18 Mayıs 2013 Isg Sınavında Başarılı Olanlar Sertifika Başvurusu

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında yahel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yahel

  yahel TÜİSAG Üyesi  Sınavı kazanan İSG uzmanları izlemeniz gerekn yol !!!

  Öncelikle T.C. Ziraat Bankası ' na gidip 354,00 TL Sertifika Ücreti KURUMSAL TAHSİLAT PROGRAMI aracılığıyla Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı hesabına yatırılmalı ve yatırıldıktan sonra dekont EĞİTİM KURUMU'na teslim edilip dilekçe ıslak imzalı olarak yazılmalı diğer belgeleri EĞİTİM KURUMU onaylayarak BAKANLIK tarafına ulaştırılmalı.

  NOT: Burada dikkat edilmesi gereken tek şey BAKANLIK belgelerinizi 01 TEMMUZ 2013 tarihinden önce almış olmalı, bu tarihin önemi şudur bu tarihte ücretlere zam geleceği için BAKANLIK dekontun tarihine bakmaz belgelerin giriş tarihine bakar. Eğer 01 TEMMUZ 2013 ve sonrasında girişi varsa sizin dekontunuzda haziran ayında 354,00 TL yazıyorsa ''EKSİK ÜCRET'' diye geri gönderilir ve bu gidiş-geliş süresi içinde kaybedilen günler sertifikanızın hazırlanmasını en az 2 AY geciktirir

  şeklinde bir uyarı var facebookdaki bir gurupta,sizlerin haberi var mı ? doğruluğu nedir ?

  sertifika ücretini yatırmak için acele etmeli miyiz ?

  kurs sertifika başvurularının hepsi yapıldığında mı bakanlığı bildirir,yoksa her kişi için ayrı ayrı mı bildirimde bulunur ?


   
 2. OGÜN.

  OGÜN. TÜİSAG Üyesi

  EĞİTİM KURUMUMDAN ALDIĞIM BİLGİ ŞÖYLEDİR. ''ŞU AN 3 GÜNLÜK BİR İTİRAZ SÜRESİ VAR. İTİRAZ SÜRESİ SONUNDA BAKANLIK DUYURU YAPACAK VE İŞLEMLERİN NASIL YAPILACAĞINI BELİRTECEK. BU DA 2 P-YOLLA OLACAK. BİREYSEL BAŞVURU OLABİLİR VEYA EĞİTİM KURUMLARI YAPACAK BU İŞİ. KISAASI BAKANLIĞIN DUYURUSUNU BEKLİYORUZ.

   
  aykn bu yazıya teşekkür etti.
 3. aykn

  aykn TÜİSAG Üyesi

  bakanlık henüz duyuru yayımlamadı. resmi olarak duyuruyu beklemeniz gerekir.

     

   
 4. gevele

  gevele TÜİSAG Üyesi

  benim eğitim kurumundan bilgi gelmedi henüz, haftaya fiyorlar

   
 5. yahel

  yahel TÜİSAG Üyesi

  İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE

  Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.
  İlan edilen sonuçlara göre eğitim kurumlarından eğitim alarak sınava giren ve sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını Eğitim Kurumları vasıtasıyla gerçekleştireceklerdir. Bakanlığa başvuru yapılmayacaktır.
  Eğitim kurumunuzdan (ÇASGEM'den) İş güvenliği uzmanlığı eğitimi alarak sınavda başarılı olan katılımcılarımız,
  1. Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (IGU-A-B-C sınav kazananlar dilekçe örneği) Dilekçede yeralan katılım belge numarası Çasgem tarafından doldurulacaktır.Katılım belgesi numarası için kurumumuzu aramanıza gerek yoktur

  2. Belge ücretine ilişkin dekont*
  3. Eski tarihli iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin aslı (A sınıfı için eski B sınıfı İGU Belgesi, B sınıfı için eski C sınıfı İGU Belgeleri)
  Yukarıda sayılan belgeleri ÇASGEM İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİM KURUMU’na elden, posta ya da kargo ile ulaştıkları zaman katılımcıya ait diğer belgeler de dosyasından alınarak (Dosyada belge eksikliği durumunda katılımcıdan gerekli belgeler istenecektir) İş Güvenliği Uzmanlığı Belgelerinin düzenlenmesi için Genel Müdürlüğe gönderilecektir.
  Düzenlenen sertifikalar kişilerin eğitim kurumlarına gönderilecektir, İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğü’nden prosedür gereği elden teslim edilemeyecektir. Sertifikalar Eğitim Kurumuza geldiğinde dilekçenizde belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilecektir.
  NOT: Sertifika ücretinin yatırılacağı hesap için İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu duyuruları tıklayınız.
  Sertifika basım sürecinde ve faturalandırma işlemlerinde adayların ve kurumların sıkıntı yaşamamaları için belge ücretlerinin (*300TL + KDV = 354 TL) kurumsal tahsilat programı aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

  http://www.casgem.gov.tr/YaziDetay.aspx?YaziID=802

     

   
 6. can61

  can61 TÜİSAG Üyesi

 7. nihan90

  nihan90 TÜİSAG Üyesi

  Sinavda basarili olanlar gerekli evraklarimiz gonderildikten ne kadar sure sonra sertifikalarini alabilecekler bilgisi olan var mi?
   
  nergal1903 ve brusk_82 bu yazıya teşekkür etti.
 8. contact73

  contact73 TÜİSAG Üyesi

 9. Burcu58

  Burcu58 TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar mrb evraklar gonderıldıkten sonra belge numaramız ne zaman yayınlanır??

     

   
  nihan90 bu yazıya teşekkür etti.
 10. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba,

  Kurumsal hesap işlemleri 3 gün sonra tamamlanacak dedi bir iki arkadaş. Şu anda sertifika için ücret ödemesi yapmış/yapabilmiş arkadaş var mı?   
 11. hagoturler

  hagoturler TÜİSAG Üyesi

  parayı yatırdım dekontu gönderdim   
 12. yahel

  yahel TÜİSAG Üyesi

  parayı yatırdım bugün kursa vereceğim.biran evvel getirmemi 1 temmuzdan önce bakanlığa yollayacaklarını söylediler.

   
 13. erhanbarci

  erhanbarci TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ziraat bankasına gittim bizde öyle bir hesap görunmuyor dediler. parayı yatıranlar hangi hesap üzerinden yatırdı acaba
   
 14. dcskn

  dcskn TÜİSAG Üyesi


  dün aynı şeyi bana da söylediler fakat daha sonra sorun çözüldü, Kurumsal hesap işlemleri altında diğer varmış ve onun alt hesabında ÇSGB diye açılan hesap varmış oraya yatıracaksınız.Dün söylenen buydu.

   
 15. eryskr

  eryskr TÜİSAG Üyesi

  bende yatıramadım bankacı bulamadı   
 16. erol77

  erol77 TÜİSAG Üyesi

  belge numarasını öğrenmek için sertifika gelmesini mi bekleyeceğiz? daha önceden öğrenilebilir mi?

   
 17. zoz

  zoz TÜİSAG Üyesi

  Bankamatikten haftasonu. Yatırsak hesap No bilen var mı

   
 18. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi

  Bankamatiklerden yatırılamıyor diye biliyorum,gişeden kayıtlı ''T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Sertifika Tahsilatlar hesabına (offline)''
  olarak yatırılacaktır denmekte...

   
  zoz bu yazıya teşekkür etti.
 19. hasan Akyıldız

  hasan Akyıldız TÜİSAG Üyesi

  Saf asker hesabı bulamadı. Bekledik o kadar.
  Pazartesi gitçem, yine yok mok derse, alcam klavyeyi elinden,
  Direnirse akşam 7 haberlerindeyim.:)

   
 20. alpayterzioz

  alpayterzioz TÜİSAG Üyesi

  bankanın içinden bizzat ücret yatıracağım ne deyip yatıracağım bende de sınav açıklandığı gün bankacılar öyle bişey yok bizede bakanlık birşey demedi falan dediler nasıl yapıyorum kurumsal tahsilat programı aracılığıyla mı diyecem nasıl olacak az sonra gitcem bankaya bilgi verin parayı yatırabilenler. :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica