Tartışma - 18 Mayıs 2019 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ? | Sayfa 10 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 18 Mayıs 2019 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Mayıs 2019 İşyeri Hekimliği Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi Salı 20:02.
  1. Kolay

oy sayısı 3
    5,9%
  2. Orta

oy sayısı 14
    27,5%
  3. Zor

oy sayısı 34
    66,7%
  1. Mustafa Sağır

Mustafa Sağır TÜİSAG Üyesi

Ali bey Azot oksit kesin iptal olmaz.( araba egzoz gazında bulunan uzun süre maruziyet sonucu Akc hasarı yapanve kimyasal yapı olarak nitrik okside benzeyen diyor yani methemoglobinemi yapan...)
    Meslek gereği bulaş olan D 4 grubu mesleki hastalıkları sordum derse oda iptal olmaz bilginize.

2. okhan çetin

okhan çetin TÜİSAG Üyesi

1.soruda cevap e şıkkı olmasına karşın, 1982 anayasasında Cumhurbaşkanı yardımcısı diye bir makam söz konusu değildi. Bu makam 16.Nisan.2017'de yapılan anayasa değişikliği referandumu sonrası yürürlüğe girmiştir. Bu şıkkında yanlış olması gerekir. Dolayısıyla bu soruda iptali gerekir.

3. okhan çetin

okhan çetin TÜİSAG Üyesi

kan alma bölümünde çalışan hemşirenin yakalanma riski olan hastalıklarda cevap KKKA iken, bu soruda da malaryanın enfekte kan ve kan ürünleri ile geçtiğine dair, ve endemik bölgelerde bunun çok yaygın olduğunu belirtir birçok literatür mevcuttur. Sorunun temelinde hata yapılmıştır. Cevap KKKA + malarya cevabı olması gerekir.

Ahmet Tekınnn bu yazıya teşekkür etti.
  4. bilal ahmed

bilal ahmed TÜİSAG Üyesi

Malarya ve cumhurbaşkanı yardımcısı ile ilgili sorulara itiraz etmenin yolu nedir

5. Ahmet özdoğan

Ahmet özdoğan TÜİSAG Üyesi

Herkese meraba sizlere bir şey soracağım.İşyeri hekimliği sınavındaki sorulara itiraz dilekçesi yollayan oldu mu hiç? Ben 1982 anayasa sorusuna ve cevabı sadece kkk olan sağlık sorusuna itiraz dilekçesi yazdım.Soruların istediği şey açık bir şekilde belirtilmemiş diye,başka yapan var mı ?

Derya Kılıc bu yazıya teşekkür etti.
  6. Derya Kılıc

Derya Kılıc TÜİSAG Üyesi

7. Derya Kılıc

Derya Kılıc TÜİSAG Üyesi

Merhaba, ben de Anayasa sorusu(1.soru) ve Lösemi yapmayan hastalıklar sorusu(35.soru)için itiraz dilekçesi verdim. ÇASGEM’in Meslek hastalıkları kitabında belirtildiği gibi ağaç ve mobilyacılık işlerinde lösemi vb kan hastalıkları görülmektedir. Başka itiraz dilekçesi veren arkadaş var mı? Bizimle paylaşırsa sevinirim.

8. Melih göker

Melih göker TÜİSAG Üyesi

Soru itirazında bulunan ya da cevap alan oldu mu hiç ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica