18 Mayıs 2019 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

• Kolay

Kullanılan: 3 5.9%
  • Orta

Kullanılan: 14 27.5%
  • Zor

Kullanılan: 34 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    51
  • Anket kapatılmış .

Mustafa Sağır

TÜİSAG Üyesi
Dilekçe ile itiraz etmede yarın(22 mayıs) saat 5 son zamanmış telefonla öğrendim.dilekçe ile itirazda mahkeme gibi bir durum yok ösym kendisi inceleyip iptal edebiliyor soruyu ki geçen sene mesela 2 soruyu iptal etmiş.Ben de hemşire kkk malarya ve azotoksit karbonmonoksit sorusuna itiraz etmeyi düşünüyorum dilekçe ile
Ali bey Azot oksit kesin iptal olmaz.( araba egzoz gazında bulunan uzun süre maruziyet sonucu Akc hasarı yapanve kimyasal yapı olarak nitrik okside benzeyen diyor yani methemoglobinemi yapan...)
Meslek gereği bulaş olan D 4 grubu mesleki hastalıkları sordum derse oda iptal olmaz bilginize.

okhan çetin

TÜİSAG Üyesi
1.soruda cevap e şıkkı olmasına karşın, 1982 anayasasında Cumhurbaşkanı yardımcısı diye bir makam söz konusu değildi. Bu makam 16.Nisan.2017'de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrası yürürlüğe girmiştir. Bu şıkkında yanlış olması gerekir. Dolayısıyla bu soruda iptali gerekir.

okhan çetin

TÜİSAG Üyesi
kan alma bölümünde çalışan hemşirenin yakalanma riski olan hastalıklarda cevap KKKA iken, bu soruda da malaryanın enfekte kan ve kan ürünleri ile geçtiğine dair, ve endemik bölgelerde bunun çok yaygın olduğunu belirtir birçok literatür mevcuttur. Sorunun temelinde hata yapılmıştır. Cevap KKKA + malarya cevabı olması gerekir.

bilal ahmed

TÜİSAG Üyesi
Malarya ve cumhurbaşkanı yardımcısı ile ilgili sorulara itiraz etmenin yolu nedir

Ahmet özdoğan

TÜİSAG Üyesi
Herkese meraba sizlere bir şey soracağım.İşyeri hekimliği sınavındaki sorulara itiraz dilekçesi yollayan oldu mu hiç? Ben 1982 anayasa sorusuna ve cevabı sadece kkk olan sağlık sorusuna itiraz dilekçesi yazdım.Soruların istediği şey açık bir şekilde belirtilmemiş diye,başka yapan var mı ?

Derya Kılıc

TÜİSAG Üyesi
Merhaba, ben de Anayasa sorusu(1.soru) ve Lösemi yapmayan hastalıklar sorusu(35.soru)için itiraz dilekçesi verdim. ÇASGEM’in Meslek hastalıkları kitabında belirtildiği gibi ağaç ve mobilyacılık işlerinde lösemi vb kan hastalıkları görülmektedir. Başka itiraz dilekçesi veren arkadaş var mı? Bizimle paylaşırsa sevinirim.

arif erdogan

TÜİSAG Üyesi
Dilekçe ile itiraz etmede yarın(22 mayıs) saat 5 son zamanmış telefonla öğrendim.dilekçe ile itirazda mahkeme gibi bir durum yok ösym kendisi inceleyip iptal edebiliyor soruyu ki geçen sene mesela 2 soruyu iptal etmiş.Ben de hemşire kkk malarya ve azotoksit karbonmonoksit sorusuna itiraz etmeyi düşünüyorum dilekçe ile
Hocam itiraz ettiniz mi haber varmi . 2 soru lazim .

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.