18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ömer hakan köken

  ömer hakan köken TÜİSAG Üyesi  LÜTFEN YUKARIDAKİLERE İTİRAZ EDEN VARSA ..SORSUN ÖĞRETMENLERE VE NEDEN İTİRAZ ETTİKLERİNİ BİLDİRSİNLER...


   
 2. Hüseyin KILIN

  Hüseyin KILIN TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı iş güvenliği sınavı B kitapçığı 92. soruda "kuvvetli rüzgar alan işyerlerinde alınması gereken güvenlik tedbirleri yönünden aşağıdakilerden hangisi doğrudur?" denilmiş. Rüzgar hızının çok yüksek olması durumunda A seçeneğindeki gibi düşmelerin engellenmesi için beklenebilir, başka bir durumda B seçeneğindeki gibi gerekli güvenlik önlemleri alınarak çalışma başlatılabilir, (bu ifadeye dikkat: İşler durdurulmuş ki çalışma başlatılıyor bu sefer A doğru olur) Şirketin parası çoksa rüzgar kesici kullanabilir (C seçeneği) bu da doğru kabul edilebilir. Toz kesiciler de rüzgarın olumsuz etkilerinden birini egale etmek için olur. Bu da doğrudur. Yani bütün seçenekler doğrudur.

   
 3. Tersiyer

  Tersiyer TÜİSAG Üyesi

  A50-B70 için başka bir arkadaşın hazırladığı itiraz dilekçesi

     

   

  Ekli Dosyalar:

 4. birhilaluğruna

  birhilaluğruna TÜİSAG Üyesi

  A kitapçığı 20. soruya itiraz eden yoksa ben edeceğim. Arkadaşımdan rica edeceğim ama şuan internet bağlantısını bile zor buldum. lütfen A kitapçığı 20. soru. Soruda ' zorunludur ' denilmiş ancak şıklarda ' VARSA destek elemanı' denilmiş. İlgilenirseniz sevinirim.


  20) İş sağlığı ve Güvenliği risk değerlendirmesi Yönetmeliğine göre risk değerlendirmesi ekibinde aşağıdakilerden hangisinin bulunması zorunlu değildir.?
  A)işveren veya işveren vekili
  B)risk değerlendirme uzmanı
  C)işyeri temsilcileri
  D) işyerinde VARSA destek elemanı


  Cevap anahtarında B denilmiş ama D şıkkıda yanlış. İtiraz ediliyor mu soruya?! Ankaraya kargom yetişmez birilerine rica edeceğim

   
 5. ali erhan

  ali erhan TÜİSAG Üyesi

  A kitapcığına göre 17,22,35,47,50,58,59,62,75,78,85

     

   
 6. kagan uzun

  kagan uzun TÜİSAG Üyesi

  İstanbul Teknik üniversitesi mezunu olman bişey ifade etmiyor benimde bakanlık içinde :) işini şansa bırakmayıp o çalışan arkadaşlar gibi çalışsaydın bugün bunları yaşamazdın :)

   
 7. Tersiyer

  Tersiyer TÜİSAG Üyesi

  doğru bir noktaya değinmişsin.sayfada bunu sık sık dile getirelim.arkadaşlar lütfen itirazımızı ederken şık değişimi değil de soru iptali üzerine gidelim.kimse mağdur olmasın.
   
 8. Tersiyer

  Tersiyer TÜİSAG Üyesi

  ben bu soruya işveren demiştim.bzie kursta her sorumluluk işverene ait diye vurgu yapıldığı için.birisi bu yönde bir dayanak göstermiş o nedenle paylaştım.işverenin yaptığıyla ilgili bir dayanak bulsam o şekilde itiraz edicem :)   
 9. Sancak

  Sancak TÜİSAG Üyesi

  Ankara dışından arkadaşlarımız ile dilekçelerimizi hazırladık. Fakat Ankara merkezde bulunan arkadaşlarımız daha hızlı itiraz dilekçelerini iletebilirler. Bu sebeple itiraz edilebilecek sorular için dilekçeleri aşağıda ekledim. Buradan itiraz edebileceğiniz soruları alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Tam olarak hazırlanmış dilekçelerdir arkadaşlar. Lütfen hakkımızı sonuna kadar arayalım..

  Şimdiden kolay gelsin.

     

   
  Execute bu yazıya teşekkür etti.
 10. Osmanbey

  Osmanbey TÜİSAG Üyesi

  A kitapçığı 40. soruda sağlık gözetimi yanlış olan şık hangisidir. D şıkkı doğru kabul edilmiş. Bu şık yönetmelikte mevcut.
  Dolayısı ile bütün şıklar doğru olduğu için sorunun iptali gerekir.

  resmi gazete Tarihi: 15.06.2013 resmi gazete Sayısı: 28678

  BİYOLOJİK ETKENLERE MARUZİYET RİSKLERİNİN ÖNLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK

  Sağlık gözetimi
  MADDE 16 – (1) Biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların, çalışmalara başlamadan önce ve işin devamı süresince düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.   
  Execute bu yazıya teşekkür etti.
 11. baret_ahmet

  baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

  Cevap anahtarında 3 her iki şıkta da yer aldığı için soru iptal olur arkadaşlar. İptal durumu bu şekilde ilerliyor.   
 12. srsr51

  srsr51 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaş haklı yokmu bir baba yiğit şu soruya itiraz edecek kesinlikle yanlış soru

   
 13. Sancak

  Sancak TÜİSAG Üyesi

  Ankara dışından arkadaşlarımız ile dilekçelerimizi hazırladık. Fakat Ankara merkezde bulunan arkadaşlarımız daha hızlı itiraz dilekçelerini iletebilirler. Bu sebeple itiraz edilebilecek sorular için dilekçeleri aşağıda ekledim. Buradan itiraz edebileceğiniz soruları alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Tam olarak hazırlanmış dilekçelerdir arkadaşlar. Lütfen hakkımızı sonuna kadar arayalım..

  Şimdiden kolay gelsin.
   
  Execute ve Abdülkadir ACAR bu yazıya teşekkür etti.
 14. DEMİRCİ METAL

  DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

 15. Tersiyer

  Tersiyer TÜİSAG Üyesi

  önal akademi A50-B70 için şöyle demiş :
  50. Cevap:Dolarak verilmiş:
  Tavan yüksekliğinin 5metre olması gerektiği ve her kaynakçıya 284m3 hava düşmesi gerektiği iş
  sağlığı güvenliğimevzuatlarımızda yoktur.Normal çalışma ortamında işçi başına 10m3 hava yeterli
  olurken bir kaynakçıya 284m3 hava düştüğü nerede görülmüş bu soru tamamen yanlış   
 16. Sınavı geçip geçmemek meselesi değil, yanlış sorunun düzeltilmesi esas olan. Sınavı geçen nasıl yanlış soruya nasıl "doğru" cevap verebilmiş bunu da düşün isterim zeki çocuk.

   
 17. gizem995

  gizem995 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar stres yapmayın.. Burada olan sorulardan derleme yaparak,10 kişilik bir arkadaş grubumuzla birlikte sabah 10 saatlerinde itirazlarımızı kargoladık.. Ben sınavı geçmiş bulunmaktayım,fakat sizlerle aynı durumu paylaşabilirdim meb'in azizliğe uğradık hepimize geçmiş olsun.. Bu sınava girebilmek kurs ücretini tamamlayabilmek adına çok sıkıntı yaşadım 2360lira az para değil ve tek seferde ödenmesi gerekiyordu.. Eminim benimle aynı durumu paylaşan arkadaşlarım vardır aranızda.. Bizim çektiğimiz sıkıntılara karşılık imla hataları,yazım yanlışları,ters köşe sorular,yönetmelik ve tüzüklerin yanlış yazılması,kimilerinde yazılmaması ve daha nicesi haketmedik.. Genel bilgilerden herkes tarafından kabul görmüş ve doğruluğu kesinlenmiş sorular yerine,asetilen mi oksijen mi önce açılır gibi soruları sormaktaki amaçlarını çözebilmiş değilim.. Allah yardımcımız olsun.. Dilerim ki bu itirazlarımızı bari dikkate alırsınız..

   
 18. DEMİRCİ METAL

  DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

  itirazın 3 tane ama dilekçeye 2 yazmışın dikkat ?

   
 19. efe64

  efe64 TÜİSAG Üyesi

  farketmiyor hocam 700 sayfalık kitabı bitirdim yaklaşık 2000 soru çözdüm deneme sınavlarında 80 den aşağı not almadım bu sınavda 67 de kaldım amatörce hazırlanmış sorulardı...:(

   
 20. adnan tan

  adnan tan TÜİSAG Üyesi

  A kitapçığı 69. soru pek tartışılmamış. Sanırım birçoğu doğru yapmış bu soruyu.

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica