21 Aralık Sınavı Için Yedek Subaylığı Saydıranlar

contact73

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar 21 Aralık taki yükseltme sınavına girecek olupta yedek subaylık hizmetlerini saydıranlar nasıl bir yol izlediklerini ve başvuru sırasında sorunla karşılaşıp karşılaşmadıklarını iletirlerse, sonraki sınavlarda benzer işlemi yapacak olanlar için faydalı olur.

İnşallah ilgi gösteren olur. Bütün sınava gireceklere başarılar.....

halil turkmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ankara balgatta bulunan Emekli sandığı daire başkanlığından(asıl adı SGK rşiv daire başkanlığı) yedek subay yaptığınız günler için dosya açtırıyorsunuz daha SGK merkezine gönderiyolar orada size 11 ay 9 gün emekli sandığı günü vardır diye kağıt veriyorlar ...Başka yoluda vardır ama ben bu yolu izleyip Ankarada hallettim günlerimide saymışlar bi sıkıntı çıkmadu

contact73

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ankara balgatta bulunan Emekli sandığı daire başkanlığından(asıl adı SGK rşiv daire başkanlığı) yedek subay yaptığınız günler için dosya açtırıyorsunuz daha SGK merkezine gönderiyolar orada size 11 ay 9 gün emekli sandığı günü vardır diye kağıt veriyorlar ...Başka yoluda vardır ama ben bu yolu izleyip Ankarada hallettim günlerimide saymışlar bi sıkıntı çıkmadu
Halil bey bu işlem aynı gün içinde oluyor mu? yoksa belli bir süreç var mı?

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
[halıl bey bende saydırtıcam bi sorum olucak gelen prim gun sayıları normal yaptığınız sürenın üzerindemi (%25 devlet fazla prim yatırıyor yed.sby olanların kıtada görev yapmış olanlarına )siz kaç ay görev yaptınız ve nekadarlık prim yatmış birde kıtadamı yaptınız saygılar

halil turkmen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Acil olduğunu söyledim 1 gün içinde halloldu ..normalde yedek subay sürem 12 aydı.3 ay acemi birliğini çıktığınızda 9 ay kalıyor .Devlet 9 ay için 11 ay 9 gün yatırmış..yani 2 ay 9 gün yıpranma vermişler

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
çok merc sizinle bu işi teyit etmiş oldum ben 16 ay yaptım 4 ay öğrencı düş 12 ay net 3 ay kıdem yanı 15 ay gelıcek teşekkürler ... :)

xeneone

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar ben de yedek subaylıkta geçen zamanımı saydırdım. 12 ay askerliğin 2 ay 14 günü öğrencilik 8 ay 16 günü kıtada saydılar. Bu 8 ay 16 güne 2 ay 4 gün yıpranma eklenerek toplam 10 ay 20 gün sayıldı.
Bu işlemi nasıl yaptığıma gelince;
1) Sınav başvurusu ile ilgili duyuru yayınlanır yayınlanmaz SGK il müdürlüğüne gittim. Oradaki memura yedek subaylıkta yatan prim günlerim ile ssk prim günlerimi birleştireceğimi söyledim. Dilekçe doldurttular. Ayrıca askerlik şubesinden kaç gün kıtada kaç gün öğrencilik geçti onunla ilgili yazı aldırdılar (safahat belgesi).
2) Bu dilekçem ve belgeyi ankaraya gönderdiler. Orada sordum bu benim için çok önemli ne zaman sonuçlanır veya elden takip edebilirmiyim diye. Olmaz dediler. 1-2 aya sonuçlanır dediler.
3) Ben her tarafı aradım başvurulara 3-4 gün kala ilgili birim olan Ankara Sıhhıyedeki Sosyal Güvenlik merkezine ulaştım. Allah bin kere razı olsun çok yardımcı oldular.
4) Konuşmamız sonrası evraklarımın o kadar gün sonra hala laşmadığını öğrendim.
5) Gönderdiğim evrakların fotokopileri ile gelirsem hemen halledeceklerini söylediler.
6) Ben atladım Ankaraya gittim yarım günde elime yazıyı verdiler.
7) Bağlı bulunduğum SGK il müdürlüğüne götürmek üzere gerekli yazıyı elden teslim ettiler ve bende dönünce SGK ya verdim. Ancak oradaki çalışan bunun prim dökümünde gözükmeyeceğini söyledi.
8) Ben 3 ayda öğrencilkte geçen süreleri yatırarak ve kıtada geçen günlerimi de içeren yazıyla ön başvuru yaptım. Toplam 1554 günüm oldu.
9) Hala sınava başvuru yapamadım. Hoş yapsamda sınavı geçsemde ilerde sıkıntı olabilir. Çünkü kıtada geçen günleri saysalar dahi 3 ay yaptığım borçlanmayı bahane edebilirler.
10) Şuan itibariyle başvuru yapamıyorum ancak açılırsa başvuru yapayım mı yoksa şubatı mı bekleyeyim bilmiyorum.???????????????

aliyildirim555

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tam özet geçebilirmisin, Aldığın evrağı başvuru dilekçesine mi ekledin,,, Dilekçeye ek hangi evrakları ekledin? Bana acil gün lazım 2835 günde kaldım, 3000 ramak kala olayı :D

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.