Tartışma - 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular | Sayfa 14 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Moonguard

  Moonguard TÜİSAG Üyesi  Herkes gürültü sorusuna itiraz etsin. Bu kadar kötü bir soru olamaz. Garanti iptal edilecek o soru. Bırakın sorunun şu halini soruda gürültü toplamı yaklaşık olarak dahi sorulsaydı bile iptal edilmesi gerekirdi. Gerekli açıklamayı zaten açtığım konuda yaptım.


   
 2. Şeyma Ateş

  Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

  dB sorusu mu?

   
 3. amerve

  amerve TÜİSAG Üyesi

  sadece itiraz edenlerin mi cevapları değişiyor? yoksa bi sorunun cevabı değiştiğinde herkesi etkiliyor mu? iptal olan sorularda herkese 1 doğru ekleniyor diye biliyorum. Ama cevabı değişenlerde sadece itiraz edenlerimi değerlendirmeye alıyorlar? Acaba bi yardımcı olabilir misiniz?

     

   
 4. Moonguard

  Moonguard TÜİSAG Üyesi

  Evet DB sorusu.

   
 5. s_kurt

  s_kurt TÜİSAG Üyesi

  ya arkadaşlar allah rızası için şu işi bilen bir arkadaş varsa ortak itiraz edilecek soruları toplasın ve millete sunsun. herkez onu alsın itiraz yollasın. Ben bilmiyorum bu işi ağustos sınavında arkadaşlar çok iyi organize oldu 9 muydu 11 miydi ne soru iptal ettirildi. Lütfen kim anlıyorsa yardımcı olsun. ben 68 ile kalacağım.

     

   
 6. Şeyma Ateş

  Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

  peki itiraz ederken virgülden sonrası yok diye mi itiraz edicez

   
 7. Moonguard

  Moonguard TÜİSAG Üyesi

 8. amerve

  amerve TÜİSAG Üyesi

  bence onun için sabahtan beri bişi soruyorum ama millet kendi derdinde organize olup "toplu olarak itiraz etmek lazım.. bencede anlayan biri varsa soylesin nasıl oluyor herkesin mi itiraz etmesi lazım yoksa sadece itiraz edenlerin mi cevapları değişiyor? yoksa bi sorunun cevabı değiştiğinde herkesi etkiliyor mu? iptal olan sorularda herkese 1 doğru ekleniyor diye biliyorum. Ama cevabı değişenlerde sadece itiraz edenlerimi değerlendirmeye alıyorlar?   
 9. uzmanöğretmen

  uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

  kesinlikle katılıyorum, CEVAP ANAHTARInda düzeltme yapılmalı.

     

   
  aslı genc bu yazıya teşekkür etti.
 10. Cihan Yaylacı

  Cihan Yaylacı TÜİSAG Üyesi

  alevlenme noktası tanımı sizce tuhaf değil mi.
  internette bulduğum tanım :
  Bir maddenin buharının alev temasında geçici olarak alev aldığı, fakat yanmaya devam etmediği en düşük sıcaklığın tespit edilmiş deney şartları altında ölçülmüş değeridir.
  bu tanımda yanmaya devam etmediği diye yazılmış. sınavda yanmayı sürdürdüğü bu tanımın net haline nereden ulaşabiliriz. hangisi doğru?   
 11. Moonguard

  Moonguard TÜİSAG Üyesi

  Ben 1 soruyu iptal ettiriyorum işte arkadaşlar sizde yardımcı olun yayın bu bilgiyi.   
 12. Şeyma Ateş

  Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

 13. tcetinoz

  tcetinoz TÜİSAG Üyesi

  • Kaynak işlerinde maruz kalabileceği etkenler...Ister elektrik isterse gaz altı kaynak olsun, kaynak sırasında GÜRÜLTÜ oluşmaz.
  • Salim Beyin risk değerlendirmesi gerçekleştirdiğinde ekipte bulunanlar; 1-) burada Salim beyin iş güvenliği uzmanı olduğu konusunda bilgi içermiyor, eğer uzman değilse bu risk değerlendirmesini yapamaz. Dolayıs ISG uzmanı gerekiyor. 2-) değerlendirmeyi "gerçekleştiriyorsa" kendisi zaten var +site görevlisi+ uzman Bu bilgiler eksik ve yetersiz soru bence iptal.
  • KKD larda deniz taşımacılığında kullanılan ekipmanı kabul etmişler. Peki acil durum ekiplerinde kullanılan gözlük, eldiven, baret, oksijen tüpü, halat, vb, şeyler AKSESUAR olarak düşünülüp kapsam dışında mıdır?
  • Metal yangınlarda (yani D tipi yangınlarda) köpük olarak doğru kabul edilmiş. Ama yönetmelikte (madde-99) kuru kimyevi toz diyor. Soru iptal.
  Bunlar benim aklıma gelenler. Umarım izde benim gibi düşünüyorsunuzdur. Yorumlarınızı bekliyorum..
   
 14. Şeyma Ateş

  Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

  yazmıştım kaçırmışsınız eğer soru iptal edilirse herkeste doğru sayılır yok şıkları değişirse o zaman doğru ya da yanlış sonucu olur

   
 15. bekir34

  bekir34 TÜİSAG Üyesi

  A.ktp 87 .soru aşıkkı değil b olmalıdır.çünkü I VE II ŞIK DOĞRU .. CEVAPTA diyorki yalnız I dogru tamam ama( II şıkta nediyor korunma amacı olmayan malzeme kkd olamayacağını söylüyor.dogru söylüyor I zaten dogru cevap BEkran Alıntısı5f.PNG   
 16. s_kurt

  s_kurt TÜİSAG Üyesi

  itiraz edene eklenmiyor puan toplu 1 soru iptal olursa doğru yapanada yanlış yapana da puanı veriliyor. doğru yapana bir zararı zaten olmuyor ama yanlış yapana 1 puan geliyor.

   
 17. evren ünsal

  evren ünsal TÜİSAG Üyesi

  diğer sayfada sorulan sorunun cevabı :
  http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsSaglşigiIsGuvn_IsYeriHekim_Uzm.pdf
  de 3.sayfada yer alıyor...

  Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

  Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

   
 18. DENİZ AYGÜN

  DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi   
 19. Cihan Yaylacı

  Cihan Yaylacı TÜİSAG Üyesi

 20. amerve

  amerve TÜİSAG Üyesi

  Teşekkürler...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica