21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İsglaborant

  İsglaborant TÜİSAG Üyesi  teşekkürler zavallı arkadaşım.nihayet birileri kral çıplak demeyi başarabildi.tekrardan teşekkür ederim size.belliki siz gerçekten ÜNİVERSİTE okumuş ve LAYIKIYLA bitirmişsiniz.


   
 2. jeologgg

  jeologgg TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım insanların üniversite okuyup okumaması yada başarılı olup olmamalarının unutkanlığıyla ne alakası var.Unutabilirler şahsen bende unuttum sen hatırlatana kadar!!TEŞEKKÜR EDERİM.sınav sonucum şu durumda 68 yada 69 ama senin ''üniversite okuduğunuza eminmisiniz?''diye aşağıladığın arkadaşlarla bu forumda tartışarak,AŞAĞILAMAYARAK!!! 4 soruya bende itiraz ettim..BİMER e İtiraz dilekçeni istersen yayınla bizde aynı format üzerinden gidelim(daha etkili olacaktır) seni hayatımız boyunca unutmayalım.En azından bir üniversiteli olarak böyle daha doğru olacağını ve birbirimize daha faydalı olacağımızı düşünüyorum.

   
 3. İsglaborant

  İsglaborant TÜİSAG Üyesi

  arkadaşım amacım kimseyi aşagılamak degil ve öyle cümleler de kurmadım.cümlelerimin tümü yoruma açık.herkes istedigi yöne çekebilir veya anladıgı şekliyle yorumlayabilir.ben sadece burda yazan onca egitimli bir camianın oldugu bir ortamda,nasıl olur da böylesi bariz hataların gözden kaçtıgını vurgulamaya çalışıyorum.çünkü böyle BÜYÜK hataları bile gözden kaçırabiliyorsak,yarın işyerinde onca küçük hataları nasıl görebilecek ve risk analizi yapabilecek,nasıl onca insanın güvenligini saglayabilecek,saglıgını koruyabilecegiz.
  ayrıca olaya UNUTMAK gözüyle bakmışsınız.peki soruyorum size:şaşırma: kadar insan burda yazıyor,hangi birinizden sıraladıgım soruların yanlış yayınlandıgı veya düzeltilerek yayınlandıgı konusunda yorum geldi.hadi birini,ikisini anladık,belki unutmuştur dedik.peki hepiniz mi bir anda unuttunuz sınavda çözdügünüz soruları.lütfen olaya biraz daha geniş bir pencereden bakalım,aldıgımız egitimin hakkını vererek,egitime önce kendimizden başlayalım.

     

   
 4. zavallı

  zavallı TÜİSAG Üyesi

  İsglaborant
  bimere siz nasıl bişeyler yazdınız benzer bişey verin arkadaşlarda göndersin bakanlara cumhurbaşkanına ve bimere yazalım
  sınavda böyle soru gördük sınav çıkışında ise farklı şekilde gördük konun incelenmesi istemek şeklinde
  utanmazlık almış başını gitmiş ....

   
 5. seart

  seart TÜİSAG Üyesi

  ankara da olan arkadaşlardan acaba hatalı sorular ın akıbeti ne oldu bakan oldumu bugünlerde açıklanması lazım

     

   
 6. seart

  seart TÜİSAG Üyesi

  ankara da olan arkadaşlardan acaba hatalı sorular ın akıbeti ne oldu bakan oldumu bugünlerde açıklanması lazım

   
 7. gulnur1903

  gulnur1903 TÜİSAG Üyesi

  Hatalı sorular 9-10 Kasım gibi açıklanacakmış arkadaşlar.
   
 8. servet_berber

  servet_berber TÜİSAG Üyesi

  bizim itiraz sonuçlarımız ne zaman gelecekmiş? bilgin var mı?   
 9. gulnur1903

  gulnur1903 TÜİSAG Üyesi

  O konuda kesin bir bilgim yok ancak resmi açıklama yapıldıktan sonra yani 9'undan sonra gelir diye tahmin ediyorum.

     

   
 10. bonuuus

  bonuuus TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar konuyla alakası yok ama bi sorum var biz sınavı kazandığımız taktirde belgelerimizi ne zaman alabiliyoruz bilgisi olan varmı bana acil belge lazım haftaya açıklanınca ertesi gün alabiliyomuyuz bilen varsa paylaşırsa sevinirim   
 11. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Sonuçlar açıklandıktan sonra geçer not alanlar belge numaralarının çıkmasını beklemek durumundalar. Bu da hemen olmaz...:)

  Adınıza tahsis olunan numaralara göre belgeler basılarak adreslerinize postalanacaktır. Ancak belge numaralarınız ile iş yerlerinde sözleşme yapabilirsiniz ve çalışma sürelerinizi başlatabilirsiniz... belge numaranızı bakanlığa telefon ederek öğrenmeye çalışın diyeceğim ama onlar da çok yoğunlar cevap alamayabilirsiniz...:)   
 12. bonuuus

  bonuuus TÜİSAG Üyesi

  yapma hocam ya çok kötü yani 14 kasımda sınav açıklanacak belge numarası tahmini ne kadar sürede çıkarki ve belge alma ne kadar sürer ben yarın iş görüşmesine gideceğim önemli ani onlara ne desem sizce çünkü belge olmalı dediler

   
 13. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Diğer arkadaşları bilemem ancak kendimden örnek vereyim...:)

  sınav tarihi ............. 2 Temmuz 2011
  Belge tarihi ............. 27 Temmuz 2011 belgenin basılarak bana ulaşması çok daha sonra...

  sınavı kazandığınızı gösteren bilgisayar çıktısını gösterin derim...
   
 14. bonuuus

  bonuuus TÜİSAG Üyesi

  he bir ay yok yani iyi yine ben 2-3 ay var sandım ya benim sınavı kazandığıma inanırlar onda sorun yokda işe başlayacağım yer başka yere vermek zorundaymış ondan benim sıkıntım bakalım hayırlısı artık :)

   
 15. Ahmet OBALI

  Ahmet OBALI TÜİSAG Üyesi

  çok acele etme heycanlısın bu iş meşakketlidir. Belge çıkması kolay olan kısım sonra bakalım gerisini getirmek önemlidir....?   
 16. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  Meslek hastalkları neden tamamen önlenemesinki. Çalışacak işçiye , meslek hastalıkları tam önlenemez atıyorum %20 olasılıkla bu iş sonunda hasta olacaksın deme lüksü var mı sizce ? Teoride ve pratikte meslek hastalıklarının hepsinin önlenme yöntemleri vardır. Bizler ne kadar uyguluyoruz orası soru işareti !

   
 17. Ahmet mehmet devam

  Ahmet mehmet devam TÜİSAG Üyesi

  Aynen bu yüzden kesinlikle 3 olmalı

   
 18. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Belgenin postayla elime geçtiği tarihi buldum....25.10.2011 üzgünüm aradan 3 ay geçmiş...:)

   
 19. servet_berber

  servet_berber TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar İSGMM' nin sitesinde yer alan sınav UYGULAMA DUYURUSU' na göre "sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde (09 Kasım 2012 tarihine kadar) iSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine iSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir." deniyor.
  Buna göre İSGGM sitesinde herhangi bir açıklama yapılmayacak ve bugün tüm itiraz başvuru değerlendirmeleri posta ile gönderilecek olarak algılıyorum.
  Siz ne dersiniz?

   
 20. seart

  seart TÜİSAG Üyesi

  evet bende öyle anladım onun için ankarada ki arkadaşlardan bakmalarını rica etmiştim ve onların eline daha çabuk geçer sonuç

   
  sercan78 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica