18 Ağustos Sınavı Iptal Olan Ve Cevabı Değişen Sınav Soruları Açıklandı

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında alilevent tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ali Erkan 73

  Ali Erkan 73 TÜİSAG Üyesi  iptal edilmesi gereken her soru iptal edilmeli. Doğrusu da bu zaten. Hakkımız neyse o.


   
  fatih33, mujganasya ve Att41 bu yazıya teşekkür etti.
 2. gilgin

  gilgin TÜİSAG Üyesi

  Benim 7 iptalden 6sı zaten doğruydu. Bu sebeble neredeyse pek bir faydası yok gibi duruyor bana. Tabi tam 70 ile geçiyorsam epey bir anlamı varmış gibi olacak. 2 şık değişiminden birisi doğruya dönüyor, diğerini önce oksijen açılmalı diye düşünmüştüm, ama "hangisi doğru değildir" ifadesini görüp görmediğimi hatırlamıyorum :k_karışık:

   
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 3. Ali Erkan 73

  Ali Erkan 73 TÜİSAG Üyesi

  gerçekten iptal edilmesi gereken sorular es geçildi. herkesin doğru yaptığı sorular iptal edildi. iptal edilen sorular zaten sorulmamalıydı. Gerçekten anlamak zor. Şimdi iptal edilmesi gereken her soruyu iptal etmeleri gerekir. Aksi durumda çok kişi mağdur olacaktır.

     

   
  Ali Üstün, fatih33 ve mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 4. Zeyynep

  Zeyynep TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, merak ediyorum, geçmiş sınavlarda iptal sorularla birlikte 67-68-69 aldığı halde, başvuru yapıp sınavı geçen var mı aramızda yada duyduğumuz?
  daha önce açılan konulara bakıyorum hep sınavdan sonra tartışılmış ama sonucu ne olmuş belli değil :S

   
 5. güncel

  güncel TÜİSAG Üyesi

  saçmalık üstüne saçmalık sorular iptal edildi diyorsun bu defada o soruları doğru işaretleyenlerin netleri azalıyor elle tutulur bir tarafı yok vesselam...

     

   
 6. SAİT_UCAR07

  SAİT_UCAR07 TÜİSAG Üyesi

  son 10 yılda yapılan sınavlardan bir tane düzgün yapılan sınav var mı acaba? :) Traji komik bir durum...

   
  mujganasya ve alifizik10 bu yazıya teşekkür etti.
 7. yasin atasoy

  yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

  şimdi bakıyorum da daha önceden burada yaygara koparanlar (yayagarada haklıydılar tabi) ortalıktan kayboldu. heralde bu iptaller çoğunun işine yaradı öyle görünüyor. ama hala mağdur olanlar var ve yalnız kaldılar. Mağdur olanlara Allah kolaylık versin ama sayfalarca tartışılan soruların çoğu iptal edilmedi. nerdesiniz ey millet bu insanlar yanlız kaldı. bende sınavı 74 gibi geçtim sayılır ama barajın düşürülmesi en büyük temennim.
   
  müslüm63, mujganasya, Att41 ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 8. yasin atasoy

  yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

  şimdi bakıyorum da daha önceden burada yaygara koparanlar (yayagarada haklıydılar tabi) ortalıktan kayboldu. heralde bu iptaller çoğunun işine yaradı öyle görünüyor. ama hala mağdur olanlar var ve yalnız kaldılar. Mağdur olanlara Allah kolaylık versin ama sayfalarca tartışılan soruların çoğu iptal edilmedi. nerdesiniz ey millet bu insanlar yanlız kaldı. bende sınavı 74 gibi geçtim sayılır ama barajın düşürülmesi en büyük temennim.   
  mujganasya, Hakan ÖZTÜRK, Zeyynep ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 9. gilgin

  gilgin TÜİSAG Üyesi

  "Adalet eninde sonunda tecelli eder" sözü açıkçası bu dünya için geçerli değildir. Bu bizim ülkemizin gerçeği. Bilirkişiler ile ilgili Sn. Ali Üstün tarafından yapılan tespitler kesinlikle doğrudur, bilirkişilerin tarafın kişisi olduğu sistemi bilenler tarafından gayet iyi biliniyor. Ancak buradan şu gerçeği unutmamamız gerekiyor ; Karşımızdaki adaletsizlikler bizim adil olma duygumuzu törpüleyip sistemin çarkının içinde kaybolmuşlardan biri yapmamalı. Her halükarda adil olmak her şeyden önce insan olmanın, İş Güvenliği Uzmanı olmanın gereğidir. Beni en çok üzen nokta zaten bu. Ders konularında iş yerine karşı etik davranış dersi verilip, etik kurallarının bu kadar ayaklar altında bir sınava maruz kalmak, sonrasında ise sorumluların bunu kabullenebilecek bir erdeme sahip olmaması. Yazık, çoook yazık...

     

   
  Aktar, uzmanaday ve yasin atasoy bu yazıya teşekkür etti.
 10. lewent26

  lewent26 TÜİSAG Üyesi

  ben geçen sınavda 69 ile kaldım itiraz etmediğim hiç bir birim kalmadı .... ama nafile bu sınavdan da muhtemelen 69 ile kalıyorum. isg uzmanlığı benim için bitmiştir. bu insanlara artık hiç bir şekilde güvenim kalmadı ... size de tavsiyem yapılan itirazlardan dilekçelerden hiç bir şey çıkmıyor lehimize uğraştığımız la kalıyoruz anlayacağınız....   
  müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
 11. selma75

  selma75 TÜİSAG Üyesi

  bimere ve çsgb ye yazmaya devam edin arkadaşlar.Yaptıklarını unutmalarına izin vermeyelim   
  mujganasya ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
 12. Zeyynep

  Zeyynep TÜİSAG Üyesi


  çok haklısınız yanlışlar açıklanmadan önce forum kaynıyordu şimdi kimse yok. belli ki çoğu geçti.
  biz ne yapıcaz? iptal olmayan sorula ne olacak?

   
  mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 13. güneyisg

  güneyisg TÜİSAG Üyesi

  soruların çoğunun soru kökü olumsuzdu ve sorular çok uzundu,tekrar göz gezdireceğimiz 1 dk bile kalmadı... tabiiki de bir art niyet var...
   
  müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
 14. Aysun BİROL

  Aysun BİROL TÜİSAG Üyesi

  Bu ülkede yapılan hiçbir sınava ve düzenlemeye güvenim kalmadı artık. formalite icabı adayların büyük bir kısmının doğru yaptığı soruları gözümüzü boyamak, daha fazla bizleri umutlandırmak adına iptal ettiler, üstüne ''ha bizim de hatamız yok mu? var tabi'' imajını çizmek için 2 sorunun da şıkkını değiştirdiler. bu mudur yani??
  Sınava girdiğim günden beri sürekli burası dahil diğer forum sayfalarını takip ettim,her sayfasını en ince detayına kadar okudum. İnsanların iptal olması için dayanaklı dilekçe gönderdikleri soruları kendimce kayıt ettim. İptal olması için en çok dilekçe gönderilen soruların istatistiğini yaptım. İptal olan sorular yayınlandığında şok yaşadım. En çok tepki alan soruların bir kısmı iptal edilen sorulara eklenmemiş. MEB i aradım, ÇSGB ı aradım , Ankara'daki arkadaşlarım yetkili kurumlara gitti. Ama ben dahil kimse; itirazı yapılan her bir soruya, kaç dilekçe gönderildiğini öğrenemedi. Kimse bunların kayıdını tutmamış. Ya bu dilekçe gönderenler yalan söylüyor ( ki bu tezi Hürriyet Gazetesi çürüttü) ya da bakanlık her zaman ki gibi üzerine düşeni yapmadı.
  Bu saçma sisteme bir daha dahil olmak istemiyorum. Günlerce çalıştım, ter döktüm ve bir çoğunuzun da en az benim gibi emek sarf ettiğini biliyorum ama her şeye rağmen karşılığı bu olmamalıydı !

   
  Aktar, ergeco, uzmanaday ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 15. mestantas

  mestantas TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar inceleme başlatıldığı doğrumu bilgisi olan varmı?   
 16. ISGurusu

  ISGurusu TÜİSAG Üyesi

  yazdığımız yazılar silindiği için arkadaşlar başka foruma geçti. bu yazıyı da silerlerse bende kaçacağım.

   
  Zeyynep ve aim_mehmet bu yazıya teşekkür etti.
 17. cumalihan

  cumalihan TÜİSAG Üyesi

  12 ağustosta sonuçlar açıklanacaktır.Bu tarihten sonra hukuki süreç başlayacak,adaletin tecelli etmesini dilemekten başka yapılacak birşey yok.

   
  mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 18. efe64

  efe64 TÜİSAG Üyesi

  haber doğruysa evet inceleme başlatılmış ama 12 eylüle kadar ne değişir bilemeyiz...

   
 19. Aleyna17

  Aleyna17 TÜİSAG Üyesi

  inceleme başlatıldıysa sonuçlar 12 eylülde açıklanmaz bence, gazetede savcılığa suç duyurusunda bulunuldu diyor bu da sonuçları açıklamayı engeller herhalde

   
  mujganasya bu yazıya teşekkür etti.
 20. yasin atasoy

  yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

  ben daha öncede yazdım inanın buradakiler yani sizin kadar çalışmadım iki hafta falan biraz da arada çat pat la çalıştım çok çalışanın değil az çalışıpta düz mantıkla akla ilk hangi şık gelirse onu işaretlenin sınavı gibi bişiydi ben sınavı 40 dakikada bitirdim.. yani bunu zeka ile algılamayın aklıma ilk gelen şıkkı işaretledim 68 aldım ilk başta ama sonra iptallerle 74 falan alıcam gibi..sonradan sorulkarı incelediğimde inanın meğer çok zormuş karmaşıkmış ben bile bazı soruları nasıl çözdüm anlamdım..

   
  uzmanaday ve Att41 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica