Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. şölen civan

  şölen civan TÜİSAG Üyesi  teşekkürler
  teşekkürler


   
 2. emreozcan

  emreozcan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar C sınıfı belge almaya hak kazandım.Bundan sonrası için ne yapacam.ALLAH rızası için net bilgi bekliyorum sizlerden.

   
 3. Tütü

  Tütü TÜİSAG Üyesi


  aynı durumdayım bende.İlk olarak ücreti yatıracagız ama duyuru yapılmadan yatırmakta istemiyorum.eğitim aldığım yeri aradım casgemi duyuru yapılamsını bekleyin dedi.Bekliyoruz bakalım..

     

   
 4. ozrec

  ozrec TÜİSAG Üyesi

  çasgem duyurularına neden bakmıyorsunuz? sınavdan sonra adamlar yayınladılar herşeyi pazartesiye kadar üçreti yatırmayanlar şubat yükseltme sınavına giremez diye bir ibare var inceleyin

   
 5. Tütü

  Tütü TÜİSAG Üyesi


  o duyuruyu biliyorum, yükseltmeye girmycem zaten. ben bana söylenenden bahsediyorum.daha sonra yapılacaklar için bir duyuru daha yayınlayacaklar sanırım ondan bahsetmek istemiştim.

     

   
 6. rıdvan yıldırım

  rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

  bankaya 413 tl yatıracaksın dokntu olup kurs aldıgın yere gıt orda sana bı dılekce ımzalatacaklar 2-3 ay sonra sertıfıkan gelir senin yapacagın iş bu kadar

   
 7. Tütü

  Tütü TÜİSAG Üyesi


  teşekkürler rıdvan bey
   
 8. rıdvan yıldırım

  rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

  ricca ederim banka cok sıra oluyor dersenız ziraat internet bankacılığı üzerinden ödemeler>diğer>csgb sertifika ücreti olarak da yapabılırsınız   
  Tütü bu yazıya teşekkür etti.
 9. BuRaKİSGC

  BuRaKİSGC TÜİSAG Üyesi

  İyi akşamlar sınavı kazananların yapması gerekenler aşağıdaki gibidir ***Sadece C sınıfı için***

  İzlenecek adım sırasıyla:
  - 413 TL tutarındaki belge ücretinizi, Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesinden Kurumsal Tahsilat programı aracılığıyla “ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü” hesabına yatırmanız; (gişedeki personele bunu söylediğiniz zaman ''İş Güvenliği''mi diyerek soru yöneltiyor.)

  En geç20 Ocak 2014tarihine kadar “Ziraat Bankası’ndan Kurumsal Tahsilat programı aracılığıyla “ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü” hesabına 413 TL tutarındaki belge ücretini yatırmanız gerekiyor.

  - Ödeme dekontunuzun aslını,

  - Ekte bulunan dilekçeyi,

  - Noter ya da mezun olunan okul onaylı (aslı gibidir, görülmüştür kaşeli) diploma fotokopinizi (Kayıt esnasında teslim ettiyseniz tekrar getirmenize gerek yoktur)

  - Kimlik fotokopinizi (Kayıt esnasında teslim ettiğiniz için tekrar getirmenize gerek yoktur)

     

   
 10. BuRaKİSGC

  BuRaKİSGC TÜİSAG Üyesi

  Dilekçe örneği bu şekildedir.. Eğitim aldığınız kursa gittiğinizde size bunu doldurmanızda yardımcı olacaktır.

  *****
  ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA
  (İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü)  Bakanlığınızca yetkilendirilen Önal İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Danışmanlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programını, / / 2013 tarihli ve İG-C / / sayılı eğitim katılım belgesi ile tamamladım.


  21/12/2013 günü Milli Eğitim Bakanlığı’ nca yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında puan aldım C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgemin düzenlenmesi hususunu arz ederim.  İmza

  Adı Soyadı:

  TC Kimlik No:

  Unvanı:


  E-posta:


  Telefon

  Ev :

  İş :

  Cep :

  İletişim adresi:


  Fatura Bilgisi: (*)

  Firma Unvanı :

  Firma Adresi :

  Vergi Dairesi :

  Vergi No :

  Telefon :


  EKLER:

  1. Diploma veya mezuniyet belgesinin noter, eğitim kurumu veya mezun olduğu üniversitenin öğrenci işleri birimince onaylanmış fotokopisi. (Tek başına eklenen Yüksek Lisans belgesi yeterli değildir, yani mutlaka İSG ön lisans, mühendis, mimar, kimyager, fizikçi, biyolog veya teknik öğretmen lisans programının tamamladığına dair diploma/mezuniyet belgesi gerekmektedir.)

  2. Nüfus cüzdanı onaylı fotokopisi

  3. Belge ücretine ilişkin dekont (350 TL + KDV = 413 TL)

  4. Nüfus cüzdanı ile diploma arasında soyadı farkı bulunması durumunda (evlilik, mahkeme kararı ile soyadı değişikliği gibi nedenlerden dolayı…) resmi belge (evlilik cüzdanı onaylı sureti, mahkeme kararı gibi)

  5. Bir üst tehlike sınıfına ait belge alınması durumunda eski belgenin (sertifikanın) aslı.

  6. İş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan yüksek lisans veya doktoraya istinaden belge alınması durumunda yüksek lisans veya doktora belgesinin onaylı sureti

  NOTLAR:

  *Belge ücretine ilişkin fatura bir KURUM /FİRMA adına tanzim edilecekse doldurulacaktır. Katılımcının İSG-KATİP’e kaydının yapılmasını müteakip belge sahibi tarafından İSG-KATİP deki fatura bilgisi doldurulmalıdır. Fatura kesildikten sonra fatura bilgisinde değişiklik yapılamamaktadır. Faturanın İSG-KATİP’ te Kurum/Firma adına kesileceği bilgisinin belirtilmemesi ve istenilen bilgilerin programa girilmemesi durumunda fatura belge sahibi adına kesilir ve MERNİS adresine gönderilir.

  **Belge ücreti T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilât Programı aracılığıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal tahsilât hesabına yatırılacaktır. Genel Müdürlüğün başka bir hesabına yatırılan ücretler dikkate alınmayacaktır.   
 11. BuRaKİSGC

  BuRaKİSGC TÜİSAG Üyesi

  21 Aralık Sınavından önce zaten bir C-B Sınıfı belgeye sahiptim. / Yükseltme için hangi sınava girebilirim? / Yapılacak ilk sınava girebilir miyim?

  Cevap: İlk sınav 23 Şubat 2014’te, sınavla ilgili duyuru metnine ulaşmak için(http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/i...mail&utm_campaign=21_Aralık_Sınavı_Sonrası_Hk)
  Daha önceden kazanılmış olan belgenize ait ücreti yatırmış olmanız şart. Belge ücretinizi 20 Ocak 2014 tarihine kadar “Ziraat Bankası’ndan Kurumsal Tahsilat programı aracılığıyla “ÇSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü” hesabına 413 TL tutarındaki belge ücretini yatırmanız gerekiyor. Kurumsal tahsilât hesabına belge ücreti, Ziraat Bankası şubelerinden yatırılabileceği gibi Ziraat Bankası internet bankacılığı kanalıyla da yatırılabilir. Fakat EFT yoluyla bu hesaba para yatırılamamaktadır. Ardından 22 Ocak 2014 gününden 27 Ocak 2014 günü mesai bitimine kadar İSG-KATİP http://isgkatip.csgb.gov.tr/Logout.aspx adresinden sınava girebileceğiniz belge grubunu sorgulayabileceksiniz.
   
 12. caniko

  caniko TÜİSAG Üyesi

  çok teşekkürler. linki de ekleyebilir misiniz. bizim kursa göstermek istiyorum da.

   
  fizikkk bu yazıya teşekkür etti.
 13. Şeyhmus Çalışır

  Şeyhmus Çalışır TÜİSAG Üyesi

  ya arkadaşım eminmisin kurslar biz demeden para yatırmayyın diolar.
   
 14. emreozcan

  emreozcan TÜİSAG Üyesi


  Anladım. Yaa bende aradım yok belli bir tarihe kadar yatırmassanız belgeniz iptal olur falan dediler. Sonra bakanlığın duyurusunu bekliyoruz dediler. Acayip bir bilgi kirliliği var.

   
 15. Aysecan83

  Aysecan83 TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı olmaya hak kazanmış, yükseltme sınavına GİRMEYECEK olan arkadaşlar ,

  biz henuz para yatıma/ basvuru... vs hicbir islem yapmıyoruz, bakanlık açık açık belitmis , Yükseltme Sınavına girecek olanlar diye....bizim icinde bir ilan metni yayınlanacak.bekleyelim.
  yalan yanlış her duyduğumuzu yazmayalım lütfen.   
  okanoo28 bu yazıya teşekkür etti.
 16. figen1903

  figen1903 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar açıklamalı soru cevap dosyası göndermişti bir arkadaş .Onu tekrar nasıl bulabilirim.?

   
 17. okanoo28

  okanoo28 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben dün Ziraat Bankası şubesine gittim. 413 TL belge ücretini ÇSGB İSG Genel Müdürlüğü hesabına yatırdım.

  Şimdi de 22 Ocak tarihine kadar bekleyip, o günden sonra hangi belge yükseltme sınavına gireceksem onu sorgulayacağım...

  Herşey bakanlık sayfa duyurularında çok açık net! bir sürü kafa bulandıran mesaj okumak yerine bakanlık duyurularını takip ediniz...

   
  ozrec bu yazıya teşekkür etti.
 18. ozrec

  ozrec TÜİSAG Üyesi

  tebrikler hocam iyi cevap verdin.

   
 19. İbrahimfzk

  İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

  Bakanlık duyursa da duyurmasa da 413 tl o hesaba yatacak mı? Bence evet, işte bu yüzden ben sadece c sınıfı sertifika alacak olmama rağmen gittim 413 tl yi yatırdım gerekli evraklarıda kursa teslim ettim, umarım bundan sonra da sorun çıkmaz ve en erken zaman ne zaman ise? Belgem o zaman elime geçer...

   
 20. ender başbuğ

  ender başbuğ TÜİSAG Üyesi


  Arkadaşlar ben bugün ziraat bankasına 413 lirayı yatırdım ve dekontumu altım hafta içi mersin üniversitesine dekontu götürcem ordan almıştım kursu ve orda dilekçe hazırlayıp bakanlığa gönderecekler bakanlıkta 1 ay içerisinde diplomayı gönderecek.Pazartesiye kadar parayı yatırmalısınız.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica