2017 İlk B Sınıfı Yükselme Sınavına Girecekler | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

2017 İlk B Sınıfı Yükselme Sınavına Girecekler

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında İSG Specialist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar, 2017'de ilk açılacak yükselme sınavına kısmetse katılacağım.Konuyu şimdiden açma nedenim, bir grup oluşturursak eğitimi açtırmama gibi bir durum ile karşılaşmamış oluruz.Çoğu eğitim kurumu 20 kişiyi bulamadığı için eğitimi iptal edebiliyor.Böyle bir sıkıntı yaşamamak için, eğitime girecek arkadaşlar hangi ilde eğitim açılırsa eğitime katılabilir bunu belirtirse, ocak şubat gibi bir organizasyon yapabilirim.

  İlk taşı ben atıyım.
  1-Kocaeli
  2-İstanbul Anadolu
  3-İstanbul Avupa
  4-Yapacak bir şey yok, neresi olursa


   
  OmerBaglar ve mervezit bu yazıya teşekkür etti.
 2. OmerBaglar

  OmerBaglar TÜİSAG Üyesi

  Organizasyon yapacak arkadaşlar ben de bu organizasyona dahil olabilirim. Henüz yer konusu için net bir şey söyleyemiyorum malesef. Ama 3 yıl veya 4 yıl fiili çalışma süresini lütfen çok iyi hesaplayın ve gerekirse bakanlıktaki görevlilerden bilgilerinizi kontrol ettirin. Ben aralık 2016 sınavına giremiyorum bu yüzden.

   
 3. oguzgvn

  oguzgvn TÜİSAG Üyesi

  Bizde Kayseri de oluşturmak istiyoruz

     

   
 4. fikri

  fikri TÜİSAG Üyesi

  1) Tekirdağ
  2) İstanbul (Avrupa Yakası - metro, metrobüse yakın :)

   
 5. Nermin Bolat

  Nermin Bolat TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Ben 2005 yılında C sınıfı sertifika aldım ve rotalar 7 yılın üzerinde çalıştım. 2013 ve 2014 te yapılan sertifika yükseltme sınavına giremedim çünkü meme kanseri tedavisi gördüm. Şimdi sizlere sorum şu. Acaba açılacak bir B yada A sınıfı sınavına doğrudan girebilirmiyim?

     

   
 6. Nermin Bolat

  Nermin Bolat TÜİSAG Üyesi

  Tabii 7 yıl calışmışlıgım var ama o dönemde sözleşme yapılmadığı için sadece hizmet çizelgem var

   
 7. SÜLEYMAN İSTEK

  SÜLEYMAN İSTEK TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir sorum olacak 2017 b yükselme sınavı için. C sınıfı İsg katip atamam çalıştığım şirkette 1 ocak 2014 yılında başladı bu sırada hem mühendis hemde uzman olarak çalıştım ve devam ediyorum.basvuru evrakları için bakanlığın yayınladığı duyuruya baktığımda adına prim ödemelerini gösterir belgeler diyor.bundan kasıt meslek kodu mu acaba.benim meslek kodum 2014 nisan ayı iş güvenliği uzmanı olarak değiştirildi.nisan ayına kadar muhendis meslek kodu yaziyor.bu süre dahil edilmeyecek mı acaba.bu sure dahil edilmezse 2017 ilk sınavına gidemiyorum. Bilginiz var mı. Yada nasıl bir yol izlemek gerek
   
 8. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi

  B sınavına girebilirsiniz, lakin çalıştığınız süreyi bakanlığın ilgili duyurusunu baz alarak ispatlamanız gerekmektedir. http://www3.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=03ARALIK2016   
 9. İSG Specialist

  İSG Specialist TÜİSAG Üyesi

  Değişiklik nisan da yapıldı ise maalesef aralık sınavına kalırsınız.Gene de bakanlık duyurularında olsun gözünüz.Ne olur ne olmaz, burası Türkiye.

     

   
 10. SÜLEYMAN İSTEK

  SÜLEYMAN İSTEK TÜİSAG Üyesi

  Bunu nasıl cozebilirim . Bu gerçekten çok saçma. İşyeri ile csgb yetkilileri ile gorusmek faydalı olur mu. Veya o dönemin meslek kodunu değiştirmek mümkün mü dilekceyle   
 11. dilayavuz

  dilayavuz TÜİSAG Üyesi

  bildiğim kadarıyla değiştirilemiyor. yada belki SGK ya dilekçe ile basvurulabilir. bende bu konuyla ilgili sıkıntılıydım. farklı bir meslek kodunda göstermiş işyeri beni. Bakanlıkla görüştüm durumu anlattım. meslek koduna bakmayacaklarını sadece sigorta yatıp yatmadığını görmek istediklerini söylediler.   
  İSG Specialist bu yazıya teşekkür etti.
 12. dilayavuz

  dilayavuz TÜİSAG Üyesi

  bir de eğitim için organizasyon olması önemli. Tema akademiyle görüştüm ön kayıt yaptırdım ama bilemiyorum.

   
 13. chilqen

  chilqen TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, öncelik İstanbul Anadolu Yakası sonra Avrupa yakasındaki eğitime katılabilirim.
   
  İSG Specialist bu yazıya teşekkür etti.
 14. Bekenim

  Bekenim TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,

  İstanbul anadolu yakası - İst. avrupa yakası katılabilirim.

   
 15. Çetin

  Çetin TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar, en doğru bilgiyi çalışma bakanlığına mail atarak alabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla herhangi bir koddan SGK primi yatırılmış olması yeterli. Nitekim çalıştığı kurumda ek olarak bu işi yapanlar var asıl görevi mühendislikken kimse isg ye çevirmemiştir kodunu   
 16. Çetin

  Çetin TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle geçmiş olsun Nermin Hanım, umarım tedaviniz başarılı sonuçlanmıştır. Sorunuza gelince malesef doğrudan giremiyorsunuz yükseltme için de sınava girebilmek için eğitim almak gerekiyor .

   
 17. Çetin

  Çetin TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  2. Avrupa yakasında, metrobüse de yakın olduğu için İstanbul Kültür Üniversitesine kayıt yaptırdım. İlk eğitimi de buradan almıştım, gerçekten ciddi bir kurum, staj için de destek oluyorlar arayıp bulacam diye uğraşmıyorsunuz.

   
 18. chilqen

  chilqen TÜİSAG Üyesi

  Çetin bey merhaba, b sınıfı için başvurdunuz? Eğitim tarihleri hakkında kesin bilgi mevcut mudur ? Bende yazılmayı düşünüyorum. Kurs araştırıyorum.

   
 19. Çetin

  Çetin TÜİSAG Üyesi

  Evet B Sınıfına başvurdum. 24 Kasım Tarihinde başlayan eğitime kayıt oldum, bu sınava yetişen son hafta sonu grubuymuş. Yalnız yeterli sayı dolmazsa hafta içi grubuna kaydıracaklar ama bence düşük bir ihtimal. Hafta içi olması benim için sorun olmayacağından yazıldım ben, burdan grup oluşturabilirsek hafta sonu çok daha iyi olur tabiki.

   
 20. chilqen

  chilqen TÜİSAG Üyesi

  Çoğu görüştüğüm eğitim kurumu sınava yakın bir tarihte eğitim açılacağını söyledi. Eğitim için biraz erken değil mi?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica