2015 C Sınıfı Mayıs Dönemi İptal Sınav Hakkında

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Meral yıldız tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Meral yıldız

  Meral yıldız TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir misiniz? Ben 2015 işg mayıs dönemi c sınıfı mağdurlarından biriyim bi soru ile sınavı kaybettim. Bir hafta önce 2015 mayıs dönemi işg uzmanı dsp nin iptal olduğu sınav sonuçlarını gördüm de acaba bizimkininde iptal edilme durumu var mı ? Lütfen cvp bekliyorum


   
 2. hakan özdemirr

  hakan özdemirr TÜİSAG Üyesi

  aynı şey 2016 sınavı içinde vardı aralık sonu gibi belli olur deniyordu bir gelişme varmı bu konularla alakalı..

   
 3. Ali Haydar Vural

  Ali Haydar Vural TÜİSAG Üyesi

  bende aralık 2014 te tek soruyla kaldım ama iptal edilen soru oldumu olmadımı bilmiyorum

     

   
 4. Serdal Arslan

  Serdal Arslan TÜİSAG Üyesi

  Mayıs 2015 İSG C sınfı sınavı ile ilgili Bugün bana OSYM den bir mesaj geldi ve mesajda puanlar güncellendi ve sonuçlarınızı kontrol edin diye yazıyordu. Siteye girip kontrol ettiğim de 2015 tarihinde 68 aldığım sınavdan bugün yapılan iptal sorularla 70 aldığımı öğrendim. Ben bu sınavdan bir soru ile kaybedip tekrar 6 ay sınava çalışıp aralık ayında tekrar sınava girip 74 aldım. Benim bu 6 aylık emeğimi ve tekrar sınava verdiğim ücreti geri alabilecek miyim?

   
  gönül, ilker karakaya ve betül vargül bu yazıya teşekkür etti.
 5. betül vargül

  betül vargül TÜİSAG Üyesi

  Mrb.aynı şekilde benimde 68 den 70 oldu şimdi ne yapmam gerek bilgi verebilirmisiniz.

     

   
 6. Serdal Arslan

  Serdal Arslan TÜİSAG Üyesi

  Bundan önce başından böyle bir olay geçen forum da biri var ise anca onlar yardımcı olur.

   
 7. BUĞRA ALTIN

  BUĞRA ALTIN TÜİSAG Üyesi

  2015 mayis sinavim 68 den 70 olmus arkadaslar. Ben aralik 2016 sinavinda basarili oldum. Aradan neredeyse 2 yil gecmis olucak. 4 sınav gecti. 400-500 tl para, onca emek stres. Belkide kacirilan is firsatlari. Belkide is guvenligi uzmani olarak gecirecegim 2 yil. 5 yil sonra yenilenecek sinava kalan 3 yil vs. Simdi kufur etsem hakliyim dava etsem hakliyim. Sizce ne yapmaliyim.
   
  Serdal Arslan ve ilker karakaya bu yazıya teşekkür etti.
 8. Hakikat

  Hakikat TÜİSAG Üyesi

  Ülkemizdeki sistem malesef düzgün işlemiyor. Sınavlarda özgün soru hazırlayacağım diye kendisinde bi haber olduğu soruları ısıtıp ısıtıp önümüze koyuluyor. Net bi cevabı olmayan sorular ileride iptal ediliyor ve hak kayıpları yaşanıyor. Bunların önüne geçmek için tüm mağdur olan arkadaşlar haklarını sonuna dek aramalı hukuk mücadelesi vermelidir. Özellikle komisyonda bulunanlar sorumluluklarının bilincinde olması bizler tarafında sağlanmalıdır. Devlet kurumlarında çalışan belli bir kesim var , bulundukları makamları ali babanın çiftçiliği olarak görüyor bunlara artık dur denilmeli.   
  gönül ve Serdal Arslan bu yazıya teşekkür etti.
 9. ilker karakaya

  ilker karakaya TÜİSAG Üyesi

  aynı sorun bende de var. 68 i 70 yapmışlar. sonra 3 sınava daha girdim 2si daha 68. acaba bu sınav ücretlerini geri verirler mi?

     

   
 10. Özlem tuna durgut

  Özlem tuna durgut TÜİSAG Üyesi

  Pardon arkadaşlar benim puanımda bugün güncellenmiş ve 68 puanım 70 olmuş üzerinden 2 yıl geçmiş olmasına rağmen bu belgeyi alabilecekmiyiz peki   
 11. betül vargül

  betül vargül TÜİSAG Üyesi

  70 olarak düzeldikten sonra ne yapmamız gerekiyor nereye başvurucaz nasıl bir yol izlicez bence su an önemli olan bu.bununla ilgili bilgi verebilirse bilen arkadaşkar daha faydalı olacak diye umuyorum   
 12. Mühendis_92

  Mühendis_92 TÜİSAG Üyesi

  Benimde aynı şekilde bu bilgiyi bizler arayarak ilgili bölümleri öğrenebiliriz.ve birde buraya yazarsak arkadaslara fayda saglariz.2 senemizi de sorarız?Herkese hayırlı olsun.

   
 13. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Genel olarak İSGGM alt kısımdaki prosedüre göre işlem yapmaktadır,
  ______________________________
  Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen sorular, adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmıştır. Böylelikle, 70 ve üzeri puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiş olup http://isgkatip.csgb.gov.tr linkindeki “sınav Durumu Sorgula” butonuna tıklayarak bu durumdaki kişiler kendilerini sorgulayabileceklerdir.

  Sorgulama sonucunda başarılı olarak belge almaya hak kazanan adaylardan, ilgili linkte evraklarında eksiklik olmadığı görülenlerin kimlik bilgileri belge ücretini yatırmak üzere Genel Müdürlüğümüz adına açılan TC Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı’na bildirilmiş olup ismi bildirilen adayların belgeleri, anılan hesaba belge ücretini yatırmalarını müteakip 7 iş günü içerisinde İSG-KATİP’e tanımlanacaktır. Bahse konu süre sonunda adayların, belgelerinin tanımlanıp tanımlanmadığını e-devlet üzerinden İSG-KATİP’e girerek bizzat kontrol etmeleri mümkündür.


  Evrakında eksiklik olduğu tespit edilen kişilerin ise dilekçe ekinde, evrakların onaylı örnekleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüze gönderilen evraklar 10 iş günü içerisinde incelenecek olup yapılacak incelemede durumu uygun görülenlerin kimlik bilgileri TC Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına bildirilecek olup bu durumdaki adayların belgeleri de, belge ücretini yatırmalarını müteakip 7 iş günü içerisinde İSG-KATİP’e tanımlanacaktır. Bahse konu süre sonunda adayların, belgelerinin tanımlanıp tanımlanmadığını e-devlet üzerinden İSG-KATİP’e girerek bizzat kontrol etmeleri mümkündür.
  ____________________________

  Genel olarak İSG KATİP' e girerek sınav durumunu sorgula butonuna bastığınızda başarılı sonucu çıkıyorsa, Ziraat Bankasına giderek belge parasını yatırmanız gerekir. Para yatırmadan sonra, çok geçmeden TC numaranız İSG KATİP' e tanımlanacaktır. Bu saatten sonrada İş Güvenliği Uzmanı olarak sözleşme yapabilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun.
   
  Serdal Arslan bu yazıya teşekkür etti.
 14. Larem

  Larem TÜİSAG Üyesi

  Benim neden güncellenmedi ben de 68 ile kalmıştım msj nasıl geliyo yardımcı olur musunuz

   
 15. Mühendis_92

  Mühendis_92 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar ben osym ile görüştüm bugun öğleden sonra bakanlığa bildirim yapılacaktır diye söylendi.Şu anda benim 70 gözüküyor fakat isgkatipde bir değişiklik yok oda öğleden sonra belli olur.   
  betül vargül bu yazıya teşekkür etti.
 16. betül vargül

  betül vargül TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar isg katip te sınav durumu sorgula kısmından başarılı olaeak gördükten sonra belge için para yatırıcakmışız eğer eksik evrak yoksa.

   
 17. Larem

  Larem TÜİSAG Üyesi

  Ya bizim neden hala 68

   
 18. Larem

  Larem TÜİSAG Üyesi

  Var mı bi bilginiz
  ya nerden bakıyoruz herkesin güncellendi ama benim hala güncellenmedi ösym yi nerden arıcam lütfen yardımcı olur musunuz çok moralim bozuldu

   
 19. erdogan yilmaz

  erdogan yilmaz TÜİSAG Üyesi

  Isg katip'ten sınav durumu sorgulatipta basarili gorunen arkadaslarimiz varsa bilgi verebilir mi? Ben sorguluyorum durumda degisme gorunmuyor

   
 20. Larem

  Larem TÜİSAG Üyesi

  Bu açıklanan sınav B sınavı uzmanlarının mış

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica