Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. dygurbak

  dygurbak TÜİSAG Üyesi  asıl sonuçlarla arası yaklaşık 1 hafta sürüyor.ağustos snvndada öyle olmuştu..yanılmıyosam 25 aralık a kadar itiraz sürdü zaten.ondan itibaren bugün 8.gün.araya hafta sonu girceği için önümüzdeki haftanın ilk günleri büyük ihtimal açıklanacaktır.


   
 2. yusuf c.

  yusuf c. TÜİSAG Üyesi

  7 veya 8 ocakta iptaller açıklanacak

   
 3. mahmutsaygin

  mahmutsaygin TÜİSAG Üyesi

  kpss ales ygs lys vb onlarca sınav sorularını calan vede milyonu askın kısının gırdıgı kpss hatırlayın.son 2000 den berı utanmadan sıkılmadan pışkınce sorular çalanlar.(cemaat).isg sorularını çalmak onlar ıcın çerez denılecek kadar cok kolay ,dıger tarafta münafıkların musrıklerın bıle yerı bellı dır.ama bu kul hakkına gıran ınsanların yerı bellı degıldır.devam etsinler vu serefsızlıge.

     

   
 4. mahmutsaygin

  mahmutsaygin TÜİSAG Üyesi   
 5. serkan55

  serkan55 TÜİSAG Üyesi

  bahsi geçen dersane hangisi ise onun öğrencileri takibe alınsın, geçtiğimiz sınava bir daha masraf edip girme niyetimiz yok,,,,, iptal edilecek sınav esas ağustos sınavı idi,... bu sınavda soru çalınmışsa diğerlerinde de çalınmıştır o zaman, geriye dönük sınavlarıda iptal etsinler,,,böyle saçmalık mı olur,,bizi uğraştırmayıp cevapları en kısa sürede açıklarsalar iyi olur,,,bazı guruplar arasındaki tartışmalara bizi ve sınavı kimsenin alet etmeye hakkı yoktur..yalan yanlış ve doğruluğu ispatlanmamış haberlerle ortalığı krıştırmaya yönelik eylemler bunlar...eğer birşey yapılmışsa hepsinde olabilir, bu işin içinden bu şekilde çıkılmaz...

     

   
 6. mahmutsaygin

  mahmutsaygin TÜİSAG Üyesi

  bahsı gecen dersanede bellı kısılerde bellı.sen kpss vb sınavlara gırmedın herhalde.neler donuyor neler son 10 yıldır.

   
 7. marakeş

  marakeş TÜİSAG Üyesi

  SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI
  Yangın Söndürme Cihazları Nasıl Kullanılır?


  src="http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/sb/sivilsav/resim/yangin_cihaz.jpg"]
  • Cihazı yangın yerine getiriniz, rüzgarı arkanız alınız.
  • Ateşe mümkün olduğunca yaklaşınız.
  • Tetik mekanizmasını kilitleyen pimi çıkartınız veya karbondioksit tüpünün valfini sola doğru çevirerek açınız.
  • Tetiğe sonuna kadar basarak çıkan gazı veya tozu yangının doğduğu yere doğru püskürtünüz.
  • Yangını ön taraftan arkaya doğru söndürünüz.
  • Yangını söndüğü emin olmadan terk etmeyiniz.
  • Tozlu cihazları, toz bitene kadar boşaltınız.
  A SINIFI YANGINLAR: Katı madde (tahta, kâğıt, pamuk ...) yangınlarıdır. Soğutma ve yanıcı maddenin uzaklaştırılması ile söndürülür ve kontrol edilir.

  B SINIFI YANGINLAR: Yanabilen sıvılar bu sınıfa girer. (Benzin, benzol, yağlar, yağlı boyalar ...) Soğutma (sis halinde su) ve boğma (karbondioksit, köpük, kuru kimyevi toz...) ile bu yangınlar söndürülebilir.

  C SINIFI YANGINLAR: Yanıcı gaz madde yangınlarıdır. (Metan, propan, SLP ...) Bu yangınlar kuru kimyevi toz, halon 1301, halon 1211 kullanılarak söndürülebilir. Elektrikli makine ve hassas cihaz yangınları da bu sınıfa dahildir.

  D SINIFI YANGINLAR: Yanabilen hafif metal yangınları bu sınıfa girer. (Sodyum, Potasyum, Titanyum, Magnezyum ...) Bu yangınlar da kuru kimyevi toz kullanılarak söndürülebilir.

  Elektrik yangınları ayrı bir yangın sınıfı değildir. Bu tür yangınlarda elektrik akımı kesilerek yangına müdahale edilmelidir.
   
 8. serkan55

  serkan55 TÜİSAG Üyesi

  habere bakıldığında aynı kaynaktan servis edilmiş,,, düzmece ve kafa karıştırmaya yönelik bir haber   
 9. mustafagokce

  mustafagokce TÜİSAG Üyesi

  haber yukarıda da söylenildiği gibi tek kaynaktan yayılmış ne bir ekleme ne bir çıkarma var ayrıca sorular çalınmış iddiası ortaya atılmayıp bu haberi birileri yakalayarak çıkarmış olsaydı soru ve cevaplar açıklanmadan önce medya bas bas bağırırdı.bence sıkıntıya gerek yok.

     

   
 10. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  ne yazıkki güzel ülkemim bazı medya kuruluşları fitne,fesat,dedikodu,yalan,dolan işlerden kar elde etmeye çalışıyor.... bence şeytan bu medya kuruluşlarını ele geçirmiş parmağında oynatıyor .. allah yardımcıları olsun :))   
 11. efe berke

  efe berke Banned

  yalan dolan bir haber ne amaçla yazıldığı belli değil ama zaten yenişafak ın ne kadar taraflı bir gazete olduğu belli. Bu ülkede ne sınavlarda ne sorular çalındı hiçbişrşey olmadı. Ne sınav iptal oldu nebaşka birşey aynen devam kimse telaşlanmasın.   
 12. mahmutsaygin

  mahmutsaygin TÜİSAG Üyesi

  neye gore yalan dıyosunuz.gecmıste olan sınavları gormedınızmi.yenısafak taraflı ıse peki.zaman ve fethullahın orgutu ısraıl ajanları ne oluyor bırakın bu çocukça oyunları.bu seytanın oyunu degıl arakdasım bu cemmatın oyunu.herseyı seytana atmayın.cemaat varken seytan yanında saf kalır.onlar 'adım ola muslumanlar' çalarlar
  evam edın az kaldı son nefesınıze

   
 13. exaltedz

  exaltedz TÜİSAG Üyesi

  sınavın iptali için bekleyen arkadaşlar kendini boşuna ümitlendirmesin :) bu uydurmacalar her sınav sonrası ortaya atılır ve içi fos çıkar :)
   
 14. efe berke

  efe berke Banned

  Bu sınavdaki kopyacıları bir tek yenişafak mı yakaladı ? Neden başka gazetelerde yok bu haber? Ayrıca böyle bir haber yapacaksan hangi dershane olduğunu da söyleyeceksin, böyle birşey olduğunu bilen hangi dershane olduğunu da bilir. Çok kolaydır böyle haber yapmak ne olcak, kanıtın var mı arkadaşım neye göre yalansa neye göre doğru? Ben zaten bundan önceki sınavlarda da soruların çalındığını söyledim ama sınavlar iptal olmadı kimse telaşlanmasın dedim. Ben fethullah gülen hakkında veya örgütü hakkında birşey söyledim mi arkadaşım, sen kendi kendine niye gelin güvey oluyorsun. Zaman gazetesi de taraflı, çoğu gazete de taraflı ben zaten tarafsız demedim ki. Birşeyi de siyasete bağlamayın burda siyaset yapmıyoruz. Artık millet a dese sen cemaatçisin b dese sen akp tarafındasın oldu. Nerde yamuk birşey olsa birbirine suç atmalar beddua etmeler bırakın bu millete huzur verin artık. Kimin nefesine az kaldığını Allah bilir bu ne biçim bir cevaptır. Kendi kendine atıp tuttuğun az kalmış laflara bak bide. Bu iki taraf yüzünden ülke ilerlemiyor zaten yıllardır sömürdüler milleti, hepsi son nefesini verse de bu millet rahat etse artık yeter. Neyse daha fazla konuşmayım kendimi tutamıycam yoksa, böyle bir ortamda kimseyi kırmak istemem.

   
  aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
 15. Oktay Acar

  Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

  Sertifika ücreti zamlanmış arkadaşlar. KDV dahil 354,00 TL.'den 472,00 TL.'ye yükselmiş (%33,33 artış).

  "İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Eğitici sertifika ücretleri 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle K.D.V. dahil 472 TL olmuştur. Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü"


  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014SertifikaUcretleri   
 16. İbrahimfzk

  İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

  Yine zam off hemde 472 TL bu hiç iyi olmadı

   
 17. GÜLŞEN EFE

  GÜLŞEN EFE TÜİSAG Üyesi

  7 8 ocakta iptaller açıklanacak deniliyor.miili eğitimin sitesindemi açıklanıyor acaba.şimdiden teşekkürler.

   
 18. serkan55

  serkan55 TÜİSAG Üyesi

  bu iş bayağı masraflı olmaya başladı,,, bişey aldığımız yok habire veriyoruz,,,,kurs parası ,yol parası, sertifika parası,,,,,hadi hayırlısı...

   
  İsmailDEMİR bu yazıya teşekkür etti.
 19. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Yuh olsun, bu ne yahu... Bir kağıt parçası için bu kadar para!!!.. 100 - 150 TL olur anlarız ama 472 TL de neyin nesi?
  Ehliyet ücretleri bile 15 TL'ye indirilmişken bunu bu kadar yükseltmenin gereği nedir? Kasım Özer'e bunun soygunculuk olup olmadığını biri sormalı...

   
 20. kemalx

  kemalx TÜİSAG Üyesi

  Yapılan bu zam için Bimer'e şikayette bulunalım.Bu kadar zam diğer hiçbir şeye yapılmadı.Zam yapılacaksa %8-10 civarı yapılmalıdır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica