Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. hazal atay

  hazal atay TÜİSAG Üyesi  yine 5-10 soru arasında iptal olacak.genelde herkesin tartıştığı sorular var ve şıklarda 2 dogru olan sorular var.bende itirazdabulundum.hepimize hayırlı olsun.


   
  Hakan büyükşimşek, efkanipek ve Arslan Karadayı bu yazıya teşekkür etti.
 2. azmcyln

  azmcyln TÜİSAG Üyesi

  B GRUBU 2. SORUNUN AÇIKLAMASI:
  mevzuat incelendiğinde;
  Risk kontrol adımları
  MADDE 10 – (1) Risklerin kontrolünde şu adımlar uygulanır.

  a) Planlama: Analiz edilerek etkilerinin büyüklüğüne ve önemine göre sıralı hale getirilen risklerin kontrolü amacıyla bir planlama yapılır.

  b) Risk kontrol tedbirlerinin kararlaştırılması: Riskin tamamen bertaraf edilmesi, bu mümkün değil ise riskin kabul edilebilir seviyeye indirilmesi için aşağıdaki adımlar uygulanır.

  1) Tehlike veya tehlike kaynaklarının ortadan kaldırılması.

  2) Tehlikelinin, tehlikeli olmayanla veya daha az tehlikeli olanla değiştirilmesi.

  3) Riskler ile kaynağında mücadele edilmesi.

  c) Risk kontrol tedbirlerinin uygulanması: Kararlaştırılan tedbirlerin iş ve işlem basamakları, işlemi yapacak kişi ya da işyeri bölümü, sorumlu kişi ya da işyeri bölümü, başlama ve bitiş tarihi ile benzeri bilgileri içeren planlar hazırlanır. Bu planlar işverence uygulamaya konulur.

  ç) Uygulamaların izlenmesi: Hazırlanan planların uygulama adımları düzenli olarak izlenir, denetlenir ve aksayan yönler tespit edilerek gerekli düzeltici ve önleyici işlemler tamamlanır.


  şeklindedir. Ve 2. soruda yanlış olan sorulduğuna göre bu 3 şık dışında kalan RİSKLERİN BELİRLENMESİ VE ANALİZİ şıkkının yanlış olduğu görülmektedir. Soruda herhangi bir yanlış bulunmamaktadır.

   
 3. hazal atay

  hazal atay TÜİSAG Üyesi

  aynı durumdayım.ama kesin iptaller olcak :)geçeriz 60 falan olsa kötüydü...

     

   
 4. Bunyamincicek

  Bunyamincicek TÜİSAG Üyesi

  Bizim işyeride de yasak ama ben dayanak arıyorum

   
 5. Mehmet Deniz

  Mehmet Deniz TÜİSAG Üyesi

  Nerde yazıyor bulunma zorunluluğu yoktur diye mevzuattan link veya alıntı yapar mısınız? Yönetmelik açıktır, soruda yönetici isg uzmanı ile anlaşma yapıyor zaten gereklilik yoksa bile-ki ekipte bulunduğu için imzalaması gerekiyor.Siz neden imzalamaması gerektiğini ilgili maddeyi ilştirerek belirtiniz,yazılı bir mevzuat gerekiyor.Dayanak maddeyi lütfenyazınız da bilelim.

     

   
 6. sihem

  sihem TÜİSAG Üyesi

  86.soru kesinlikle katılıyorum sorunun cevabı sizin dediğiniz gibidir
  doğru katılıyorum.
  sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR itraz ile ilgili soru soran arkadaşlara

  [​IMG] Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarınınhttp://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.trinternetadreslerindeyayımlanmasındanitibaren en geç3 (üç) iş günü içerisinde,İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.


  [​IMG] Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

  Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.


  [​IMG] sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.


  [​IMG] Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil)sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

  Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.


  [​IMG] SüresigeçtiktensonrayapılanitirazlarileadayınT. C.kimliknumarası,imza,adresve dekontuolmayandilekçeler ile faksla yapılan itirazlardikkatealınmayacaktır.


  [​IMG] sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.


  [​IMG] Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.


  [​IMG] Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir.


  [​IMG] 21 Aralık 2013 tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul edilmeyecektir.


  Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

   
 7. mahmut levent

  mahmut levent TÜİSAG Üyesi

  100 db sorusu iptal edilirse 100 db yapanların durumu ne olur
   
 8. sihem

  sihem TÜİSAG Üyesi

  evet iptal olan sorular herkese doğru olarak yansır. cevabı değişen soruların ise kimde nasılsa yani doğruysa doğru yanlışsa yanlış olarak yansır   
 9. Serhat Yasin YILDIRIM

  Serhat Yasin YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

  Bende arkadaslar gibi dusunuyorm 100 db degil 100.3 db olmasi lazm yurt cvabi 151 olan soruda sorus tarzi yanlis iptal edilmeli

     

   
 10. ilhanyilmazoglu

  ilhanyilmazoglu TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar C grubu iş güvenliği uzmanlığı için A kitapçığı 61 ve 17 . sorularına itiraz ettim.   
 11. yusuf c.

  yusuf c. TÜİSAG Üyesi

  VEYA YAKLAŞIK KAÇ OLUR DEMELİYDİ. VEYA TABLO VERMELİYDİ. BENZİDİN SORUSUNUNDA SONUNDA LİMİT DEĞERİ KAÇ OLMALI DENMELİYDİ. AMA SORUNUN SONUNDA kullanılmaz diyor.   
 12. Serhat Yasin YILDIRIM

  Serhat Yasin YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar iptal olan sorular herkeze dogru olarak yansiycak dogru yapsada yanlis olsada dogru olarak sayilcak herkez icin iptal olan sorular

   
 13. yasinesraöztürk

  yasinesraöztürk TÜİSAG Üyesi

  arkadaşalar forklift sorusunda soru kalıbı yanlıs soruda:forklıft üzerinde bir veya daha fazlakişi bulunursa diyor forkliftte opreatörden başka kimse olmamalı diye biliyorum itiraz edelim
   
 14. sinanadik1983

  sinanadik1983 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar kursla görüşenler var mı? sorularda hatalar var diye itirazlar olumlu sonuçlanır yada sonuçlanmaz neler düşünüyorlar

   
 15. Hülya1339

  Hülya1339 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben de C iş güvenlığı sınavı A grubu 39,61 ve 63.sorulara itiraz dilekçesi yolladım.   
  delta bu yazıya teşekkür etti.
 16. Serhat Yasin YILDIRIM

  Serhat Yasin YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

  Bende arkadaslar gibi dusunuyorm 100 db degil 100.3 db olmasi lazm yurt cvabi 151 olan soruda sorus tarzi yanlis iptal edilmeli

   
 17. ERCAN KORNAN

  ERCAN KORNAN TÜİSAG Üyesi

  aynen bende öyle yaptım :/

   
 18. fatma kansız

  fatma kansız TÜİSAG Üyesi

  bende size katılıyorum

   
 19. Davutt

  Davutt TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar D sınıfı metal yangınlarında köpükte kullanılıyor, iyice bakın araştırın....

   
 20. PINAR KARAKOÇOĞLU

  PINAR KARAKOÇOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Ben hızlı kargoyla gönderdim bugün. Sabah 10 da ellerinde olur. Yılbaşı yoğunluğu olduğu yetişmeyebilir diyorlar.Hızlı kargoyla göndermenizi tavsiye ederim.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica