Duyuru 2014 Sertifika Ücretleri Hakkinda - 02.01.2014

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yardımcısı
İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Eğitici sertifika ücretleri 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle K.D.V. dahil 472 TL olmuştur. Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014SertifikaUcretleri

Cihat YILMAZ

TÜİSAG Üyesi
35 TL sınav ücreti yatırdık değil mi? Sınavın bakanlığa maliyetini düşünecek olursak eyvallah haklı bir bedel. Arkadaş bir kağıt parçasının maliyeti ne kadar olabilir ki 472 TL belge parası istiyorsunuz! Bu hangi kitapta yazar? Devlet mi yönetiyorsunuz soygun mu yapıyorsunuz?

Ayal

TÜİSAG Üyesi
35 TL sınav ücreti yatırdık değil mi? Sınavın bakanlığa maliyetini düşünecek olursak eyvallah haklı bir bedel. Arkadaş bir kağıt parçasının maliyeti ne kadar olabilir ki 472 TL belge parası istiyorsunuz! Bu hangi kitapta yazar? Devlet mi yönetiyorsunuz soygun mu yapıyorsunuz?
Yetmez ama devam, pardon evet

bimo

TÜİSAG Üyesi
300+KDV=354 TL'den 400+KDV=472 TL'ye % 33 zam yapılmış, isggm'nin ayarı kaçmış, % 3,93 yeniden değerleme oranı kadar artsa 368 TL gibi bir rakam yapıyor. nasıl ve neye göre artırılmış belli değil.

Ali Üstün

TÜİSAG Üyesi
Bende yaptım isteğimi.;

Merhabalar,
Ben C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. C sınıfı sertifikamı almak için bedel olarak 300 Tl artı kdv yi 2013 yılı içerisinde ödedim.
2014 yılı içerisinde A sertifikası için ödemem gereken ücretin 400 TL artı kdv olduğunu öğrendim.
Bu miktara göre sertifika bedeli yüzde 33 arttırılmıştır. Enflasyonun tek haneli olduğu, asgari ücretin tek haneli oranlarda arttırıldığı düşünülürse,
bu yüzde 33 lük artış fazla görünmektedir. Çokta maliyetli olmayan bu sertifikaların daha uygun bir rakkama indirilmesi, mümkünse hiç arttırılmaması yada çok zaruri ise
bedelin enflasyon değerlerine uygun bir artış rakamına getirilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

huseyinerol88

TÜİSAG Üyesi
bende bimer ' e şikayetimi gönderdim değerli arkadaşlar. ek olarak illaki bu fiyatlar ödenecekse en az 6 taksit olmasını istedim.