Duyuru : 23 Mayis 2015 Işyeri Hekimliği, Iş Güvenliği Uzmanliği Ve Diğer Sağlik Personeli Sınavı

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ,
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 23 MAYIS 2015 (Cumartesi) günü, yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

1- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerini (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç 15 MART 2015 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.15 MART 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

3-“İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik ‘in 30. maddenin 4. fıkrasında; Eğitim Kurumları, eğitim programının unsurlarından olan uygulamalı eğitimlerin yapılacağı işyerlerinin listesini ve eğitim tarihlerini, teorik eğitimin bitişinden itibaren yapılacak ilk sınavdan önce Genel Müdürlükçe ilan edilecek tarihe kadar İSG-KATİP üzerinden bildirmekle yükümlüdür.” denilmektedir. Bu sebeple, 03.10.2014 tarihinden sonra teorik eğitimi bitmiş olan ve İSG-KATİP üzerinden uygulamalı eğitim bildirimi yapılmayan, dolayısıyla 27 Aralık 2014 tarihinde yapılmış olan sınava giremeyen hekimler; TC Kimlik Numarası içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde onaylı staj uygulama raporu ve onaylı eğitim katılım belgesini en geç 15 MART 2015 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze incelenmek üzere ulaştırmaları gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

4-23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar 13 MART 2015tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

5- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir.
Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edecekler; 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

6-Daha önce sınava girip başarısız olan adaylardan sınav hakkı bulunanların, kimlik bilgileri sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dâhil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

7- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adaylar; en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde, onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğe posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Tarih:08.01.2015

Kaynak: İSGGM

Son düzenleme:

ensarr

Üye
TÜİSAG Üyesi
13 mayıs 2012 de mahkeme kararı ile başarılı olanlar bu sınava girebilecekler mi? Bilgisi olan varmı acaba...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.