18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. alara başar

  alara başar TÜİSAG Üyesi  hayır bildiğim kadarıyla iptal olan sorularla ilgili değil. sınav sonuçları açıklandıktan sonra bazıları dava açmış , şu şu soruda iptal olmalı diye dava sonucunda mahkeme haklı bulmuş ve o sorularda iptal edilmiş, ve ekstra iptallerle geçenlere belge vermişler sonra temyize gitmişler ve yürütmenin durdurulması davası açmışlar temyiz sonuçlanana kadar yürütmenin durdurulmasına karar verildiği için mahkeme sonunda belge alanların belgeleri iptal olmuş temyiz sonrası ne olmuş bilmiyorum


   
  fatih33, Ali Üstün, ALİRIZA ARSEVEN ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. Bianegro

  Bianegro Guest


  ali bey..2011 sınavından 3 tane doğru şıktan 2 tanesinin yanlış şıkka çevirildiğini 1 tane doğrunun da iptal edildiğini gördüm ve buraya bir tanesini haksızlığı dile getirmek için yazdım..hiçkimse bana inanmadı ve soyadım yok..

  muhtemelen o 3 soruya dava açan arkadaşların davayı kazanmasıyla, o sorulardan haksız şekilde geçen zatların belge puanlarının 70 in dibine çekilmesiyle bu durum ortaya çıkmıştır

   
  murat72 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Evet görüldüğü durum bundan ibaret.. buradan korku filmi de kompl oda çıkmaz. tipik yasal süreç.. temyiz sonucunu bekleyip kazanırlarsa belgelerini alacaklar.

     

   
 4. fatih33

  fatih33 TÜİSAG Üyesi

  Sınavı geçelim de üzerine 354 değil, 454 vermeye razıyım. Yeter artık bu stres...

   
 5. Bianegro

  Bianegro Guest


  bu açıklama da çok olası..

     

   
 6. kayhankubat

  kayhankubat TÜİSAG Üyesi

  02 Temmuz 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı hakkında mahkeme kararı
  Bilindiği üzere 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına açılan davalar sonucunda Ankara 5. İdare Mahkemesince 2011/1624 Esas, 2012/186 Karar nolu kararı ile A kitapçığında bulunan 25, 44 ve 46 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 1, 37 ve 39 nolu soruların iptali, ayrıca 2011/2188 Esas nolu kararı ile de yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir.
  Bu durum Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiş ve mahkeme kararları doğrultusunda iptal edilen sorular sınava giren tüm adayların lehine uygulanmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar www.isggm.gov.tr adresinde yayınlanmıştı.
  Sürecin devamında Ankara 5. İdare Mahkemesinin 22.02.2012 tarihli iptal ve yürütmenin durdurulması kararına karşın, Bakanlığımızca dava konusu işlemin iptali yolunda temyizen incelenen kararın yürütmesinin durdurulmasına 13.07.2012 tarihinde karar verilmiştir.
  Bu itibarla; 02.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup, yine üç sorunun iptali ile yapılan değerlendirmede belge almaya hak kazanmış, ancak belge düzenlenmemiş olanların da sınavı başarısız sayılacağından, mahkeme sonuçlanıncaya kadar kendilerine belge düzenlenemeyecektir.
  Konuyla ilgili açıklamalar için adı geçenlerin mahkeme sürecini ve bu süreçte yukarıda belirtilen web sayfasını takip etmeleri uygun olacaktır.
  NOT: 2 TEMMUZ 2011 tarihinde yapılan sınav geçersiz değil sadece 3 soru iptali sonucunda 70 baraj sınırını geçen katılımcıların puanları eski puan olarak yeniden düzenlenmiştir. İlk sınav sonuçları http://www.isgyh.com/ adresinden kontrol edebilirsiniz.

  böylede bir durum var arkadaşlar, iptallere o kadarda ümit bağlamamak lazım

   
 7. glryvz

  glryvz TÜİSAG Üyesi

  benim de 65 doğrum var ama ümidimi kaybetmedim..
   
 8. Erce baykal

  Erce baykal TÜİSAG Üyesi

  sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
  Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
  4
  Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
  Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
  sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

  BU BİLGİ MEB sınav DUYURUSUNDAN ALINTIDIR   
 9. teknik öğretmen

  teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

  Hadi canım, 354 tamamda diploma noter konusudamı var. Direkt diplomanın aslını gönderelim istediklerini yapsınlar.

     

   
 10. Bianegro

  Bianegro Guest

  konuyu dağıtalım..siyaset ,eleştiri, çekişme yaşamayalım..neyapıyoruz biz şeytan yandan sırıtıyor..   
  fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
 11. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  olabilir.. ama bizi mşirketin isgu nı öyle dedi.. kendi arkadaşlarıymış.. sonraki sınavda sertifika almışlar, şimdi çalışıyorlarmış.. ama o ara çalışamamışlar sertifikaları olduğu halde.. işalla dediğiniz gibidir..
  bende iptallerle geçipte çalışamazsam manası kalmaz..   
 12. müslüm63

  müslüm63 TÜİSAG Üyesi

  9+2   
  oguz ali bu yazıya teşekkür etti.
 13. tamam işte durum iptaller ilgili değil... iptal dışında dava açmışlar. Bilirkişi haklı bulup 3 soruyu daha iptal etmiş. Belgelerini vermişler.

  Ancak yasal süreç devam etmiş, bakanlık üst mahkemeye gitmiş. Oradanda yürütmenin durdurulması kararı çıkmış. Belgeler dondurulmuş. Mahkeme sonucunu beklemek durumundalar.

  Ne kadar yatkınız korku hikayelerine, korkmaya ve korkutmaya...

   
  Müge35 bu yazıya teşekkür etti.
 14. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  umarım dediğiniz gibidir.. ama benim aldığım duyum öyle değil.. bakanlıkların birbirine karşı açtığı davalardan bahsediliyor..
   
 15. Bianegro

  Bianegro Guest


  şimdi bu streste farklı düşüncelere kapılmayalım..iyi düşünelim olumsuzu düşünmek hayır getirmez..ister istemez insan çekiniyor böyle bir durum ya olursa!..fakat konuşmayalım olumsuz şeyler:D

   
 16. Bianegro

  Bianegro Guest  koray bey..bi arayalım da..saat 15:00 te açıklanacak mı   
 17. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Okuldan da onaylatırsanız kabuldur.Aslı gibidir, kaşe...

   
  ferhatalpar bu yazıya teşekkür etti.
 18. alara başar

  alara başar TÜİSAG Üyesi

  mahkemeye giderse mahkeme kabul edecektir itirazı ama kurulun öyle düşünmeyeceğinden eminim çalışma bak. sitesinde mevzuat kısmıda tüzükler olduğu gibi duruyor

   
 19. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  ELLERİNDE ÖĞLE YEMEĞİNDEN KALMA YAĞLARI SIYIRIYORLARMIŞ TLF AÇTIM ÇAY MOLASINA GİRMİŞLER FACEDE FARMVİLLE OYNAYIP MESAİ YETİŞİRSE AÇIKLAYACAKLARMIŞ AMA OYUN YARIM KALMASIN DİYE DE UĞRAŞIYORLAR :p

   
 20. yasin atasoy

  yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

  açıklanacak mı acaba... ne yapim dairemde boş boş oturuorum iş yok bu da bir meşgal bizim için

   
 21. Bianegro

  Bianegro Guest


  :D..yok serdar bey..sorulabilir..15 te açıklanma durumu normaldir..geçen mayıs ayında da 15. te açıklandığını söylediler çünki

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica