18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi  Hakan sen gene de ümidini yitirme.. Bu sınav diğerleri ile aynı kategoride değil, olamaz da. Şimdiye kadar ki hiç bir sınav bu kadar şaibeli itirazlı olmamıştır. Diğerlerinde 5-6 soru iptal olurken bunda da aynı şekilde 5-6 tane ile sonuçlandıracaklarını sanmam. Eğer böyle olursa mahkeme yolları açık ve maddi manevi tazminatı bakanlık ile komisyondakiler göğüslemek zorunda kalırlar..


   
  Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 2. Hakan ÖZTÜRK

  Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  Haklısınız bir çok hata var. Sadece böyle bir çalışma olduğunu bilgilendirmek istedim.

   
  teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
 3. prof34

  prof34 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar iptal sayısı 10 soruyu geçerse sınavın iptal olacağı bilgisi dayanağı olan bir bilgi mi ? şunu için söylüyorum eğer iptaller tüzük değişikliği mantığı ile olacaksa yaklaşık 14 sorudan bahsediliyor , çelişkili sorulardan bahsediliyorsa yaklaşık 9 soru bu şekilde şunu söylemek istiyorum ki olası iptallerin herkesi memnun etmeyeceği , çünkü tüzükten kaynaklı yanlış yapanların ne suçu var ,çelişkiden dolayı yanlış yapanların ne suçu var ,iptaller 10 soruyu geçemez diyorsanız ciddi bir ? problem var diye düşünüyorum

     

   
  Hakan ÖZTÜRK ve fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
 4. mavi24

  mavi24 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bir sorum olacak size.
  Olurda bu sınavı kazanırsak (inşallah) C sınıfı belge ile (en az 3 yıl mesleki tecrübeyi ıspatlamak şartıyla) çok tehlikeli yerlerde çalışabiliyor muyuz? En son mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Bilen var mı??

   
 5. Sorgulayan Adam

  Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

  Her durumdan menfaat elde etme konusundaki rahatlık, başkalarının mağduriyetlerini kullanmayı bir fırsat olarak görmeyi de beraberinde getirir. Siz, bir konuda mağdur olduğunuzu düşünerek sıkıntıdaki iken, bir başkası kendi web sitesinin tanınırlığını artırabilmek, hit sayısını ve reklam gelirini çoğaltmak için reklamını yapma gayretine düşer. Mağdur kişilerin birine bile ulaşsa, anında yayılan ücretsiz bir reklam vermiş olur ve amacına ulaşır.

  Sınava, sınav sorularına itirazlarınızın dikkate alınmasını istiyorsanız başvuracağınız yöntem ve merciler bellidir. Bunun dışında iletişim amaçlı kullanılabilecek sosyal medya araçları da malumdur.

     

   
 6. ÖMER ÖLMEZ

  ÖMER ÖLMEZ TÜİSAG Üyesi

  günaydın arkadaşlar

   
 7. prof34

  prof34 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar geçmiş sınavlardaki iptaller herkesi memnun etti mi ve iptallere ilişkin hukuksal süreç başlatan oldu mu ? daha doğrusu bir sonuç elde eden oldu mu ? bütün konuşmalarımızın dikkate alınmayacağı düşüncesindeyim ki umarım yanılırım ,Allah c.c herkese yardım eylesin.
   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 8. Leyla Taner

  Leyla Taner TÜİSAG Üyesi


  bugün açıklanıyor değilmi:D   
 9. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Mavi24,
  O konu da hala bir muamma. Önce yasayı çıkardılar sonra Danıştay yürütmeyi durdurdu... Falan filan.. Bu ülkede biliryorsun ki akşamdan sabaha bile kanun çıkıyor sonra ortalık kel Ali'nin bağına dönüyor (bizim Hatay'da böyle derler) :)

     

   
 10. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Amin.
  Geçmiş sınavlardaki iptaller tabi ki kimseyi memnun etmiş değil. Ama bu sınav diğerlerinden çok daha farklı...
  Biraz iddialı bir söz ama "belki de Cumhuriyet tarihinin en berbat, güvensiz sınavı oldu". Mevzuat açısından, sınava girenler adeta ters köşe edildi. Ama hukuki yönden sınava girenlere oldukça büyük bir koz bıraktılar. Soruları değerlendirenlerin bunu da göz önünde bulunduracağını düşünüyorum.   
  yiğitoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 11. mujganasya

  mujganasya TÜİSAG Üyesi

  yok durdurdular...tehlikeli yerde çalışabiliyorsunuz ve az tehlikeli.   
 12. Leyla Taner

  Leyla Taner TÜİSAG Üyesi


  bugün açıklanıyor mu arkadaşım:D

   
 13. mavi24

  mavi24 TÜİSAG Üyesi

  Gül hanım bu konu ile ilgili link atar mısınız?
   
 14. Soner Çıtakoğlu

  Soner Çıtakoğlu TÜİSAG Üyesi

  Sadece C belgesi olanların daha önce 750 gün çok tehlikeli yerlerde prim günü var ise branşı olan ( listesi var ) yerlerde A yetkisi olacak dedikleri yürütmeyi durdurma kararı alındı ki konuştuğum iş müfettişleri yasal dayanağı olmadığı için mahkemeyi kazanacaklarını ve bakamayacağımızı söylediler.
  Ancak 6331 e dayanan C nin B ye bakması ve B nin A ya bakması devam ediyor.
  Bu nedenle torba yasa altında yasal dayanağı olan bir üst sınıfa geçiş için 2 sınav hakkı verldi .
  Bu sınav için esas ve usulleri ÇSGB bakanlığı tarafından belirlenme yetkisiyle daha önce çalıştığı yerin tehlike sınıfına ve pirim gün sayısına göre belirler diyor. Yani ÇSGB belirleyecek ve duyuracak ister sınav yapar ister 5000 prim günü der isterse ilk sınavda B ye ikinci sınav da A ya geçişini sağlar kısacası top onlarda ve bekleyeceğiz.

   
 15. aliihsanov

  aliihsanov TÜİSAG Üyesi

  benim 63 doğrum var ve tartışmalı 17 soruyu da yanlış yapmışım bir umut var mı sizce   
 16. Erhan34

  Erhan34 Guest

  açıklansa artık :)

   
 17. mujganasya

  mujganasya TÜİSAG Üyesi

  bugün öğleden sonra demişler.

   
 18. sedat üzümcü

  sedat üzümcü TÜİSAG Üyesi

  çalışamıyorsunuz. da
  merhaba,
  torba yasada;MADDE 55 – 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
  “(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.”

  yasada belirtilen prim gün sayısı kaç olur bilemiyorum, yakında sınav yapılacağı bildirilir.....

   
 19. Leyla Taner

  Leyla Taner TÜİSAG Üyesi

  çok heyecanlıyım, günlerdir allam sinir stres yedi bitirdi beni

   
 20. mujganasya

  mujganasya TÜİSAG Üyesi

  link olarak atamadım fakat arama motoruna çok tehlikeli yerlerde c sınıfı uzman görevlendirilecekler hakkında önemli duyuru yazınca çıkıyor.

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica