Duyuru 21 Aralik Sinav Sonucu Açiklandi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tolgatanyel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ENDERSİM62

  ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi  itiraz edin
  itiraz edin ...


   
 2. AhmetA

  AhmetA TÜİSAG Üyesi

  C VEYA B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGESİNE SAHİP OLUP 23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILACAK sınav İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARIN DİKKATİNE….


  1. 1-) Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol gereği 23 Şubat 2014 tarihinde sadece prim ödeme gün sayısına göre iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme sınavı yapılacağından , mevcut belgesini B veya A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine yükseltmek isteyenler müracaat edebilecektir.
  2. 2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.
  3. 3-) Bu durumda olup belirtilen tarihe kadar belge ücretini yatırmayanlar herhangi bir belge sahibi olarak görülmeyeceği için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına katılamayacaklardır.
  4. 4-) Belge ücretini yatırarak söz konusu sınava girebilecekler 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınava girebilecekleri belge grubunu sorgulayabileceklerdir.
  5. 5-) Sorgulama esnasında gireceği belge yükseltme grubunun hatalı olduğunu düşünenler https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/, https://www.turkiye.gov.tr/ adresleri ile SGK’dan alınmış prim ödeme gün sayılarını gösterir belgeleri dilekçe ekinde 27 Ocak 2014 mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüz adresine göndermeleri ya da şahsen başvurmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde dahi olsa kesinlikle faks, elektronik posta(mail) yolu ile yapılan müracaatlar ve 27 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai bitiminden sonra Genel Müdürlüğümüz evrak bölümüne elden veya posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
  6. 6-) Devlet memuru olup adına emekli sandığına prim yatırılanlar kurumlarından veya emekli sandığından alacakları emekli olduğuna dair yazı veya çalıştıkları kurumdan alacakları hizmet süresini gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  7. 7-) Sosyal Güvenlik Kurumu Kanununa göre özel sigorta şirketleri tarafından adlarına emeklilik primi yatırılanlar primi yatıran kurum ya da kuruluşlardan alacakları prim ödeme gün sayısını gösterir belge ile müracaat edeceklerdir.
  8. 8-) Prim ödeme gün sayısının hesabında sınav müracaat tarihi itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumu tescil kaydında görülen prim ödemeleri dikkate alınacaktır. (Yurtdışı borçlanmaları, askerlik borçlanması, doğum borçlanması ile mükerrer prim ödemeleri gün sayılarında dikkate alınmayacaktır.)
  9. 9-) Prim ödeme gün sayısına göre 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girip kazanamayanlar söz konusu tarihte girmiş oldukları belge grubunun sınavına girebileceklerinden ve doğrudan sınav listesinde yer alacaklarından dolayı herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.
  10. 10-) 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav için başvuruda bulunup sınav listesine dahil edilen ancak sınava katılmayanlar, duyurunun 4, 5 ve 6 ıncı maddelerinde belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edeceklerdir.


   
 3. murti çe

  murti çe TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar burada benimde bir soru geliyor aklıma...c sınavını kazanıp a yükseltmeye girmeye hak kazanan bir arkadaş c sertifika parasını yatırmadan sınav sonucuna dayalı olarak a yükseltme sınavına girbilir mi? yoksa illede bakanlığa 472t bayılıp sertifika belgesini(kağıt parçasını) alıp öyle mi a yükseltme sınavına girmeye hak kazanacak?yani burada c sertifika belgesinin alınması ve de bir şart olarak öne sürülmesi çok mantıksız bir durum olmaz mı?anlaşılan bakanlık ''472*.......sınavı geçen=........milyon t ''hesabı içerisine girmiş görünüyor....buradan da şu anlam çıkartılabilir...ya arkadaşlar bizim ülkede işimiz gücümüz hep biribirimizi kandırmaktan ibaret...lamı cimi yokkk ...bu mudur?

     

   
 4. sparklingwitch

  sparklingwitch TÜİSAG Üyesi

  B Sınavına girip beklediğinin altında alan var mı? 74 derken 68 geldi iyi mi:D

   
 5. Ali Karakoç

  Ali Karakoç TÜİSAG Üyesi

  değiştirilen seçeneklerin bana artı puan getirmesi gerekiyordu. Zira benim işaretlediklerim doğru çıktı

     

   
 6. MEHMET AKİF ÇİFTEPALA

  MEHMET AKİF ÇİFTEPALA TÜİSAG Üyesi

  85 b sınıfı çok şükür :)

   
 7. salih dundar

  salih dundar TÜİSAG Üyesi

  Çare yok :(
   
 8. GAZİ TÜREN

  GAZİ TÜREN TÜİSAG Üyesi

  78 ÇOK ŞÜKÜR...   
 9. salih dundar

  salih dundar TÜİSAG Üyesi

  Valla evlat acısı gibi :(

     

   
 10. cxkare

  cxkare TÜİSAG Üyesi

  Bende b sınıfı uzman olmuşum. haydi hayırlısı. sınavı kazananların belgeyi nasıl alacakları ile ilgili duyuru yapıldımı haberi olan varmı?   
 11. Veysel TAY

  Veysel TAY TÜİSAG Üyesi

  84'le A sınıfına yükselttik çok şükür. Ömür boyu sınav derdinden kurtulmak çok güzel. Darısı herkesin başına.   
 12. n karakaya

  n karakaya TÜİSAG Üyesi

  sertifika ücretini eft veya havale ile yapabilirmiyiz? sınav ücretinde bunları kabul etmemişlerd

   
 13. fikret ardahan

  fikret ardahan TÜİSAG Üyesi

  Şükürler olsun geçmişiz Allah geride kalanlara yardım etsin .
   
 14. NEGATOSKOP

  NEGATOSKOP TÜİSAG Üyesi

  76 ile B sınıfı olmuşuz beklemiyordum şaşırdım ama çok şükür...şimdi sırada hayırlısı ile bir iş bulmak kaldı:D

   
 15. seda hatip

  seda hatip TÜİSAG Üyesi

  nereye yatıracağız ne zaman yatıracağız,kurumsal tahsilat diyorlar ama şube adı da lazım   
 16. ahmet arığ

  ahmet arığ TÜİSAG Üyesi

  bende 2. girişimdi 67 ile kaldım. 3. giriş hakkımız varmı

   
 17. wolcanos

  wolcanos Guest

  görüldüğü gibi a b sınavlarından kalan yok böyle bir iş güvenliği olabilirmi?
  tanıdığım isteğe bağlı primini yatırıyor a sınavına giriyor bu adam tersanede çalışacak bu bir iş güvenliği olamaz.
  bu bir günah keçisi arama sistemidir.
  Y.d. li dava açmak gerektiğini düşünen varsa çok haklıdır.

   
 18. guven7557

  guven7557 TÜİSAG Üyesi

 19. memocan

  memocan TÜİSAG Üyesi

  90 civarı beklerken 82 aldım. Kafamın karışması şu yüzden. B sınıfı sınavına girip 75 beklerken 67-68 alabilirim bu mantıkla. Akadaşlar yükseltme sınavı ile ilgili takip edilecek adımlar nelerdi?

   
 20. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi

  binlerce giren aday bu foruma girip sonucunu yazmak zorunda mı?

   
  First Safety bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica