18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ekrem_

  ekrem_ TÜİSAG Üyesi  Tekrar merhaba,
  Ben bir önce sınavda sonuçlara itiraz ettim ve itirazın son günü postahaneden iadeli taahhütlütlü olarak İstanbul'dan gönderdim. 3-4 hafta sonra YEĞİTEK ten itirazımın incelendiğine dair cevap geldi. Resmi kurumlarda bu nedenle iadeli taahhütlü gönderinin postahaneye verildiği tarih kabul edilir. Ama tedbir olsun diye mümkün olan en kısa sürede göndermenin yararı var.


   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 2. yasin atasoy

  yasin atasoy TÜİSAG Üyesi


  kader kurbanı arkadaşım işlem nasıl yürüyor. parayı hangi bankaya yatırıyoruz. ve sonra...

   
 3. Ayhan Acar

  Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi     

   
 4. iboalsan

  iboalsan TÜİSAG Üyesi

  ben de bu beşi iptal olursa kazanıyorum

   
 5. Neslihan Burabak Koç

  Neslihan Burabak Koç TÜİSAG Üyesi

  Ankara daki arkadaşlara ve itiraz edenlere ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Hızlı kargoda bir yöntem ama çalışan arkadaşlar için hem parayı yatırmak ayrı bir sıkıntı hemde kargonun yetişmeme olasılığı var. Ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

     

   
  HasanB ve emrahgures bu yazıya teşekkür etti.
 6. ali erhan

  ali erhan TÜİSAG Üyesi

  mali müşavir'imle görüştüm devlet dairelerine yapılan itirazlarda postaya iadeli taahütlü olarak son günde olsa yollanabiliyormuş,bu nedenle herkes itirazlarını bulunduğu şehirden bugün mesai saati bitmeden yollayabilir

   
 7. yasin atasoy

  yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

  ya anlamadığım bişi var bu yayınevleri neden bir açıklma yapmaz düşüncesini açıklamaz.
   
 8. bu sefer yanlış kişilere tosladılar :)   
 9. ufuk_topal

  ufuk_topal TÜİSAG Üyesi

  DOĞAN BEY merhabalar bugün dilekçe verebilicek durumunuz yakınlığınız varsa Ankara'ya A20. soruya da itiraz ederbilirseniz çok güzel olacak kesinlikle yanlış bir soru çünkü Yönetmelikte açıklaması var nedeniyle birlikte ben size mail adresinizi verenbilirseniz mail atayım yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim

     

   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 10. ufuk_topal

  ufuk_topal TÜİSAG Üyesi


  Emrah Bey Ankarada ikamet ediyorsunuz galiba sizden bir istirhamım olacak A20 sorusunu C sınıfı için itiraz edebilme olanağınız var mı kesinlikle yanlış bir soru Yönetmelikte de belirtilmiş mail adresinizi verirseniz size ayrıntılı olarak atabilirim yardımlarınızı bekliyorum...   
  HasanB ve yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 11. gundondu

  gundondu TÜİSAG Üyesi

  http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/anasayfa/alo170ebirincilikodulu.aspx

  ödüllü bir şikayet sitesi. Arkadaşlar popülaritesini arttırmak için sizde arayın. Ben sabah aradım ve yapılmış olak haksızlıkları sıraladım ve www.isgforum.net ve diğer forumları takip etmelerini rica ettim. Bunun yanı sıra Ankarada oluşu, soru itiraz başına 10 TL almaları (bunları onların gidermesi gerektiğinide belirterek), gitgide soru hatalarını azaltmak yerine hata payının artmasını ve 1 kez alınan eğitime 2 sınav hakkı verilmesinin kurumun zayıf kalan yönleri olduğunu belirttim. Bu konuların düzeltilmesini rica ettim. Umarım Bakanlık bu çağrılarımıza kulak verir. Bu platformlardan oluşturduğumuz talepleri, sınav sorularının hatalarını inceler ve bizlere adaletli dönüşler sağlar. Bu forumlarda sesini duyuran arkadaşlarımızı da bakanlığın 170 nolu çağrı merkezine taleplerini iletmeye çağırıyorum.

  Saygılarımla,   
  HasanB ve foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
 12. ufuk_topal

  ufuk_topal TÜİSAG Üyesi

  koskoca sınava girenler arasında A20 sorusuna itiraz eden bir kişi yok mu yaa...Duyan itiraz eden bir kişi...

   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 13. yiğitoğlu

  yiğitoğlu TÜİSAG Üyesi  Evet bende destek veriyorum bu soruya :) Müslüm bey itirazını yaptı bu soruya ama sizde yaparsanız sevinirim. Benim iki favori sorum A kitapçığı 20 ve 90 :p eğer bugün itiraz edebilirsem iadeli taahhütlü olayı gerçekse yapacağım :) ama araştıyorum.
   
 14. müslüm63

  müslüm63 TÜİSAG Üyesi

  Bahsettiğiniz soruya ben itiraz ettim.

   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 15. mestantas

  mestantas TÜİSAG Üyesi

  43 (İş sağlığı ve iş güvenliği risk değerlendirme yönetmeliği e baktığımızda; bütün şıklarda olan maddelere ihtiyaç vardır. Bütün şıklar doğru olduğu için bu soru iptal edilmelidir
  a şıkkı malzeme güvenlik formu sadece kimyasallarda kullanılıyor.soru ergonomiden bahsediyordu.mali müşavirde ihtiyaç duyma ihtimali varmı?Bu arada bende yanlış yapmışım.   
 16. müslüm63

  müslüm63 TÜİSAG Üyesi

  Katılıyorum size 1 kişinin başvurmasını belki dikkate bile almazlar

   
  ufuk_topal bu yazıya teşekkür etti.
 17. ufuk_topal

  ufuk_topal TÜİSAG Üyesi

  20) İş sağlığı ve Güvenliği risk değerlendirmesi Yönetmeliğine göre risk değerlendirmesi ekibinde aşağıdakilerden hangisinin bulunması zorunlu değildir.?
  A)işveren veya işveren vekili
  B)risk değerlendirme uzmanı
  C)işyeri temsilcileri
  D) işyerinde VARSA destek elemanı
  resmi gazete Tarihi: 29.12.2012 resmi gazete Sayısı: 28512
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
  Risk değerlendirmesi ekibi
  MADDE 6 – (1) Risk değerlendirmesi, işverenin oluşturduğu bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Risk değerlendirmesi ekibi aşağıdakilerden oluşur.
  a) İşveren veya işveren vekili.
  b) İşyerinde sağlık ve güvenlik hizmetini yürüten iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri.
  c) İşyerindeki çalışan temsilcileri.
  ç) İşyerindeki destek elemanları.
  d) İşyerindeki bütün birimleri temsil edecek şekilde belirlenen ve işyerinde yürütülen çalışmalar, mevcut veya muhtemel tehlike kaynakları ile riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar.
  (2) İşveren, ihtiyaç duyulduğunda bu ekibe destek olmak üzere işyeri dışındaki kişi ve kuruluşlardan hizmet alabilir.
  (3) Risk değerlendirmesi çalışmalarının koordinasyonu işveren veya işveren tarafından ekip içinden görevlendirilen bir kişi tarafından da sağlanabilir.
  (4) İşveren, risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişilerin görevlerini yerine getirmeleri amacıyla araç, gereç, mekân ve zaman gibi gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılar, görevlerini yürütmeleri sebebiyle hak ve yetkilerini kısıtlayamaz.

  (5) Risk değerlendirmesi çalışmalarında görevlendirilen kişi veya kişiler işveren tarafından sağlanan bilgi ve belgeleri korur ve gizli tutar.
  Bakanlık cevabı B olarak görülen bu sorunun ilgili yönetmeliğine bakıldığında;D Şıkkında belirtilmiş olan '' İş yerinde varsa destek elemanı'' ifadesininde ekipte bulunması zorunlu değil anlamı çıkmaktadır.Yönetmelikte verilen tanımlamaya uymamaktadır.

  Ayrıca ilgili yönetmeliğin Madde 6 d bendinde de, riskler konusunda bilgi sahibi çalışanlar tanımına,b şıkkında verilmiş olan risk değerlendirmesi Uzmanı ifadesini kastetmektedir.

   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 18. Evet bir şekilde geçilecek bir sınav ama bu şekilde olmamalı Türkiye çapında tek yerde yapılan bir sınava hiç yakışmıyor.

   
 19. ufuk_topal

  ufuk_topal TÜİSAG Üyesi


  Ben Manisa dayım şuan iş yerindeyim şu saatten sonra yetiştiremem o nedenle Ankara da ki arkadaşlar yardımcı olurlarsa cidden çok büyük sevap işleyecekler.Çünkü bunlar bizim emeklerimiz itiraz edilmediği takdirde görmezden geleceklerdir zaten bu kadar fazla çelişkili soru arasından Ankarada ikamet eden tüm arkadaşlar ellerinizden geleni lütfen yapın bu iptal edilmeli demeyelim telefon numaralarını versinler bizde buradan maddi destekte bulunalım...

   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 20. ttopdemir

  ttopdemir TÜİSAG Üyesi

  Bu soru ve bununla birlikte 12 adet soru için itirazım 31929 kayıt numarası ile yarım saat önce Bakanlığa teslim edilmiştir. Ankarada yaşayan ve benim için sabahın köründe otogarda otobüs bekleyen sonra evrakları alıp bakanlığın yolunu tutan ve sağ salim teslim eden arkadaşıma sonsuz teşekkürler. İnşallah hepimiz için hayırlı olur...

   
  yiğitoğlu ve müslüm63 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica