Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İbrahimfzk

  İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi  Yine zam off hemde 472 TL bu hiç iyi opma
  2009 yılından beri bimere yaptığım itiraz yada başvuruların hiç birine cevap alamadım boşa çaba bence yinede siz bilirsiniz


   
 2. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Kemal bey,
  Sertifika ücretlerinin bu kadar astronomik bir rakamlara çıkarılması kabul edilemez. Nasılsa bu sertifikayı almak zorundalar o zaman biz de bunlardan istediğimiz şekilde para alırız mantığıyla hareket ediliyor ve bunu yapan devlet. Enflasyonun %10'un altında olduğunu gururla söyleyen devlet yöneticileri daha 2 gün önce asgari ücreti de yine %10 oranında arttırmadı mı. Hele memurlara verdikleri maaş zammı bundan da aşağı. Peki şimdi ne oldu da sertifika ücreti %33 zamlandı? Madem öyle bu oranı maaş zamlarına da yapsaydı.
  Biz kendimiz istediğimiz kadar yırtınalım bakanlık yine de "dediğim dedik çaldığım düdük" diyecektir...
  Ama olsun şurada yaklaşık 1 hafta sonra sonuçlar açıklanacak ve akabinde sertifika ücretlerini yatırmak zorunda kalacağız...
  Size katılıyorum...
  Burada örnek bir itiraz yazısı hazırlayarak bu yazıyı herkesin bireysel olarak BİMER'e göndermesi topluca tepkinin büyüklüğünü gösterecektir.
  Zamanımız çok kısa lütfen herkes bu konuda hassasiyetle hareket etsin, hepimiz bu haksızlığa tepkimizi gösterelim...

   
 3. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  İbrahim bey, seçim arefesinde olduğumuzu hatırlatırım... Bu ülkede seçim zamanı olmayacak şeyler bile oldurulur... Şansımızı denesek ne kaybederiz?

     

   
 4. İbrahimfzk

  İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

  Valla haklı olabilirsin, deneyelim

   
  klavikula55 bu yazıya teşekkür etti.
 5. kimyagerhayriye

  kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

  T.C. Çalışma sosyal güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ; İş Güvenliği Uzmanlarının sertifika ücretlerini 354 TL den 472 TL ye (%33,33 zam) çıkarmıştır. Resmi internet sitesinde 01.01.2014 itibari ile belge ücreti 472 TL dir diye durmuştur. Hangi çalışanın maaşına ne kadar zam geldi ki bu belgenin maliyeti bu kadar arttı. O belgeyi sınava girenler nasıl olsa almak zorundalar diye neden insanlar bu kadar sömürülüyor.

  Başvuru Tarihi : 03.01.2014 Başvuru Sayısı : 6400

  Bimere şikayette bulundum.

     

   
  fatih33, ilyasozen ve Aysecan83 bu yazıya teşekkür etti.
 6. Aysecan83

  Aysecan83 TÜİSAG Üyesi

  T.C. Çalışma sosyal güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'ne
  iş güvenliği uzmanlarının sertiifika ücretlerini 354 TL den 472 TL ye çikardiniz. bizler özel sektörde 6 % bile zam alamazken 33% lük bu artişı nasıl uygun görüyorsunuz. lutfen bu konuyu tekrar gözden geçirin milletin bakanı Faruk Çelik beyefendiye iletilmesini rica ediyorum .
  basvuru sayısı : 6457

   
  ilyasozen bu yazıya teşekkür etti.
 7. kimyagerhayriye

  kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

 8. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Hayriye hanım, elinize sağlık...
  Ben de gün içerisinde yazıyı yazıp başvuruda bulunacağım. Ama bu başvuruların sayısı artmalı ki ses getirsin. Bunu ses getirecek şekilde tüm sınava girenlerin yapması etkili olacaktır...   
 9. rasim1234

  rasim1234 TÜİSAG Üyesi

  dünyanin en ucuz elektriğini ve dogal gazını kullaniyoruz.hatta iddia ediyorum en ucuz sertifikaları da bizde lütfen arkadaşlar:evet:

     

   
 10. MNG

  MNG Guest

  Durmak yok bu yolda,soyguna,talana devam:)   
 11. hosta

  hosta TÜİSAG Üyesi

  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nın yapmış olduğu İş güvenliği uzmanlığı belge ücretlerinin fiyatları ne kadar yüksek olduğunu düşünürken, bir de bu yetmiyormuş gibi %33,33 lük zam ne demek oluyor acaba. Belli bir iş garantisi olmayan sınava o kadar paralar yatırıp, sonra o sınavdan başarılı olduktan sonra, alt tarafı bir A4 parçasının neresi 472 TL dir. Bunu bana bir mantıklı açıklamasını yapabilir misiniz. İnsanlardan bir şeyler istemek için, öncelikle bir şeyler vermek gerekir. Ama 1 verip 10 almak kul hakkı yemeğe girer. Lütfen bu konu hakkında duyarlı davranmanızı ve sertifika ücretlerinin hak edilen fiyatlara gelmesini rica ediyorum.
  Saygılarımla...
  Bende bu şekilde Bimer e şikayette bulundum.   
  fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
 12. ENDERSİM62

  ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

  İMZA ATTIM...

   
 13. ENDERSİM62

  ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

  İMZA ATTIM...
   
 14. Tansu Yılmaz

  Tansu Yılmaz TÜİSAG Üyesi

  Bende imzaladım.

   
 15. memduh yavuz

  memduh yavuz TÜİSAG Üyesi

  bence de bu soru d olacak
  ve tek yanlış soru   
 16. türker aşar

  türker aşar TÜİSAG Üyesi

  Çok pratik ve başarılı hazırlanmış bir imza kampanyası. Bence herkesin başvurması ve katılımın yüksek olması çok önemli...

   
 17. kimyagerhayriye

  kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

 18. simyaizmir

  simyaizmir TÜİSAG Üyesi   
  iyildiz bu yazıya teşekkür etti.
 19. simyaizmir

  simyaizmir TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  C sınıfı A sınav kitapçığındaki soru 61 kesinlikle yanlış. Li, K, Mg gibi hafif metal yangınlarında en iyi söndürücü yanıt köpük olarak açıklanmış. Bu tip yangın D sınıfına giriyor ve kesinlikle suyla temas etmemesi gerekir. Dolayısı ile D Kuru kimyasal tip yangın söndürücü doğru cevap olmalı.

   
 20. simyaizmir

  simyaizmir TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  C sınıfı A sınav kitapçığındaki soru 61 kesinlikle yanlış. Li, K, Mg gibi hafif metal yangınlarında en iyi söndürücü yanıt köpük olarak açıklanmış. Bu tip yangın D sınıfına giriyor ve kesinlikle suyla temas etmemesi gerekir. Dolayısı ile D Kuru kimyasal tip yangın söndürücü doğru cevap olmalı.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica