Tartışma - 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular | Sayfa 207 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Farukd

  Farukd TÜİSAG Üyesi  sınav hakkın var. 170 i arayarak teyit edebilirsin. Eğitim almana gerek yok. Seninle aynı durumdayım


   
 2. ISGurusu

  ISGurusu TÜİSAG Üyesi

  Baklava olsada yesek

   
  Banu Kokili bu yazıya teşekkür etti.
 3. devılsprayer

  devılsprayer TÜİSAG Üyesi

  emsal arıyorum yalvarırım cevap verin... ben yedek subay olarak görev yaptım yani 9 ay emekli sandığına 4 c pirim yattı sonra ssk 4 a dan yattı ikisinin toplamıyla 1500 gün ediyo ancak bunu nasıl ispat edebilirim ve bu sekilde sınava girebilen var mı yardım bekliyorum...

     

   
 4. K.Onur

  K.Onur TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Emsal aramana gerek yok Bakanlik Duyurularinda ve bu forumda sinif yukseltme koşul yaz askerlikle alalali primlerin hicbir sekilde eklenemiyecegi belirtilmiş.

   
 5. devılsprayer

  devılsprayer TÜİSAG Üyesi

  bu askerlik borçlanması değil ama 4 c deki sigorta primleri hocam

     

   
 6. sONEr.01

  sONEr.01 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bugün yükseltme sınavı için Ziraat'a para yatırabilir miyiz, dün olmamıştı, yatırabilen arkadaş varsa ve buradan yazarsa öğle arasında çıkıp yatıralım, mesafe uzak biraz boşuna gitmeyelim :)

   
 7. K.Onur

  K.Onur TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  ÇSGB sitesinden yapılan duyuru

  Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!
  Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılarak bu haklarını kullanabilirler. Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
  Kanun ve Yönetmelikte açık bir şekilde belirtildiği üzere hiçbir borçlanma prim gün hesabına katılmayacaktır.
  Örnek: Askerlik borçlanması, doğum borçlanması vb.
  Bir ay içerisinde kişi adına farklı işyerlerinden yatırılan primlerin toplamı, en fazla 30 prim günü olacak şekilde hesaplanacaktır.
  Örnek: Bir kişi adına Haziran ayında A işyeri 30 gün; B işyeri 30 gün ve C işyeri 30 gün olmak üzere toplam 90 gün prim yatırılmışsa, prim günü hesabında ilgili ay için en fazla 30 günü değerlendirmeye alınacaktır. Mükerrer olan diğer günler prim gün sayısında hesaba katılmayacaktır
   
 8. Banu Kokili

  Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

  günaydın   
 9. OSMAN CAY

  OSMAN CAY TÜİSAG Üyesi

  günaydın..

     

   
 10. tatevo

  tatevo TÜİSAG Üyesi

  Gunaydin banu hanim. Ve herkese Günaydın. ..   
 11. Tütü

  Tütü TÜİSAG Üyesi

  gunaydıınnnn....   
 12. Aysecan83

  Aysecan83 TÜİSAG Üyesi

  iyi ki bütün üyeler günaydın demiyor.
  zira ben mesaj silmekten usandım...

   
 13. sONEr.01

  sONEr.01 TÜİSAG Üyesi

  Var mı Ziraat Bankası'na gidip 413 TL yatıran?
   
 14. Volk@n

  Volk@n TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, evet sertifika ücreti 413 TL çok yüksek meblağ... Ancak, herkesin önemle üzerinde durması gereken bir nokta var ki bu tamamen insanları aptal yerine koymak ve düpedüz SOYGUN bence... en altta linkini verdiğim duyurunun 2. ve 3. maddelerini okuyun lütfen:

  2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir.

  3-) Bu durumda olup belirtilen tarihe kadar belge ücretini yatırmayanlar herhangi bir belge sahibi olarak görülmeyeceği için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına katılamayacaklardır.

  Bazılarımız Ocak ayında C sınıfı olduk - herkese tebrikler - ve Şubat ayında yükseltme sınavına gireceğiz. Yükseltme sınavı başarılı geçenler aynı parayı bir kez daha ödeyecek ve yeni belge alacaklar. Yani hiç bir şekilde kullanmayacakları C sınıfı belgenin 413 TL bedelini, yükseltme sınavından 1 ay önce yatırmak durumundayız... Ve çok büyük ihtimalle C sınıfı uzman sertifikamız henüz elimize geçmeden bir çoğumuz B ya da A sınıfı uzman olmuş olacağız bile... Ne dersiniz? Bana katılan ve neler yapabileceğimiz konusunda fikri olan var mı?
  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23subat_yukseltme_sinavi_duyurusu

   
 15. Banu Kokili

  Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

  bencede cok pahalı   
 16. sONEr.01

  sONEr.01 TÜİSAG Üyesi

  Kesinlike Haklısın ama var mı yapacak birşey ve zaman da kısıtlı..

   
 17. Volk@n

  Volk@n TÜİSAG Üyesi

  İşte kullanılan taktik o zaten... Kaç kişinin gireceğini düşün sınava x 413 TL...

   
 18. ISGurusu

  ISGurusu TÜİSAG Üyesi

  Emsale gerek yok. 22 ocak'ı bekleyeceksin. eğer seni B grubuna katılabilir olarak belirtmişlerse sorun yok. Belirtmemişlerse Yatırılmış emekli sandığı priminin yatırıldığına dair evrakı ilgili kurumdan + ssk primlerinin yatırıldığına dair evrakı SGK dan alıp 27 ocak' a kadar ÇSGB ye ulaştıracaksın. Bence sen şimdiden evrakları hazırla hazır olsun. seninki askerlik borçlanması değil. çalıştığın tarihte yatırılmış sosyal güvenlik primi.

   
 19. abdurrahman aslan

  abdurrahman aslan TÜİSAG Üyesi

  413 tl yatırdım

   
 20. Tashan

  Tashan TÜİSAG Üyesi

  abdurrahman aslan nasıl yatırdın acaba bankamatiktenmi yazılımı yani orda yatırıcağımız yer

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica