Tartışma - 23 Mayıs 2015 İşyeri Hekimliği Sınavı İptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 23 Mayıs 2015 İşyeri Hekimliği Sınavı İptal Edilmesini Düşündüğünüz Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

Sayın TÜİSAG üyeleri,

23 Mayıs 2015 İşyeri Hekimliği sınavı sonrası yanlış olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini düşündüğünüz sınav sorularını bu başlık altında paylaşıp tartışabilirsiniz.

mustafa ali çavuş bu yazıya teşekkür etti.
  2. akif kirişci

akif kirişci TÜİSAG Üyesi

gribal enfeksiyon,kancalı kurt sorusu iptal edilse ne güzel olur

3. mustafa ali çavuş

mustafa ali çavuş TÜİSAG Üyesi

Sağlık bilgilerinin gizliliği ve iyi bir yazılım diye bir soru vardı ben o soruda yanlış bir şık bulamadım ve 5 seçeneğinde doğru olduğunu düşünüyorum. Sorunun soruluş şekli yoruma dayalı idi ve beş seçenek de doğru idi. Yazılımda gereklidir. Kişilerin sağlık bilgilerinin gizliliğide gereklidir. Diğer 3 seçeneği hatırlamıyorum ama onlar %100 doğruydu. Internette herkes bu iki şık arasında kaldığı görünüyor. Bence bu soru iptal edilmelidir.

serdar ay ve akif kirişci bu yazıya teşekkür etti.
  4. mustafa ali çavuş

mustafa ali çavuş TÜİSAG Üyesi

Gribal enf. Tanımı çok geniş bir Tanım hocam. Kuş-Domuz-sars vb. Bir sürü hastalık.

5. akif kirişci

yanlış soruların iptali için başvurma süresi 3 gün müydü?nasıl başvuru yapılıyor?

Suat Durkaya bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bekir Yapicioglu

Bekir Yapicioglu TÜİSAG Üyesi

sınav aciklandiktan sonra 3 gun icinde osym siteden form doldurup banka hesabina hersoru icin ayri ucret yatirarak basvuruluyor diye okumustum sanirim.

7. Bekir Yapicioglu

sınav tarihinden sonra her soru icin 20 tl ziraat bnk hes. Yatiriyor genel amacli dilekce orneginde sorunun bilimsel yonune itiraz edilip osym ye gonderilmesi gerekiyor

8. Bekir Yapicioglu

sınav tarihinden sonra 3is gunu icinde diyor.bu platformda organize olup itiraz edilecek sorulari belirleyip guclu bilimsel dayanakla birlikte bir an once itiraz edilmeli.

9. Mehmet yetkin

Mehmet yetkin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar her kez sinirda en az 2 soru iptal ettirmemiz lazim

10. birsen gülkan

birsen gülkan TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,ulusaL İŞ SAĞLIGI VE GUVENLİĞİ KURULU SORUSUNDA YONETMELIGE GORE BUTUN SIKLAR DOĞRU BU SORU IPTALE GİDER
    KURSUN KAYNAMA NOKTASI 600-650 BU NEDENLE 500-600 SIKKI 700-800 SIKLARI VAR BU DA İPTALE GİDEBİLİR.
    ANTROPOMETRİK TE ILK 3 KESIN DOĞRU ANCAK 4 YANI MAKINA ICIN KORUYUCU ERGONOMETRİNİN 5 YONU VARYA BU GÜVENLİK YÖNUNE GİRİYOR.MAKINE KORUMASI GUVENLIK..

BİRDE TİTREŞİM BİRİMİ M/S2 İDİ VE TITRESIMDE KONUDA HEP ŞİDDET(KUVVETİ)GEÇİYORDU BU KUVVET MI İVME Mİ OLCAK
    İYİ GÜNLER..

11. Bekir Yapicioglu

Arkadaslar sınav soorularina bilimsel icerigi acisindan iptal icin 2 gunumuz kaldi. Gribal enf sorusu? Kursun aritmi? Kursun buharlasma 500-600? Sorularina itiraz edyormuyuz.

12. meltem bilge

meltem bilge TÜİSAG Üyesi

Dekompresyon vurgun sorusuda iptal edilebilir
    Bilimsel kaynakları var.

13. Seza Baykan

Seza Baykan TÜİSAG Üyesi

14. Bekir Yapicioglu

bilimsel dayanağından emin olan arkadaşlar bu işi yaparsa çok iyi olur. açıklama kısmına etkili şeyler yazmak gerek.

15. akif kirişci

sorulara itiraz eden arkadaşlar varsa hangi soruya itiraz ettiğini burada yayınlayabilirmi?

16. Mehmet yetkin

Mehmet yetkin TÜİSAG Üyesi

Bende su is guvenligi konseyi diye hatirliyorum 5 sikta vardi hatirladigim siklar saglik bakabligi- milli egitim bakanligi-cevre ve sehircilik bakanligi- gidatarim ve hayvancilik bakanligi diger şıkkı hatirlamiyorum ama kesin var diye eledigimi şıktı bulamayinca cevreyi isaretledim ama arkadaslar toz komisyonu diyince soruyu yanlis okudugumu dusundum soruyu hatirlayan varmi

17. Ali TEKER

Ali TEKER TÜİSAG Üyesi

soruda net toz komisyonu diyordu. cevap milli eğitim bakanlığı

Mehmet yetkin bu yazıya teşekkür etti.
  18. Byhnvc

Byhnvc TÜİSAG Üyesi

Sürveyans sorusunda program ve gizlilik ikisi de doğru gibi geldi bana iptal edilmesi gereken sorulardan bence
    Bir de ortam ölçümü ile ilgili soru da muallak gibi geliyor.
    Diğer bir soru ise kurşun aritmi, kobalt mi bence. ben kurşun aritmi işaretledim. ama kobalt mi da olabilir diyorlar bilimsel araştırmalar varmış.
    Kurşunda ise 550 buldum ben 500-600 doğru gibi iptal edilmez gibi geliyor.

19. akif kirişci

Bencede bu surveyans sorusuna itiraz edilmeli

20. Byhnvc

Byhnvc TÜİSAG Üyesi

başvuruda bulunan oldu mu?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. 23 mayis 2015 isg isyeri hekimi soru 23