Duyuru : 2017 İsg 1. Dönem Başvuru - 21.03.2017

SÜLEYMAN İSTEK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
sınav başvuru ekranı ösym den açılmıştır. açılan başvuru sayfasında Sınava İlişkin Bilgiler başlığında Sınav Merkezi Tercihi ve Sertifika alanı kısmı var . burada sertifika alanına gireçeğimiz alanı mı seçmemiz gerekiyor. b sınıfına girmek için b sınıfı seçilecek herhalde büyük ihtimal öyle de insan yinede garanti olsun istiyor. bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim teşekkürler

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bende öyle yaptım. Almak istediğimiz sertifika alanını gireceğiz yoksa C sınıfı olmayan sınava ilk defa giren kişi başvuru yapamaz.

AKBULUT Sedat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Evet.Hangi sertifika için girecekseniz onu seçiyorsunuz.Sınav ücreti çok yüksek.Tamamıyla ticarethaneye dönüştü.Sosyal devlet anlayışı kalmadı.Ses çıkarmayana istediklerini yapmaya başladılar.Bunlar iş güvenliği uzmanlarının maaşlarını işyeri hekimleri maaşları ile denk olduğunu varsaymaktadırlar.Yazıklar olsun hem ÖSYM hem de bize yazıklar olsun.***KESİLDİ***

Moderatör tarafında düzenlendi:

SÜLEYMAN İSTEK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
165 TL ücreti neye göre hesapliyorlar aklım almıyor

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bende öyle yaptım. Almak istediğimiz sertifika alanını gireceğiz yoksa C sınıfı olmayan sınava ilk defa giren kişi başvuru yapamaz.

semih10

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Para lazım sosyal olan devletimizin kurumuna. KPSS' ye giren sayısı çok olunca millet sesini çıkarttı 420 TL' den 180 tl' ye düştü. 240 lira biranda düştü :) Gerçekten çok yazık yapmayın bunu elinizi vicdanınıza koyun bu rakamlar gerçekten çok fahiş. 50 soruluk bir sınava giriyoruz ve 165 lira vereceğiz. Biri bu işe dur demeli...

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
2017 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (1. Dönem) - BAŞVURU

Başlangıç Tarihi: 21.03.2017 10:30
Bitiş Tarihi: 29.03.2017 23:59
Sınav Ücreti: 165 TL
Ödeme Yerleri: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

BAŞVURU YAP

AKBULUT Sedat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Her aday için bir sınav görevlisi olsaydı bu ücreti yadırgamazdım.Fakat bir salonda 20 aday olduğunu varsayarak 20x165=3.300 TL
Her Salon İçin :Kağıt+Kalem+Silgi+Her Salon İçin 2 Görevli+Polis+Kullanılan Taşıtların Yakıtı+Optik Okuyucular+Görevlilerin Yemekleri=1.000 TL
Diğer 2.300 TL nereye gitmektedir?

AKBULUT Sedat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Değerli arkadaşlar,lütfen herkes BİMER üzerinde şikayette bulunsun.Sınav ücreti gerçekten çok fazla.KPSS ücretinin 420 TL'den 180 TL'ye düşürülmesi aslında herşeyi özetlemektedir.Adamlar narkozu veriyor tık olmayınca dozu yükseltiyorlar.

bumerang

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Değerli arkadaşlar,lütfen herkes BİMER üzerinde şikayette bulunsun.Sınav ücreti gerçekten çok fazla.KPSS ücretinin 420 TL'den 180 TL'ye düşürülmesi aslında herşeyi özetlemektedir.Adamlar narkozu veriyor tık olmayınca dozu yükseltiyorlar.
Bimere şikayette bulundum , umarım bir çözüm bulunur

Moderatör tarafında düzenlendi:

AKTY

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bimer den geri dönüşler çok geç oluyor. Twitter daha etkili olur diye düşünüyorum.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Para lazım sosyal olan devletimizin kurumuna. KPSS' ye giren sayısı çok olunca millet sesini çıkarttı 420 TL' den 180 tl' ye düştü. 240 lira biranda düştü :) Gerçekten çok yazık yapmayın bunu elinizi vicdanınıza koyun bu rakamlar gerçekten çok fahiş. 50 soruluk bir sınava giriyoruz ve 165 lira vereceğiz. Biri bu işe dur demeli...
Herşeyi skandal olan osym nin sınav ücretide skandal.Saçmasapan sorularla hakkımızı yemesinlerde 165 tl haram olsun ayıptır.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Nasıl diyebirizki ülkede düzen iyice bozuldu.Hak aranmıyor.Osym ile hala mahkemeliğiz aralık sınavından.Diğer sınava geldi sıra.Utanmadan zam yapmışlar birde.Bunlar bence ayıbıda bilmiyorlar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.