bu bılgı yoktu.internette bıle bulamadım.muammalı soru değil mi?
  82. soru Aşagıdakılerınahngısı Toz oluşumunu artıran etkenlerden değildir.bu sorunun cevabı b Su kullanılmaması .Bence Çelişkili bır soru.Soru net anlaşılmamakta ayrıca
  94. soru. Genç işçi sınıfı..15-18 değil mi?cavap nasıl 16-18 anlamadım

  bırde ıtırazları nasıl yapacağız arakadasşlar
   
 14. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  herkese vurur.sonuçta soru yanlış kabul edilir..sadece o kişiye soru yanlış diye birşey olamaz..

   
 15. btepebag

  btepebag TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar...sizce sınavın iptal olma durumu varmı? bu kadar insan mağdur oldu...yada 60 ve üzeri alanları 70 diye geçirirlermi ...   
 16. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar herkes yanlış düşündüğünüz soruları bir format hazırlayıp gönderebilir misiniz herkes kendisinkiyle karşılaştırsın..

   
 17. yazemre

  yazemre TÜİSAG Üyesi


  arkadaşlar o zaman her kişinin itiraz etmesi sadece bakanlığın kasasını doldurur hep birlikte koordineli bir şekilde itiraz edersek daha mantıklı değil mi

   
 18. btepebag

  btepebag TÜİSAG Üyesi

  bu formatı forum sayfasında oluşturamayızmı acaba...

   
 19. scotter

  scotter TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar casgeme maıl attım bana egıteke ıtıraz etmenız gerektır dıye gerı donduler.Arkadaslar bır an once dılekceyı ortak bır formatla hazırlayıp hemen yollayalım fazla zamanımız kalmadı gercekten

   
 20. ozdemir

  ozdemir TÜİSAG Üyesi

  casgem dışında bildiğiniz itiraz ve şikayet maili atabileceğimiz adresleri paylaşalım lütfen.

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica