Duyuru 21 Aralik Sinav Sonucu Açiklandi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tolgatanyel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hüseyin Sönmez

  Hüseyin Sönmez TÜİSAG Üyesi

 2. ENDERSİM62

  ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

  itiraz et arkadaşım ...

   
 3. hasan ıldırlı

  hasan ıldırlı TÜİSAG Üyesi

  hiç çalışmadım 78 aldım ama kursa hep gitmiştim bunun faydasını gördüm

     

   
 4. zoz

  zoz TÜİSAG Üyesi

  hangi kurs?

   
 5. hasan ıldırlı

  hasan ıldırlı TÜİSAG Üyesi

  muğlada başkent akademi

     

   
  zoz bu yazıya teşekkür etti.
 6. Selahattinekinci

  Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

  Ülkemizde iş güvenliği yeni yeni oturmakta. Ayrıca 1500 gün demek 5 yıl tecrübeli demek, 3000 gün demek 10 yıl deneyimli demek. fazla yatıramıyorsunuz. 1 ay 30 gün olarak değerlendiriliyor.
  Ayrıca merak etmeyin branşlaşmada olacak. Branşlaşma olunca her uzman her yere bakamayacak.

  Arkadaşlar itiraz dilekçesi yazın. geçen sınavda bir çok arkadaş itiraz dilekçesiyle geçtiler

  20 ocak son gün


   
  Last edited by a moderator: 6 Haziran 2014
 7. ayşegül gül

  ayşegül gül TÜİSAG Üyesi

  aynen benimde öyle oldu
  benimde öyle oldu dilekçe gönderin ben gönderdim
   
  Last edited by a moderator: 6 Haziran 2014
 8. Uğur Genç

  Uğur Genç TÜİSAG Üyesi

  sertifaka için parayı en geç ne zaman yatırmamız gerekiyor arkadaşlar ?

  20 ocak mı ? bismillah. ee peki 20 ocağa kadar yatıramazsak bir daha ne zaman alırız ?   
  Last edited by a moderator: 6 Haziran 2014
 9. Selahattinekinci

  Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

  C VEYA B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGESİNE SAHİP OLUP 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILACAK SINAV İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARIN DİKKATİNE….
  1. 1-) Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği 23 Şubat 2014 tarihinde sadece prim ödeme gün sayısına göre iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme sınavı yapılacağından , mevcut belgesini B veya A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine yükseltmek isteyenler müracaat edebilecektir.
  2. 2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.
  3. 3-) Bu durumda olup belirtilen tarihe kadar belge ücretini yatırmayanlar herhangi bir belge sahibi olarak görülmeyeceği için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına katılamayacaklardır.
  4. 4-) Belge ücretini yatırarak söz konusu sınava girebilecekler 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınava girebilecekleri belge grubunu sorgulayabileceklerdir.
  5. 5-) Sorgulama esnasında gireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünenler https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/, https://www.turkiye.gov.tr/ adresleri ile SGK’dan alınmış prim ödeme gün sayılarını gösterir belgeleri dilekçe ekinde 27 Ocak 2014 mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz adresine göndermeleri ya da şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde dahi olsa kesinlikle faks, elektronik posta(mail) yolu ile yapılan müracaatlar ve 27 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai bitiminden sonra Genel Müdürlüğümüz evrak bölümüne elden veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  6. 6-) Devlet memuru olup adına emekli sandığına prim yatırılanlar kurumlarından veya emekli sandığından alacakları emekli olduğuna dair yazı veya çalıştıkları kurumdan alacakları hizmet süresini gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  7. 7-) Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre özel sigorta şirketleri tarafından adlarına emeklilik primi yatırılanlar primi yatıran kurum ya da kuruluşlardan alacakları prim ödeme gün sayısını gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  8. 8-) Prim ödeme gün sayısının hesabında sınav müracaat tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu tescil kaydında görülen prim ödemeleri dikkate alınacaktır. (Yurtdışı borçlanmaları, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ile mükerrer prim ödemeleri gün sayılarında dikkate alınmayacaktır.)
  9. 9-) Prim ödeme gün sayısına göre 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girip kazanamayanlar söz konusu tarihte girmiş oldukları belge grubunun sınavına girebileceklerinden ve doğrudan sınav listesinde yer alacaklarından dolayı herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.
  10. 10-) 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar, duyurunun 4, 5 ve 6 ıncı maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir


     

   
 10. ayşegül gül

  ayşegül gül TÜİSAG Üyesi

  sonuç alamayacağımızı söylüyorlar sonuç değişmez diyorlar doğru değil o zaman   
 11. Selahattinekinci

  Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

  Şöyle bir şey var. Geçen sınavlarda sonuç ortada. Herkesin düzelmedi ama düzelen çok oldu. Bende şansınızı denemeniz gereklidir diyorum. Belki de bir ihtimal iptal sorularından puan verilmedi olabilir.   
 12. ayşegül gül

  ayşegül gül TÜİSAG Üyesi

  evet iptallere puan gelseydi geçiyordum yani değişen oldu diyosunuz öyle değil mi

   
 13. nsrtşhn

  nsrtşhn TÜİSAG Üyesi

  dilekcenın ornegını yollayabılırmısın bende 69 kaldım da
   
 14. Selahattinekinci

  Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

  siz hangi belge için sınava girmiştiniz

   
 15. nsrtşhn

  nsrtşhn TÜİSAG Üyesi

  c snıfı için   
 16. ayşegül gül

  ayşegül gül TÜİSAG Üyesi

  c sınıfı iş güv. sınavına girmştim

   
 17. sedini31

  sedini31 TÜİSAG Üyesi

  itirazda bulunup hiç sonucun değiştiğini gören arkadaş varmı??

   
 18. ayşegül gül

  ayşegül gül TÜİSAG Üyesi   

  Ekli Dosyalar:

  alice bu yazıya teşekkür etti.
 19. Şeyma Ateş

  Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar ben de 69 la kaldım şimdi dilekçe verip itiraz edicem de gerekçe önemli ben şöyle bir gerekçe ile itiraz ediyim diyorum.. 2 soru iptal edildi o zaman barajın 2 puan geri çekilmesi gerekir diye yazmayı düşünüyorum..çünkü sınavımı tekrar okuyup değerlendirin diye itiraz edersem 69 almışsın doğru okumuşuz diye işin içinden çıkarlar diye düşünüyorum o yüzden gerekçem bu şekilde olacak.. lütfen yorum yapın.. itiraz dilekçelerimiz aynı olursa belki daha mantıklı sonuçlar alırız, ne dersiniz?
  selahattin bey itiraz dilekçelerindeki gerekçe neydi? geçen birilerinden belki duymuşsunuzdur..

   
  Last edited by a moderator: 6 Haziran 2014
  Sedef fb bu yazıya teşekkür etti.
 20. ayşegül gül

  ayşegül gül TÜİSAG Üyesi

  bende 69 aldım iptal edilen sorular sayılmamış geçen sınavlarda itiraz edip geçen var mı acaba

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica