18 Mayıs 2013 Tarihli Sınava Girecekler Listesi, Kayıt Bulunamadı Problemi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Onur Gül tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar sıkıntılı bir durum içerisindeyim.Dün gece isgkatip.com üzerinden gerekli bilgilerle sorgulama yaptığımda maalesef kaydıma ulaşamadım.Önce çok iyimser yaklaştım ve sistemin sağlıklı çalışmadığını düşündüm.Deneme amaçlı başka bir arkadaşımın bilgileriyle denedim ve onun kaydı çıktı.Bu sabah itibariyle eğitim aldığım diğer grup (Grup toplam 25 kişi) arkadaşlarıma ulaştım.Eğitim gördüğüm gruptan hiç kimsenin kaydı çıkmamakta.Bizden önce ve sonra eğitime katılmış diğer gruplardan görüştüğüm bir çok kişinin ise çıkmakta.Şuan inanın moral falan kalmadı bizde.Bu ve benzeri durumla karşılaşmış yada şuan karşı karşıya kalan kimse var mı?Bakanlığı ve eğitim kurumunu bugün resmen çapraz ateşe aldık.Ama sorunun ne olduğu ve daha da önemlisi 18 Mayıs taki sınava grupça girip giremeyeceğimiz tam bir muamma :(


   
 2. gurcan1903

  gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

  Kurs nasıl bir bilgi veriyor? Ben bir kaç kez yaşanmış bir olayı söylemek istiyorum ; kurs sırasında denetimler olduğunda denetleme olurken 25 kişilik sınıfta o anda sadece 2-3 kişi bulunması durumunda o gurubun tüm kursiyerlerinin sınava sokulmaması hakkında karar alınmış, inşallah sizin durumunuz bu ve buna benzer değildir.

   
 3. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi


  Bildiğim kadarıyla böyle bir durum söz konusu değil.Kaldı ki çok saçma bir uygulama ve durum.Böyle bir şey söz konusu ise gerekli kurum ve kuruluşları dava etmekten hiç çekinmem.Ben kendi adıma yapmam gereken herşeyi tam yaptım.Tüm eğitimlere bizzat katıldım.

  Gelinen noktada eğitim aldığımız kurumdan bir yetkili yarın Ankara'ya gidecek ve bakanlıkta konuyu takip edecek.Bizimde grup olarak girişimlerimiz sürmekte.Eğitim kurumlarıyla alakalı bölümden yetkililere ulaştık.Kendilerinden yanıt bekliyoruz.

  Şuan herşey belirsiz.Mayıs 2013 sınavına girememe tehlikesi ile karşı karşıyayız.

     

   
 4. F.AKIN

  F.AKIN TÜİSAG Üyesi

  inşallah sorun çözülür ve girersiniz.
  bu arada neren bakıyorsunuz listede olup olmadığınıza

   
  Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
 5. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Bu linkten bakabilirsiniz. http://www.isgkatip.com/sinavlar.php

     

   
  emine g ve toreto_brs bu yazıya teşekkür etti.
 6. Yusuf SAYAR

  Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

  Gerçekten üzücü bir durum Onur Bey, inşallah yanlışlık vardır, sorun çözülür ve sınava katılabilirsiniz

   
  Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
 7. toreto_brs

  toreto_brs TÜİSAG Üyesi

  Ben Sınavın Böyle Bir sorgulama sisteminden haberim yoktu gamze hanımın verdiği linkten giriş yaptım ve ismim çıktı yanlız 2. grupta sınava giriceksiniz diyor bu ne demek ? Bu arada eğitimimi şubat ayında almıştım
   
 8. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Grup 2 C sınıfı demek oluyor.   
  emine g ve toreto_brs bu yazıya teşekkür etti.
 9. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Uygulama duyurusunda belirtmişler.
  GRUP NO GRUP ADI
  1 İşyeri hekimliği
  2 C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı
  3 B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı
  4 A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı

     

   
  emine g ve toreto_brs bu yazıya teşekkür etti.
 10. Asmodian

  Asmodian TÜİSAG Üyesi

  eğitim gördüğün yerle iletişime geç onlar evrakları göndermemişlerdir büyük ihtimal gecen sene bizede aynısı oldu canını sıkma düzeltirler   
  Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
 11. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Sizin yaşadığınız olayda aynı şekilde mi gerçekleşti? Grubun tamamımı yoktu?

  Yaşananları yazabilir misiniz buraya?Şuan çok kötü durumdayız.İşin en kötü tarafı ise belirsizlik.Ne bakanlıktan ne de eğitim kurumundan adam akıllı bir açıklama edinemiyoruz.

  Lütfen detayıyla yaşananları ve sorunun nasıl çözüldüğüne dair bilgi verin.Siz bu durum karşısında sınava girebildiniz mi?   
 12. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Arkadaşlar 18 Mayıs 2013 İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav listesi 19.04.2013 tarihi itibariyle Bakanlık tarafından güncellenmiş. Daha önce listede ismi yer almayan arkadaşlarımız tekrar bakabilirler.
  http://www.isgkatip.com/sinavlar.php

   
 13. münir

  münir TÜİSAG Üyesi

  Onur bey ; ben az önce baktım ismim var büyük ihtimalle EĞİTİM KURUMU senin evrakları bakanlığa göndermemiş olabilir 22-04-2013 ile 03-05-2013 başvurular yapılıyor, eğitim kurumu durumu takip etsin.
   
 14. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Değerli isgfrm Üyeleri,

  Bugün saat 10:30 itibariyle bizim talebimiz sonucu ayarlanmış olan bir görüşme yapılmıştır.Problemin ne olduğu ortaya çıkmıştır.

  Peki problem ne ?

  ArGe Eğitim Kurumu (Antalya Şubesi) yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaya göre bizim sisteme girişimiz daha gruplar sisteme girilirken sorunluymuş.Ortada mükerrer bir giriş söz konusu.Yani benim dahil olduğum 25 kişilik grup sisteme hiç girilmemişken paralel zamanda oluşturulan bir başka grupta yer alan kursiyerler sisteme iki defa girilmiş.

  Sisteme bizi girmek yerine başka kursiyerleri iki defa girerek mükerrer bir durum oluşmasına neden olmuşlar.

  Şu an itibari ile tamamen ArGe Eğitim Kurumu'nun yapmış olduğu hata sonucu 18 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı'na giremeyeceğimiz çok büyük ihtimalle kesinleşmiştir.

  Eğitim Kurumu yetkililerince Ankara'da bakanlıkta görüşülen yetkililerin söyleminin Ağustos ayındaki sınavı işaret ettiği bize bildirildi.
  Eğitim Kurumunca girişimde bulunulmaya devam edileceği belirtilmiştir.Bu son girişimlerde ne denli durum düzeltilebilir o da ayrı bir tartışma konusudur.

  Görünen o ki en grupça en erken Ağustos ayındaki sınava girebileceğiz.


  Grup ortak kararı olarak yasal zeminde gerekli davalar tarafımızdan eğitim kurumuna açılacaktır.

  Başlığı açtığım için konuyu takip eden yorum yapan üyeri bilgilendirmek istedim.Bilginize.

   
 15. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Onur Bey adınıza üzüldüm. Umarım bu sorunu en kısa sürede giderirler ve 18 Mayıs sınavına girmeniz için önünüzde hiç bir engel kalmaz. Bugün Bakanlık listelerde güncelleme yapınca sevinmiştim, sizin durumunuzda olan tüm adaylar için. Ama kötü haber verdiniz :(   
  Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
 16. Caner Gayıp

  Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

  Aynen bende sevinmişdim düzeltilmişdir diye ama olmamıs. Çok üzüldüm. Günlerce belkide aylarca çalıs bu sınava psikolojik olarak hazırlan sonrada böyle bir olay basına gelsin.Yasıyor oldugunuz hüsranı anlıyorum gerçekten büyük bir şok tekrar çok çok geçmiş olsun :(

   
  Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
 17. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Teşekkürler Gamze Hanım. Ama maalesef ki sınava girme ihtimalimiz sıfıra denk gibi. İlginize teşekkür ederim.

   
 18. Ali INSU

  Ali INSU TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bende geçen sınavda 69 ile kaldım ve bu sayfada sorguladığımda benim adım çıkmadı benim yapmam gereken bişey var mı? çıkması gerekiyor mu ismim?

   
 19. Onur Gül

  Onur Gül TÜİSAG Üyesi

  Ben kendi durumumu araştırırken şöle bir şeye ulaşmıştık.Bilmem işinize yarayıp yarayacağıı bilmiyorum.

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21ekimsinavsorgulama

   
 20. kadir işlek

  kadir işlek TÜİSAG Üyesi

  Onur Bey selamlar.bende ar-ge den eğitim aldım aralık-oacak ayında.mayısda sınava girebiliyorum.ancak sizin adınıza çok üzüldüm.argeye karşı dava açacak mısınız?umarım kısa vadede de sonucu alırsınız.

   
  Onur Gül bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica