Tartışma - 20 Mayıs 2018 İşyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Burada Tartışıyoruz | Sayfa 28 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 20 Mayıs 2018 İşyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Burada Tartışıyoruz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 20 Mayıs 2018 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 15 Haziran 2018.
  1. Kolay

oy sayısı 6
    6,3%
  2. Orta

oy sayısı 23
    24,2%
  3. Zor

oy sayısı 66
    69,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Bu sınavsız işyeri hekimliği nedir ya?
    Sonuçta sizler sınava girerek ve bu sınavdan en az 70 puan alarak işyeri hekimliği sertifikası alıyorsunuz. Sınava girip, kazanmadan işyeri hekimliği yapabilme durumu yok. Ben gerçekten anlayamadım bunu Murat Bey.

Last edited: 2 Temmuz 2018
  2. Gamze

Ali Bey bugün bakabildiniz mi İSG-Katip'e?

3. ali yabuz

ali yabuz TÜİSAG Üyesi

Günaydın. Durum aynı.Talebim alınmış,Üç gün içinde tekrar deneyebilirmişim....Sağlıkla kalın.

4. Gamze

Günaydın Ali Bey. Hay Allah ya. Sizin niye bu kadar uzun sürdü acaba :kararsız:

5. ali yabuz

ali yabuz TÜİSAG Üyesi

Acaba "Sınavsız iyeri Hekimliği"butonuna bastığımız için mi oldu?Bilemiyorum.Sağlık olsun...

6. Gamze

Sertifikası aktif olan işyeri hekimi arkadaşımız varsa yazabilir mi?
    Yardımcı olursanız memnun olurum.

7. Gamze

Ali Bey öğreneceğiz nihayetinde. Bakalım ne çıkacak?

8. Gamze

@Erkan FINDIKLI İSG-Katip güncellendikten sonra Sınavsız İşyeri Hekimliği butonu çıktığını söylüyor.
    Bir yanlışlık var gibi görünüyor.

9. tarık elri

tarık elri TÜİSAG Üyesi

Ben de ödeyemiyorum hala.. Aynı durumda olan var mı?

10. Gamze

Tarık Bey Ziraat Bankası internet bankacılığından denediniz mi?

11. tarık elri

tarık elri TÜİSAG Üyesi

Evet. Biraz önce baktım. "Belirttiğiniz kuruma ait fatura bulunamamıştır" yazıyor

12. Gamze

İsminiz bankaya bildirilmemiş anlaşılan.

13. murat bağışlar

murat bağışlar TÜİSAG Üyesi

Bana da saçma geliyor ama seçecek başka bir seçenek yoktu bende sınavsız işyeri hekimliğini seçtim.Anlayabilen anlatırsa memnun oluruz

ali yabuz bu yazıya teşekkür etti.
  14. Genco

Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sınavsız işyeri hekimliği durumu aşağıdaki maddede c ve ç bentlerinde belirtilmiş. Bilgilerinize...

İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 8 – (1) İşyeri hekimliği belgesi;

a) İşyeri hekimliği eğitim programını tamamlayan ve eğitim sonunda Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak işyeri hekimliği sınavında başarılı olan hekimlere,

b) İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan Bakanlıkça yapılacak veya yaptırılacak işyeri hekimliği sınavında başarılı olan hekimlere,

c) Hekimlik diplomasına sahip iş sağlığı, iş sağlığı ve güvenliği bilim doktorlarına, iş sağlığı ve güvenliği alanında yardımcılık süresi dahil en az sekiz yıl teftiş yapmış olan hekim iş müfettişlerine, Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az sekiz yıl fiilen çalışmış hekimlere istekleri halinde,

ç) (Ek:RG-18/12/2014-29209) İş ve meslek hastalıkları yan dal uzmanlığını alan hekimlere istekleri halinde,

EK-1’deki örneğine uygun olarak Genel Müdürlükçe verilir.

Erkan FINDIKLI ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  15. Necati Kösedağ

Necati Kösedağ TÜİSAG Üyesi

İSG katip sitesine giriş yapabiliyorsanız (belge ücretini ödemiş olmak gerekiyor), açılan sayfadan sorgulama ve başvuru butonunu tıklayın. Yeni açılan sayfada iş yeri hekimliği seçili iken (üstü sarı boyalı iken), alttaki sorgulama ve başvuru butonunu tıklayın. Açılan sayfada solda kişi kartını tıklayın. Yeni açılan sayfada üstte sertifikalarım butonu var, onu tıklayınca, sertifikanız aktifleşmiş mi görebiliyorsunuz. Ben de çok uğraştıktan sonra bulabildim.

ali yabuz ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  16. Osman Koray turhan

Osman Koray turhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar mrblar son girdiğimiz ısg işyeri hekimliği sınavından 68 alıp arsenik sorusu yanlış olan hekim arkadaşlarım var mıdır benimle iletişime geçebilirseniz memnun olurum

albatros4816 bu yazıya teşekkür etti.
  17. albatros4816

albatros4816 TÜİSAG Üyesi

aynı durumdayım.ne gibi bir düşünceniz var?

18. Osman Koray turhan

O soruda maddi hata var aynı sorunun 2 cevap şıkkı olmuş o sorunun iptal edilip herkese doğru kabulü gerekirdi

19. Osman Koray turhan

Ama süre geçtiğinden artık yapılacak birşey yok

20. Erkan FINDIKLI

Erkan FINDIKLI TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Herkese doğru kabulü diye bir şey yok artık, o eski sınavlarda geçerliydi. Girdiğimiz sınavlarda yanlış soru varsa, soru tamamen yok sayılıp kalan sorular üzerinden puanlama yapılıyor.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica