+2 Sınav Hakkı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Mech_06 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Mech_06

  Mech_06 TÜİSAG Üyesi  Son çıkan maddelere göre benim anladığım kadarıyla 1 sene içindeki İSG sınavlara girebileceğiz(doğru mudur?). Ben 18 Ağustos C sınıfı sınavını kazanamadım. 21 Aralık sınavına başvurdum. Bu benim son hakkım mıdır? Yoksa seneye 2 sınav hakkım daha var mı? Teşekkürler.


   
 2. İGUcumhur

  İGUcumhur TÜİSAG Üyesi

  sertifika alabilmeniz için son hakkınızdır. lakin seneye yükselme sınavı için bir hakkınız bulunmaktadır.

  mühim olan 21 aralıkta C sınıfı sınavını kazanmanız..

   
 3. woldemort_33

  woldemort_33 TÜİSAG Üyesi

  bu senin son hakkın.Şayet alamazsan yeniden kursa yazılmak zorundasın ve yeniden işlemleri tekrarlamak zorundasın.

     

   
 4. Sorgulayan Adam

  Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

  İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
  Yayımlandığı resmi gazete Tarihi/Sayısı: 11.10.2013/28792
  Madde 16 – Aynı Yönetmeliğin 28 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen “Genel Müdürlükçe” ibaresi“Bakanlıkça” olarak değiştirilmiş, ikinci fıkrasında geçen “en fazla iki defa” ibaresi madde metninden çıkarılmış ve üçüncü fıkranın birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  Yukarıdaki değişiklikten sonra ilgili yönetmelik maddesinin 2'inci fıkrası aşağıdaki hali almıştır.

  İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik
  Madde 28 - (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde (Mülga ibare: RG-11/10/2013-28792) (…) ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.

  Sonuç itibari ile; en son katıldığınız eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde düzenlenecek sınavlara katılarak (C) sınıfı uzmanlık sertifikası alabilirsiniz.

  Eğer bu değişiklik yapılmadan önce size verilen 2 sınav hakkınızı kaybetmiş olsaydınız, ilgili yönetmelik GEÇİCİ MADDE 3'teki (Ek: RG-11/10/2013-28792) hükme göre maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilecektiniz.


   
  Mech_06 bu yazıya teşekkür etti.
 5. Mech_06

  Mech_06 TÜİSAG Üyesi

  Bu konuyu sanırım çoğu aday bilmiyor. İnsan emin olamıyor bazen maddeler yoruma açık gibi duruyor. Bir nevi sınav hakkımızda limit kalkmış gibi nerdeyse. Aydinlattiginiz için teşekkürler.

     

   
 6. Mete TAŞCI

  Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

  GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek: RG-11/10/2013-28792)

  (1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

  Arkadaşlar yönetmelik çok açık daha önce sınava girmiş ve geçememiş arkadaşlar, bir yıl içindeki tüm sınavlara (girip de geçemedikleri) girebilirler. bakanlık yasadan sonra kaç sınav yaparsa geçene kadar girebilirsiniz.

  Başarısızlık nedeniyle tanınan sınav hakkı ile yükseltme sınavlarını birbirine karıştırmayalım.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica