18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. berfu kimya müh

  berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi  yarına kaldı hadi hayırlısı


   
 2. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  peki durum neymiş hiç tiyo alabildiniz mi?

   
 3. adem bakan

  adem bakan TÜİSAG Üyesi

  aziz bey eğer çok uzaklaşmadıysanız dönüp iptal sayısını sorabilirmisiniz bizde stresten kurtuluruz

     

   
 4. Tahminlerin üzerinde bir iptal gelirse sanırım gecikmeyi ihmal edebiliriz. 60-61 alanları kurtaracak kadar bir iptal umuyor ve temenni ediyorum.

   
  ISGurusu, Bianegro, fahriyamac ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
 5. marc123

  marc123 TÜİSAG Üyesi

  Bir fıkradan alıntı.

  "dedim dedim inanmadınız bak ne oldu şimdi?"

     

   
 6. isgosman07

  isgosman07 TÜİSAG Üyesi

  müdür sonucu bildir bi zahmet :)

   
 7. Hakinen03

  Hakinen03 TÜİSAG Üyesi

  İptal tahminlerim
  Puko sorusu(3 şık doğru)
  Nötron sorusu(TAEK verilerine göre)
  Kaynak sorusu(yanlış şık yok)
  Co sorusu(boşluk sayısından dolayı)
  Vinç sorusu şık değişimi
  4+1
   
 8. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  İyi de cevabı göndermeleri 1 aydan fazla sürüyor, bundan da haberin var mı?!!!   
 9. Chemik

  Chemik TÜİSAG Üyesi

  Bence gecikme olması çok iptal olduğu anlamına gelmiyor.Sonuçta eğer bir soruyu iptal ederlerse o soruyla ilgili tüm itirazlar bir anda silinmiş olur ve soruyla ilgili itirazları incelemek zorunda kalmazlar.Bu da zaman kaybını önler.Benim düşünceme göre iptal olan soru sayısı azalırsa geçen süre artar.İnşallah yanlış düşünüyorumdur.Çünkü 6-7 iptale ihtiyacım var.

     

   
 10. mesut karakuş

  mesut karakuş TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar, ben de yetkilendirme dairesini arayarak ( Yetkilendirme için: 0 312 296 60 00---- önce 2, ardından 1 ve en 3 ) ilgili kişilerle görüştüm. sınav sonuçları 12 eylülde, itiraz sonuçları da yarın öğlenden sonra açıklanacak bilgisi verildi.

  Ben de dahil herkes için sonuç şimdiden hayırlı olsun...   
  ALİRIZA ARSEVEN, Mine 06, mujganasya ve 11 kişi daha buna teşekkür etti.
 11. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Koray,
  Şu 380 sayfalık stresi yaşadığımız süre içerisinde net'ten derlediğim pekçok itiraz dilekçesi içerisinde kursların kendi kursiyerlerine gönderdiği yazı da mevcut. Ve bu yazıların hemen hepsinde Mer'i Mevzuat hususunda olumsuz görüş bildiriyorlar..." Bakanlıkça yapılan sınav uygulama duyurusunda “MER’İ MEVZUATLARIN SORULACAĞI BELİRTİLDİĞİNDEN” GEÇERLİ OLMAYAN BİR MEVZUATTAN SORU SORULAMAZ. "
  Kursların kendi kursiyerlerini gaza getirmesinin kendilerine kar değil zarar olacağını düşünüyorum (Ne çıkarı olabilir ki, niçin durup dururken başını ağrıtsın). Bu düşünceyle ben Mer'i Mevzuat konusunda umutluyum ve açıklamanın uzamasının ana sebebinin bu olduğu kanaatindeyim. Her neyse sabah ola hayrola diyelim ve inşaallah sonuçların hepimize beklentilerimiz yönünde olumlu olmasını, hayırlı olmasını dileyelim.   
  allerjik bu yazıya teşekkür etti.
 12. Bianegro

  Bianegro Guest

  nasılsınız arkadaşlar..strest sürecimizin aşıldığını düşünüyorum, bekletildik bukadar soğuma moduna koyulduk..bu süre zarfında sonuçların açıklanmasını beklemek ve birbirimize destek çıkmak..bu sosyal konuşmalar olabilir..fakat saygı ve önyargısız biçimde

   
 13. Bianegro

  Bianegro Guest


  fatih bey..ben bazan okuduklarımı anlayamıyorum..tüzükler için bir netleştirme yapmalıyız..iptal olacak mı olmayacak mı..ihtimallere yer vermemeliyiz..
   
  fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
 14. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Haklısın Doğan ama umut insanın ekmeğidir.
  Ben okuduğumdan anladıklarımıyazdım bana bunu çürütecek bir sebep sunana da saygı duyarım.
  İnşaallah hepimiz için sonuçlar iyi olur...

   
  Bianegro bu yazıya teşekkür etti.
 15. Bianegro

  Bianegro Guest


  evet..orada kursiyerlerle ilgili fikirleriniz oldu..tabi ki ben bireysel olarak kanaat getiremediğim için saygı duyuyorum ve susuyorum..insanın kendi fikirlerini savunma ihtimaline bırakılması yorucu bir durum ve bu sizin başınıza birkaç defa geldi ve gerçekten gereksiz zorlatıldınız..benim de başıma gelmiyor deil..neyse sağlık olsun.   
  fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
 16. allerjik

  allerjik TÜİSAG Üyesi

  baştan beri savunduğum konu kanuni dayanağı olmayan hiç bir tüzük geçerli değildir bilimsel veriler v.b. bunlar hikaye soruda tüzüğe göre dediği an o soru yanlış sorulmuştur. Aynı konuda bir diğer soru gürültü yönetmeliği ile ilgili olan soruydu iptal edilmesi gereken çünkü her ne kadar içeriği anlasak da sınav tarihi itibariyle gürültü yönetmeliği diye bir yönetmelik yürürlükte yoktu bundan dolayı da soru iptal edilmeli. en azından bu soruyu yanlış yapanlar için ekstra bir doğru eder.

   
  Ali Üstün, fatih33, Yojimbo ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 17. A.İLKAN BEYAZ

  A.İLKAN BEYAZ TÜİSAG Üyesi

  arkadaslar senelerdir hatayı yapan kurumlar sıkıntıyı ceken sınava giren kişiler oluyor sınavda hatalı soru olması insanı sınavdada strese sokuyo ve bildiginide yapamıyosun her türlü zarar sadece hatalı sorular iptal olması yeterli degil cunku hatalı soruları gören kişiler sınavda moralı bozuluyoo tum sınavını etkiliyoo bunu nasıl telefı edecekler bilemiyorum ayrıca dıyelim sınav iptal oldu buda cözum degil sen kurum olarak hata yapıcaksın bunun zararını sınava girenler cekecek yokya hangi adalette var bu varsada bu adalet degil diyelim hata yaptık sınav iptal dediler bütün sehirlerden insanlar gene ankaraya gelicek tekrer stress tekrar masraf işsiz gucsuz olanlar parası olmayanlar var hersey hesap edilmeli bu lgs ales gibi bi sınav degil sadece ankarada yapılıyoo dolayısıyla ıptal edilmesi butun insanları tekrar ankaraya gelip sınava girceksiniz demek adalet degil bu sınavda bukadar hata yaptıysanız bu insanların amacına ulasmasını saglamak zorundasınız yani gerekirse 70 soru ıptal edin ama sınavı ıptal etmeyin bu hatanızı insanlara yukleyemezsiniz ALLAH IN ADALETİ TECELİ EDER OYUZDEN ONLAR DUSUNSUN BURDA OLMASADA DİYER TARAFTA ONLARINDA SINAVI OLACAK VALLA BEN HAKKIMI SİMDİDEN HELAL ETMİYORUM AHIRETTE HELALLİK İSTEDİKLERİNDE AYNENDE SOYLERİM SIZ SINAVI HAZIRLARKEN İYİYDİ SİMDİDE SINAVI NASIL GECECEKSİNİZ SİZ DUSUNUN DİYCEM

   
  murat72, hgokalp, berfu kimya müh ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 18. berfu kimya müh

  berfu kimya müh TÜİSAG Üyesi

  artık tüm sınavlarda sbs de yanlışlar doğruyu götürmeyecekmiş

   
 19. Bianegro

  Bianegro Guest


  son sözlerinizi söyleyin berfu hanım bana yol göründü:D

   
 20. uzmanaday

  uzmanaday TÜİSAG Üyesi

  YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILACAK TÜZÜK TASLAKLARI

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=IS_TUZ_KAL_TAS

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünün Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tüzük Taslağı Tıklayınız

  Maden ve Taş Ocakları İşletmelerinde ve Tünel Yapımında Alınacak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Önlemlerine İlişkin Tüzüğün Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tüzük Taslağı Tıklayınız

  Parlayıcı Patlayıcı Tehlikeli ve Zararlı Maddelerle Çalışılan İşyerlerinde ve İşlerde Alınacak Tedbirler Hakkında Tüzüğünün Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tüzük Taslağı Tıklayınız

  Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğünün Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tüzük Taslağı Tıklayız

  Yürürlükte olup olmadığı tartışmalı olan tüzüklerin yanımıyorsam tamamının kaldırılması için sınavın hemen ertesinde taslak hazırlanması ve duyuru yapılması oldukça manidar!

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica