23 Kasım 2013 Sınavında Olmayacak Tüzükler

Konu, 'Tüzükler' kısmında Murat Başkır tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Murat Başkır

  Murat Başkır TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar 23 kasım sınavında olmayacak tüzükler hangileri..geçen ay 4 tüzük birden yürürlükten kaldırıldı..aslında halen yürürlükte olan tüzükler hangileriyse onlara çalılalım..bu sınavda da tufaya düşmeyelim diyorum

  tapatalk–android ile gönderildi


   
  duygutoprak ve Melih Şendoğan bu yazıya teşekkür etti.
 2. Melih Şendoğan

  Melih Şendoğan TÜİSAG Üyesi

  evet ben de bilmiyorum cvp verecek olursa iyi olur

   
 3. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba,
  Öncelikle hiç bir tüzük kaldırılmadı bunu belirteyim. Sadece ÇSGB 22.08.2013 tarihinde yürürlükten kaldırılacak tüzükler hakkındaki taslakları yayınladı. (http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=IS_TUZ_KAL_TAS)
  Bu yürürlükten kalktı demek değil. Kalkmadığını mevzuat.gov.tr' den baktığınızda görebiliyorsunuz (http://www.mevzuat.gov.tr/Tuzukler.aspx)
  Ancak son sınavda tüzüklerle ilgili sorulardan içinde tüzük ifadesi geçen sorular iptal edildi. Bundan yola çıkılarak yeni sınavda muhtemelen tüzük diye başlayan sorular sormayacaklar. Tüzüklerdeki karşılıkları yeni yönetmeliklerde var olan soruları sormaları muhtemeldir. Bunun yanında tüzükteki maddeyi karşılayan yönetmelik yok ise soruyu mevzuat diye sormaz teknik konu veya sağlık konusu olarak sorabilir. Bununda bir garantisi yok.
  Nasıl çalışılmalı? Ben olsam mevcut yürürlükteki yönetmelikleri 4857, 6331 ve nispeten 5510 sayılı kanunu mümkünse ezberlerdim. Tüzüklere zamanım kalırsa bakardım.
  Başarılar

     

   
 4. ahmetkartal

  ahmetkartal TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar www.bilgit.com inter adresinden mevcut tüm yönetmelikleri yayın tarihiyle birlikte bulabilirsiniz. ayrıca kaldırılan tüzük ve yönetmeliklerde sitede mevcuttur. dikkat etmeniz gereken nokta ise taslaklar kısmında bulunan yönetmelik taslakları var onlar daha yürürlüğe girmedi. herkese başarılar dilerim.

   
  nasibal35 ve engineer17 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica