Duyuru 2015-isg Mayıs Dönemi Sınavı,23 Mayıs 2015

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ajdar bey tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest  2015-İSG Mayıs Dönemi Sınavı,23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacaktır.

  Sınava başvurular, 26 Mart - 8 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

  23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ,
  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve DİĞER SAĞLIK PERSONELİ sınav DUYURUSU


  Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.


  Bu itibarla; 23 MAYIS 2015 (Cumartesi) günü, yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.


  1- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınavla ilgili sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonrawww.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.


  2- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personeliadaylarının eğitimlerini (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç 15 MART 2015tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.15 MART 2015 tarihinden sonraeğitimlerini tamamlayan adaylar 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.


  3-“İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik ‘in 30. maddenin 4. fıkrasında; Eğitim Kurumları, eğitim programının unsurlarından olan uygulamalı eğitimlerin yapılacağı işyerlerinin listesini ve eğitim tarihlerini, teorik eğitimin bitişinden itibaren yapılacak ilk sınavdan önce Genel Müdürlükçe ilan edilecek tarihe kadar İSG-KATİP üzerinden bildirmekle yükümlüdür.” denilmektedir. Bu sebeple, 03.10.2014 tarihinden sonra teorik eğitimi bitmiş olan ve İSG-KATİP üzerinden uygulamalı eğitim bildirimi yapılmayan, dolayısıyla 27 Aralık 2014 tarihinde yapılmış olan sınava giremeyen hekimler; TC Kimlik Numarası içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde onaylı staj uygulama raporu ve onaylı eğitim katılım belgesini en geç 15 MART 2015 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze incelenmek üzere ulaştırmaları gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.


  4-23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.


  5- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir.
  Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edecekler; 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı önlisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.


  6-Daha önce sınava girip başarısız olan adaylardan sınav hakkı bulunanların, kimlik bilgileri sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dâhil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.  7- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adaylar; en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde, onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğe posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.  YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “sınav UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE sınav GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.   
  aysnr bu yazıya teşekkür etti.
 2. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  Sınava girecek kimse var mı?

   
 3. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  yok mu forumda 1 kişi bile

     

   
 4. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  Sınava ilgi yok gibi

   
 5. Ajdar bey

  Ajdar bey Guest

  1 kişi Bile kalmamış

     

   
 6. Murat Tığtepe

  Murat Tığtepe TÜİSAG Üyesi

  Ben gireceğim bu sınava bakalım hayırlısı

   
  gmzylcn bu yazıya teşekkür etti.
 7. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Ben de gireceğim sınava, hayırlısı bakalım inşallah kazanırız.
   
 8. serda topcu

  serda topcu TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar ben yeni katıldım aranıza . Mayıs'taki Diğer Sağlık Personeli sınavına gireceğim . Fakat bu branşa ait ilk sınav olduğundan dolayı çözülecek soru bulamıyorum . Bu nedenle de çok tedirginim . Yardımcı olabilecek arkadaş varmı dır ???   
 9. seytug

  seytug TÜİSAG Üyesi

  Sanki dogru duzgun kimze girmeyecek sinava

     

   
 10. baki karaman

  baki karaman TÜİSAG Üyesi

  soru hazırlayanlarda ilk sınava soru hazırlayacaklarından onlarda endişe duyacaklardır. Başarılı olma ihtimaliniz yüksek, sadece tecrübelerime dayanarak sayısal olan cevaplarla ilgili sorulara yöneliniz. dk.daki nabız, kalp atım sayısı ,kalp masajı sayısı v.s. Kolay gelsin.   
 11. kubra atalay

  kubra atalay TÜİSAG Üyesi

  bende gircem sınava ama hazır degilim sanki güncel notlar sorular denemeler vs.hersey arıyorum duyurulur....:)   
 12. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Çalışmalarda son durum nasıl bir ay kaldı sınava. Ben daha başlamadım bile, az az çalıştım hep.

   
 13. Koray Çakır

  Koray Çakır TÜİSAG Üyesi

  Yeni notlar, çıkmış sorular, güncel hap bilgiler vs bulursanız bana da haber edin arkadaşlar.
  Ben de iyice sınıfın sınav döneminde arkadaşlarindan ders notu soran adam oldum. Ne güzel; üniversite hiç bitmemiş gibi ':D
   
 14. Erdem Guvenlioglu

  Erdem Guvenlioglu TÜİSAG Üyesi

  Hala çalışmaya başlamadım .. Halen şansım var mıdır sizce ?

   
 15. Erdem Guvenlioglu

  Erdem Guvenlioglu TÜİSAG Üyesi

  Ya bu arada harcı yatırdım 130 lirayı.. gene de sınava girmesem hakkımı kaybeder miyim ? Yüksek lisans yapanlara 2 hak vardı çünkü.   
 16. aloneeagle

  aloneeagle TÜİSAG Üyesi

  20150513_102850[1].jpg

  ARKADAŞLAR BENDE RİSK-MED KİTABI MEVCUT. HİÇ KULLANMADIM TERTEMİZ KİTAP İSTEYEN ARKADAŞLARA ALDIĞIM FİYATA(90TL) VEREBİLİRİM.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica