Tartışma - 23 Mayıs 2015 İşyeri Hekimliği Sınavı İptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular | Sayfa 3 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 23 Mayıs 2015 İşyeri Hekimliği Sınavı İptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. akif kirişci

  akif kirişci TÜİSAG Üyesi  Valla bunlar anayasa falan dinlemiyor


   
 2. akif kirişci

  akif kirişci TÜİSAG Üyesi

  O zaman cevap gizlilik

   
 3. Ali TEKER

  Ali TEKER TÜİSAG Üyesi

  hocam tus dahil bütün sınavların sorularını açıklıyorlar artık bireysel olarak, tamamını. takmamak diye bir şey yok. ama nedense bu işyeri hekimşiği konusunda hem OSGB ler hem eğitim kurumları hem de sınava girenler pasif.

     

   
 4. Mehmet yetkin

  Mehmet yetkin TÜİSAG Üyesi

  Ben gizlilik ve yazilim dedim galiba ama bu soru iptal edilebilir yazilimda hic bir kaynakta gecmiyor

   
 5. Mehmet yetkin

  Mehmet yetkin TÜİSAG Üyesi

  1.sorudan eminmisin bende oyle hatirliyorum ama arkadaslar toz komisyonu diyor

     

   
 6. RukiyeT

  RukiyeT TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar iş yeri hekimliği soru tartışma kısmı nerede? Takip ediyordum şu an yok??

   
 7. Ali TEKER

  Ali TEKER TÜİSAG Üyesi

  İlgi:28.05.2015 tarih ve 138*** sayılı ÖSYM Bilgi Edinme başvurunuz.

  Bilindiği üzere Anayasa Mahkemesinin 4 Nisan 2014 tarihli ve 2013/114E. 2014/22 K. Sayılı “12.7.2013 günlü kararı ile “6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un; 33. maddesiyle, 4982 sayılı Kanun’un 2. maddesine eklenen Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara ait soru ve cevaplar bu Kanun kapsamı dışındadır” şeklindeki fıkranın Anayasa’ya aykırı olduğu ve iptali, kararın resmi gazete’ de yayımlanacağı güne kadar yürürlüğünün durdurulması” kararı verilmiştir.

  Anayasa Mahkemesi kararı soruların açıklanmasını zorunlu kılan bir karar olmayıp Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında bilgi verme ile ilgilidir. Soruların açıklanmaması uygulamasının dayanağı, Anayasa Mahkemesinin iptal kararı vermiş olduğu düzenleme değil 6114 sayılı Kanunun 9 uncu maddesi ikinci fıkrasında yer alan “sorular ve cevapların, yapılan sınav sona erdikten sonra Yönetim Kurulu kararına istinaden açıklanabileceği” hükmüdür. Bu düzenleme de bir Kanun maddesidir. Dolayısıyla sınavlarda sorulan soruların ve cevapların internet sitemizden yayımlanmaması uygulamasına devam edilecektir. Ancak Anayasa Mahkemesinin kararı doğrultusunda; 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde, sınava girmiş olan adayların başvuru yapmaları halinde kendilerine ait soru kitapçıkları, cevap kağıdı ve cevap anahtarı ile birlikte incelemesine sunulmaktadır. Sınava hazırlanan adayların bilgi edinmeleri ve sınava girmeleri halinde kendi sınavlarını cevap kağıtları ile birlikte fiili olarak değerlendirebilmeleri için sınav sonuçları açıklandığında sınav sorularının % 10’u sayısınca soruların resmi internet sitesinde yayınlanmasına devam edilecek, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelli veya bedelsiz olarak süreli veya süresiz hiçbir basın yayın kuruluş veya organına telif hakkı devri yapılmamasına ve başka bir yolla da yayımlanmasına izin verilmemektedir.”  Açıklamak bizim keyfi uygulamamız diyorlar. Ve sorular açıklanmadan neye tam olarak itiraz edileceği bilinemiyor. ve de 2 milyon insanın girdiği LYS 1 haftada açıklanırken İSG uzmanlığı ve işyeri hekimliği sınavı sistematik olarak 15-20 gün arasında açıklanıyor.
   
 8. Delel Nehir

  Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

  sonuçlar açıklandı :)   
 9. Ahmet Nusret Güneş

  Ahmet Nusret Güneş TÜİSAG Üyesi

  Şüpheli soruların hiçbiri iptal olmamış. Tartışılan sorularda 41 net dogrum vardı 9 tane şüpheli soru vardı. 82 geldi.

     

   
 10. murtaza kaya

  murtaza kaya TÜİSAG Üyesi

  Ben 68 ile kalanlardanım. OSYM ye vurgun sorusunun iptali için başvurdum. Önce ziraate 20 tl para yatırıyorsunuz(İBAN NO osym nin sitesinde var), bu makbuz ile birlikte Genel dilekçe örneğini (bu da sitede mevcut)doldurup OSYM başkanlığına itiraz nedeninizi yazarak yolluyorsunuz. Bu konuya özellikle 68 :) alan arkadaşlar uğraşırsa belki geçeriz:) 3 iş günümüz var...   
 11. murtaza kaya

  murtaza kaya TÜİSAG Üyesi

  genel amaçlı dilekçe örneğini de yolluyorum. Ziraat İBAN NO: 390001002533060280115229 . Genel amaçlı dilekçede evrak referans numarası denen bir bölüm var, oraya da osym/ais 'ten hemen kolayca ulaşabilirsiniz. Umarım iptal olur ve doğru sayarlar bir de tabi:)   

  Ekli Dosyalar:

 12. saim öztürk

  saim öztürk TÜİSAG Üyesi

  iptal edilen soru var mı acaba

   
 13. murtaza kaya

  murtaza kaya TÜİSAG Üyesi

  Henüz yok sanırım
   
  saim öztürk bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica