Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

AGY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İSG KATİP de sözleşmeler duruyor, kişi kartı da gün sayıyor, fakat günlere tıkladığımda sistem atıyor rapor çıktısı vermiyor. C sınıfı tehlikeli atamaları ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

cevre_isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar uzamayacağı yönünde herhangi bir açıklamadı yapılmadı çalıştığım OSGB ayın sonunu beklememiz yönünde karar aldı

tuce__turan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İSG KATİP de sözleşmeler duruyor, kişi kartı da gün sayıyor, fakat günlere tıkladığımda sistem atıyor rapor çıktısı vermiyor. C sınıfı tehlikeli atamaları ile ilgili bir sorun olabilir mi acaba?

İsg katip sistemine giriş yaptıktan sonra sorgulama&başvur kısmından deneyin. Rapor çıktısı alabildim ben. Sıkıntı olmadı.

• Like
Tepkiler: AGY

AGY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İsg katip sistemine giriş yaptıktan sonra sorgulama&başvur kısmından deneyin. Rapor çıktısı alabildim ben. Sıkıntı olmadı.

Çok teşekkürler. Atık o kadar pimpirikli olduk ki her durumdan bir mesaj çıkarır olduk. Yazık bize.

olcay altay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi

Tehlikeliye C ataması yapmasına imkan veriyor mu? veriyor ise kesin ertelenecektir..

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Uzatilacagindan şüphem yok biraz daha sabır aekadaslar
Bu şüphesiszliğin kaynağını paylaşsanız da biz de rahatlasak. Ne müdürlük ne bakanlık ne de farklı başka bir kurumda bununla ilgili bir çalışma başlatılmadı ve başlatılmayacağına dair kesin dille konuşuluyor. OSGB'ler birer birer dönüşüm başlattı. Sadece tecrubelerinize ve tahminlerinize dayanarak böyle iddialı konuşup bir çoğumuza büyük umutlar veriyorsunuz. Umarım bu büyük umutlar büyük hayal kırıklıklarına dönüşmez.

F

fsm

Guest
Bu şüphesiszliğin kaynağını paylaşsanız da biz de rahatlasak. Ne müdürlük ne bakanlık ne de farklı başka bir kurumda bununla ilgili bir çalışma başlatılmadı ve başlatılmayacağına dair kesin dille konuşuluyor. OSGB'ler birer birer dönüşüm başlattı. Sadece tecrubelerinize ve tahminlerinize dayanarak böyle iddialı konuşup bir çoğumuza büyük umutlar veriyorsunuz. Umarım bu büyük umutlar büyük hayal kırıklıklarına dönüşmez.

yazmayayım diyorum ama sende ki bu uzatılma ihtimali tedirginliği ne ya işin gücün uzatılacak diye fikir yürütenlere laf yetiştirmek başka işiniz yok mu ?

mahircem

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
Erteleme olur ya da olmaz bilinmez. Ancak 2017 yılındaki erteleme 18 Ocak tarihinde resmi gazetede yayımlandı.
Yani, ne olacağı belli olmaz diye düşünüyorum.

6770 Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

(1) 18/1/2017 tarihli ve 6770 sayılı Kanunun 35 inci maddesiyle, bu fıkrada yer alan “1/1/2017” ibaresi “1/1/2019” şeklinde ve “1/1/2018” ibaresi “1/1/2020” şeklinde değiştirilmiştir.

AGY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tehlikeliye C ataması yapmasına imkan veriyor mu? veriyor ise kesin ertelenecektir..

Onu bilmiyorum hocam fakat önceki sayfalarda bazı arkadaşlar "artık c sınıfına tehlikeli sözleşme giremiyoruz" yazmışlardı diye hatırlıyorum.

Nilüfer PEHLİVAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
yazmayayım diyorum ama sende ki bu uzatılma ihtimali tedirginliği ne ya işin gücün uzatılacak diye fikir yürütenlere laf yetiştirmek başka işiniz yok mu ?

Herkes sıkıntı içerisinde bi uzayacak bi uzamayacak diye düşünmekten helak olduk.. ulaşmadığımız insan kalmadı mailler attık kampanya başlattık imza sayısı sadece 700 e yakın.. twitterdan bir sürü bildirim verdik toplasak 10-15 kişi o yüzden burdan istediğimiz kadar seslenelim herkes arkasına yaslanmış birileri nasılsa bişeyler yapıyor diye bekliyor.. Yazık ne diyim..

EZGİ ŞAHİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkes umudunu kaybetmiş şekilde sadece ama sadece bir açıklama bekliyor. Konuyu takip edebildiğimiz tek yer bu forum, başka hiçbir yerde konuyla ilgili bilgilere ulaşılamıyor. Forum da bir kaç gündür amacı dışında kullanılıyor. Herkesten ricam lütfen bir yerlerde sesimizi duyurmaya çalışalım.

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,
Erteleme olur ya da olmaz bilinmez. Ancak 2017 yılındaki erteleme 18 Ocak tarihinde resmi gazetede yayımlandı.
Yani, ne olacağı belli olmaz diye düşünüyorum.

6770 Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

(1) 18/1/2017 tarihli ve 6770 sayılı Kanunun 35 inci maddesiyle, bu fıkrada yer alan “1/1/2017” ibaresi “1/1/2019” şeklinde ve “1/1/2018” ibaresi “1/1/2020” şeklinde değiştirilmiştir.
Moralinizi bozmak istemem ama 2017 yılındaki erteleme ile ilgili rapor 16.12.2016'da sunulmuş. ( https://www.tbmm.gov.tr/sirasayi/donem26/yil01/ss446.pdf ) uzayacak olsaydı şimdiye kadar komisyonda, mecliste, torba yasada vb. görüşülür, dillendirilir taslak türü bir şey bile olsa bir tutar dal bırakırdı bize. Şu an bakıyoruz hiçbir emare yok.

F

fsm

Guest
Herkes sıkıntı içerisinde bi uzayacak bi uzamayacak diye düşünmekten helak olduk.. ulaşmadığımız insan kalmadı mailler attık kampanya başlattık imza sayısı sadece 700 e yakın.. twitterdan bir sürü bildirim verdik toplasak 10-15 kişi o yüzden burdan istediğimiz kadar seslenelim herkes arkasına yaslanmış birileri nasılsa bişeyler yapıyor diye bekliyor.. Yazık ne diyim..

nilüfer hanım aynı durumdayız mesajımı alıntılama yapmışşınız ama mesaj la yazdığınız yorum arasında ki ilişki nedir? sözünüz bana ise emin olun siz kadar bende uğraşıyorum. ve de bu durumdan rahatsız olan insanlarla da uğraşıyorum. bilmem farkında mısınız?

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Mecliste konuşacak vekiller ne oldu ki.. o kadar yazdık, konuştuk, ama ses çıkmadı, çünkü gündemin her yerinde EYT var, ya da başka bir sürü mevzu.. Binlerce kişi var ama gören, okuyan... facebookta bile, herkes ancak konuşuyor... icraat yok, 10/15 kişi bir şeyler yaptı, başka hiç kimse bulaşmadı...
Artık tek ümit bakan, bakan ne derse olur. böyle bir teklif sunarsa ancak...
ama maalesef uzmanlar istemiyor, facebookta yazılanlar nefret kusuyor herkes, hakaret vari yorumlar... yok piyasa düşüyor, yok çekilin işimize bakalım, gidin vs... piyasayı düşüren belge kiralayanlar hiç konuşan yok... adam almış belgeyi çalıştığı yerden bin lira, A sınıfı uzman, gitmiş osgb ye vermiş 2 bin gitmiyor bile... Ama tüm yükü çeken saha da koşturan C sınıfı , gerekleri yok... Ne olacaksa olsun da artık, bıktırdılar..

nes2010

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
eminim ki bnm gibi birçok c sınıfı uzmanda yapıyodur bişeyler ben de birçok yere yazdım mail attım hiçbir ses yok!!!!!!!!!! biri uzayacak diyo umutlanıyoz yok uzamayacak deniliyo kara kara düşünüyoz bizi bu hale getirenler utansın ülkenin kanayan yaralarından iş kazalarını nasıl minimize edebiliriz diye iştişare etmemiz gerekirken bu mesleğe neler katabiliriz demek varken şu hale bak neyi bekliyolar acaba iyi yada kötü bişey demek için

Nilüfer PEHLİVAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
nilüfer hanım aynı durumdayız mesajımı alıntılama yapmışşınız ama mesaj la yazdığınız yorum arasında ki ilişki nedir? sözünüz bana ise emin olun siz kadar bende uğraşıyorum. ve de bu durumdan rahatsız olan insanlarla da uğraşıyorum. bilmem farkında mısınız?
aslında alıntı yapmadan yazacaktım da stresten yanlışlık oldu kusura bakmayın:) Bunlar hep gerginlikten, ne olacağını düşünmekten.. Benim gibi düşündüğünüzü biliyorum yazdıklarımız ortada..

• Like
Tepkiler: fsm

sinan75

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar birkaç m.vekli bakana durumu iletirse uzama olabilirmiş ama gene müdürlük vekillerden böyle bir talep yok demiş yani ulaştığınız m. vekilleri bir çaba göstermemiş ne olacağı belli değil ,konuyu vekillerin bakana direk iletmesi gerekiyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.