Tartışma : 2019 Yılında C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının Tehlikeli Firmalara Bakamaması

BT26

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Şimdi iki yıldır çalıştığım işyerine başka biri gelsin daha yüksek ücretle çalışsın ben işsiz kalayım. İstediğiniz bu değil mi, geçmişteki erteleme dönemlerine baktım bu mücadeleler hep verilmiş kimse dememiş kanun böyle diye.Ayrıca yarı yolda insan bırakılmaz.Sözleşme yapılmışsa düşürülmez.Bu insanlar hobi olsun diye bu işe başlamadılar.
Kaliteli, kalitesiz diye tabir ettiğiniz kimler?
neyse ben artık bıraktım, iş olacağına varır... kaliteli işler sizlerin olsun...
ya kusura bakma o konuya cevap verecektim, başlamadan başka bir konuya cevap vermiş bulundum...

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
ya kusura bakma o konuya cevap verecektim, başlamadan başka bir konuya cevap vermiş bulundum...
Mehmet48 kalitesiz diye bana mı diyecektin,anlamadım.yukarıda benim yorumum varda..
beyfendi siz beni işsiz kaldım sevin diye suçlamışsınız bir önceki mesajınızda, şimdi gelmiş insanları suçluyorsunuz yazmışsınız. ne demişim en 1.1.2019'a kadar zaman verilmiş yazmışım bu benim kararım mı? hayır kararı ben vermiş olsam gelin bana patlayın anlarım. ha bu sitede kendi fikrini belirtme konusunda bir yasak filan varsa tebliğ edilsin de bileyim.
Siz yu
yalnız siz bu haktan yararlanmışsınız zaten, bu hak size 1.1.2019' a kadar verilmiş.
Benim yaptığım yoruma bu şekilde cevap yazmışsınız,anlamı süre doldu ne diye mücadele ediyorsunuz işsiz kalın buna razı olun demek değil mi? kaç gündür yazılanları okuyorum yazamadan duramadım diyorsunuz face de isg sen sayfasında C sınıfları için neler yazılmış, inanın burada insanların yazdığı bişey yok herkes şuraya mail atalım,şuraya yazalım vs.demiş kısaca mücadele edelim diyor, siz mesajınızda mücadele eden insanlara sitem edip oturun oturduğunuz yerde işsiz kalın diyorsunuz.neyse gerçekten ben de sıkıldım.Her şey sizin olsun ,Allah var gam yok!Allah her şeyin hayırlısını versin.

EZGİ ŞAHİN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Aşağıda ki listede mail adresi olan vekillere mail atın. Hepsine tek tek mail atmak benim 10 dakikamı aldı. Veya twitterdan yazın birşeyler yapın.

Vekil mail adresleri : https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/mv_e_posta_sd.uye_e_posta
Twitterda yazmanız gereken hashtag #CsınıfıUzmanSüresiUzatılmalı

Yeter ki birşeyler yapın artık.

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
hanımlar beyler lütfen birbirimizi suçlamak yerine aksiyon almaya uğraşalım. b sınıfı uzman olarak kimsenin ekmeğinden olmasını istemem.

isaret

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bir duyum alan var mı? Bakanlıkla konuşan, yeni bir haber... İhtimal... ?

Selim tunc

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
hanımlar beyler lütfen birbirimizi suçlamak yerine aksiyon almaya uğraşalım. b sınıfı uzman olarak kimsenin ekmeğinden olmasını istemem.
Arkadaşlar bende yaklaşık 2.5 yıldır C sınıfı olarak Osgb bünyesinde çalışıyorum.baktığım firmaların yüzde doksanı tehlikeli sınıfta ve süre uzatimi olmazsa bende işsiz kalacağım.bimere,bakanlığa bende mailler attım sonucuna bakacağız.Ama B sınıfı uzman arkadaşlar zannetmesinler ki bugüne göre daha fazla maaş alacaklar.belki de bizim çalıştığımız maaşlara çalışmak zorunda kalacaklar.Evet daha kolay is bulacaklar ama büyük ihtimalle daha düşük maaşlara calisacaklar.Çünkü osgbler hizmet verdikleri firmalara personel değişikliğini maliyet olarak yansitamayacak.Bence A,B,C sınıfı ayrımı yapmadan bu mesleğe sahip çıkmalıyız.Birbirimize destek olmalıyız.

mukavemet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bu iş uzatılacak 8 yıldır bu işlerin içindeyim aranizdaki belkide en deneyimli kisiyim 800 lerde sertifika numaram bakanlık yersen yapıyor. Daha önce defalarca böyle oldu. az tehlikelileri ertelerken bunu muhakkak erteleyecek ****kesildi*****.Ama mücadeleye devam. B grubu olduğumu hicbir zaman çok tehlikelide danışman dışında çalışmadım gelsede almıyorum

ibrahim helvaci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tum isg profesyonellerinden destek bekliyoruz. Elimizden geleni yapalim. Tartismak icin vakit harcamayalim lutfen. Milletvekillerine sesimizi duyurmak icin herkesin destegi onemli. Yarin cuma tum arkadaslarin mail adreslerinden , twitter dan , fax yoluyla, bakanlik araciligiyla konunun gerekli yerlere iletilmesi icin cabalayacagi bir kac dk, bir kac saat zman ayırmasi belki de sonuca ulasmamizi saglayacaktir. Sesimizi duyurmak istersek basarabilirz diye dusunuyorum. Yarin tum kanallardan sesimizi duyurmaya çalışalım.

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merak etmeyin, uzatma olmayıp düşme olduğunda bazı arkadaşlar için kına dağıtımını bizzat yapacağım. Yanıldıkları çok nokta var ama görmek istemiyorlar. Bazı arkadaşlar da sendika falan demiş :) şu ülkede hangi sendika şimdiye kadar işçi sınıfına yardımcı oldu? Belirli gün ve haftalarda slogan atmayı çok sever bu arkadaşlar sadece.
Sendikayı neden itham ediyorsunuz? En kötü sendika sendikasızlıktan iyidir. Ülkemizdeki sendikalaşma oranı %10'un altında. Sendikalı işyerlerinde yaşanan iş kazalarının ülke ortalamasının çok altında olduğunu biliyor muydunuz?

Yücely

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sendikayı neden itham ediyorsunuz? En kötü sendika sendikasızlıktan iyidir. Ülkemizdeki sendikalaşma oranı %10'un altında. Sendikalı işyerlerinde yaşanan iş kazalarının ülke ortalamasının çok altında olduğunu biliyor muydunuz?
Peki o zaman nerde bu sendika çok geç kalmadı mı ?

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Biraz önce 170'i aradım, temsilci der ki: C Sınıfı uzman olarak 31.12.2018 tarihine kadar yapmış olduğunuz ve mevcutta "devam ediyor" olarak sistemde görünen tehlikeli sınıf işyerlerindeki hizmetinize devam edebilirsiniz, bu durum herhangi bir sorun teşkil etmemektedir ancak 1.1.2019 ve sonrası için tehlikeli sınıfa atama yapamazsınız.

ANIL YILMAZ

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Peki o zaman nerde bu sendika çok geç kalmadı mı ?
Torba yasada bizlerle alakalı bir madde yok zaten. Sadece çarşamba günü yapılan oturumda Kütahya Mv. konuşmasında öneri geçti;

ALİ FAZIL KASAP (Kütahya) – Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Torba yasalarla torbalar doldu. Halk için bu torbaya önümüzdeki günlerde emeklilikte yaşa takılanlar, atanamayan öğretmenler, C sınıfı iş güvenliği elemanları, ameliyathane teknikerleri, sağlık yönetimindeki mağdur arkadaşlarımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ücretli öğretmenler, kadroya atanamayan taşeronlar, 4 Aralık jokerleri, 3600 gösterge sözünü verdiklerimiz, ATT sürücüleri, diyaliz teknikerleri, 4/B’den “4+2” çakılı sözleşmesi olanlar, çiftçi borçları, 150 bin civarında ziraat, gıda, su ürünleri, orman mühendisleri, veteriner hekimler, teknikerler ve teknisyenlerine de bir küçük torba, bir küçük poşetçik oluştursak da bir kanun teklifiyle bu arkadaşlarımız da torbadan nasiplerini alsalar.

Hepinize teşekkür ediyorum.

https://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem27/yil2/ham/b04301h.htm

F

fsm

Guest
Biraz önce 170'i aradım, temsilci der ki: C Sınıfı uzman olarak 31.12.2018 tarihine kadar yapmış olduğunuz ve mevcutta "devam ediyor" olarak sistemde görünen tehlikeli sınıf işyerlerindeki hizmetinize devam edebilirsiniz, bu durum herhangi bir sorun teşkil etmemektedir ancak 1.1.2019 ve sonrası için tehlikeli sınıfa atama yapamazsınız.
bu şu anlma mı geliyor 1 ocaktan öncekiler dewam ama 1 ocaktan sonra c ataması b sınıfına yok ?

ALTAY23

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Komisyon üye milletvekillerine mail atmamız gerekli arkadaşlar.

Vekil mail adresleri :

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/mv_e_posta_sd.uye_e_posta
Arkadaşlar kolaylık olsun diye m. vekillerinin mail adreslerini excell halinde listeledim.ekteki dosyada bulunan mail adreslerini yukarıdan aşağıya hepsini seçerek, adres cubuguna yapıştırın..hepsine birden yollayabilirsiniz. sadece 30 sn zamanınızı alır.

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsx
    20.7 KB · Görüntüleme: 22

Elaa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bende az önce aradım bana verdikleri cevap ise, 1.1.19da süre doldu tehlikeli sınıfa c ataması yapılmış ise firmaya idari para cezası uygulanır. Nasıl olacak bu işler dediğimde resmi bir açıklama gelmedi dendi onlarda konuya hakim değil zaten.

A. Ali Tutar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende az önce aradım bana verdikleri cevap ise, 1.1.19da süre doldu tehlikeli sınıfa c ataması yapılmış ise firmaya idari para cezası uygulanır. Nasıl olacak bu işler dediğimde resmi bir açıklama gelmedi dendi onlarda konuya hakim değil zaten.
Çok ilginç. Bunların birbirinden de haberi yok o zaman.

Öncü Bakır

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar kolaylık olsun diye m. vekillerinin mail adreslerini excell halinde listeledim.ekteki dosyada bulunan mail adreslerini yukarıdan aşağıya hepsini seçerek, adres cubuguna yapıştırın..hepsine birden yollayabilirsiniz. sadece 30 sn zamanınızı alır.
Teşekkürler,ben tekrar yolladım, umut ederim bakarlar.6 ay öncede yazdım geçen akşam face den de yazdım vekiller sağ olsunlar maillere, massenger a hiç bakmıyorlar.Seçim zamanı sokakta elinizi sıkmaya çalışırlar şimdi hiç bir yerden ulaşılamıyor.İnşallah bunlara bakarlar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.