18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Chemik

  Chemik TÜİSAG Üyesi  neden? ayın 3üne kadar süreleri var 10 günden düşünürsek.


   
 2. Chemik

  Chemik TÜİSAG Üyesi  Doğan bey itirazlar sonuçlanıncaya kadar uyur artık. Sınavlar açıklandığından beri burda uykusuz. :D
  Doğan bey itirazlar sonuçlanıncaya kadar uyur artık. Sınavlar açıklandığından beri burda uykusuz. :D

   
 3. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  sanmam.. 1000 civarı itiraz 5 günde gözden gçeirilemez.. herkese mektup ile cevap vereceklerini açıklamışlardı..

     

   
 4. cinan84

  cinan84 TÜİSAG Üyesi

  bu kadar yaygaradan sonra açıklasınlar artık bi zahmet...

   
 5. Chemik

  Chemik TÜİSAG Üyesi

  İnşallah...ne kadar erken o kadar güzel ama sanmam

     

   
 6. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Mektup cevabı arkadan gelsin. 25 soruyu 3 günde değerlendirebilirler. Hatta 100 soruya bakarlar 3 gün içinde. Biz 3 günde son kararları vermedik mi? :)

   
 7. cinan84

  cinan84 TÜİSAG Üyesi

  bence onlara ulaşan şikayetlere tek tek bakmazlar. zira bütün soruların doğruluğunu gözden geçirmeyi yeğlerler. Çünkü şikayetler ortak 20 civarı soruda ortak.
   
 8. Chemik

  Chemik TÜİSAG Üyesi

  Yasal olarak duyurmadan önce tüm itirazlardaki nedenleri incelemeleri lazım.Hatta her itirazı kendi içinde değerlendirmeleri lazım.Ama ne kadar yapıyorlardır?   
 9. teknik öğretmen

  teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi


  Mutlaka İsg uzmanını ilgilendiren 6331 yasa ve ilgili yönetmelikleridir şüphe yok. Ancak Bir İŞ güvenliği uzmanı İŞ kanunu bilmiyorsa, işçilerin haklarını bilmiyorsa, bir işçinin günde kaç saat çalıştırılacağını bilmiyorsa, yıllık iznini, hafta tatilini bilmiyorsa, nasıl güvenlik önlemini alacak. Sen istediğin kadar risk değerlendirmesi yap, patron adamı günde 12 saat çalıştırsın, vardiya değiştirmeden çalıştırsın, dinlenme molalarını vermesin, sizde bunlar için işvereni uyarmayın, sonrada İSG uzmanıyım diye gezin. İnsan Kaynakları Müdürü olarak şahsi fikrimdir, İSG uzmanı olarak bakacağım ilk şey İş Kanununa ne kadar uyulduğu daha sonra ilgili riskler.

     

   
  emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
 10. cinan84

  cinan84 TÜİSAG Üyesi

  Bence bu sistem kökünden yanlış. En güzel uzmanlık sınavı olaya dayalı olmalı. Bir durum verilmeli ve belli bir süre içinde önümüzdeki kanun,tüzük,yönetmelik v.b. ye göre buna uygun çözümler üretmemiz beklenmelidir. Yoksa ezberle geç sistemiyle ne kadar doğru seçim yapılabilir ki uzmanlık alanında. Bu iş bence uygulama yönü ağırlık basan bir düzeyde ölçülmeli...   
  glryvz, ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve ALİRIZA ARSEVEN bu yazıya teşekkür etti.
 11. teknik öğretmen

  teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi


  Mutlaka İsg uzmanını ilgilendiren 6331 yasa ve ilgili yönetmelikleridir şüphe yok. Ancak Bir İŞ güvenliği uzmanı İŞkanunu bilmiyorsa, işçilerin haklarını bilmiyorsa, bir işçinin günde kaç saat çalıştırılacağını bilmiyorsa, yıllık iznini, hafta tatilini bilmiyorsa, nasıl güvenlik önlemini alacak. Sen istediğin kadar risk değerlendirmesi yap, patron adamı günde 12 saat çalıştırsın, vardiya değiştirmeden çalıştırsın, dinlenme molalarını vermesin, sizde bunlar için işvereni uyarmayın, sonrada İSG uzmanıyım diye gezin. İnsan Kaynakları Müdürü olarak şahsi fikrimdir, İSG uzmanı olarak bakacağım ilk şey İş Kanununa ne kadar uyulduğu daha sonra ilgili risklerdir.   
 12. vinz

  vinz TÜİSAG Üyesi

  tüzük sorularının iptali ile ilgili tüyo alan yok mu? kimsenin bakanlıkta veya mebde tanıdığı bişeyi yok mu?:düşünceli:

   
 13. Bianegro

  Bianegro Guest  evet..ben o soruyu işaretlerken dedim içimden..tuh allah kahretmesin güzelim soruyu hatalı sordular başına çalışan durumunu koymamışlar dedim ve işaretledim..ama iptal..güzelim soruyu helak ettiler
   
 14. uyanıkuzman

  uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

  doğanı isterükkkkk

   
 15. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlara önerim şudur. Sizin tarif ettiğiniz tipte bir iş yerinde 1 dakika bile durmadan terk etsinler. O iş uzun süreli olmaz zaten. İGU arkadaşlar kendi işlerine yoğunlaşarak işlerini severek yapacakları yer bulana kadar seçim yapsınlar. İşvereni uyarmakla ömür tüketilmez.   
 16. ferhatalpar

  ferhatalpar TÜİSAG Üyesi

  Bir İş Güvenliği Uzmanı 4857'deki çalışma süreleri, izin süreleri, dinlenme süreleri fesih v.b diğer süreleri tabi ki iyi bilmek zorundadır. Bunun nedeni 6331 sayılı kanunda çalışanların bilgilendirilmesi kapsamında çalışanlara verilecek eğitimlerde onların yasal hak ve sorumlulukları da verilecektir. 4857'deki çalışanın haklarına dair bilgileri bilmezsen eğitimde hangi bilgileri verebilirsin?

   
  teknik öğretmen bu yazıya teşekkür etti.
 17. alara başar

  alara başar TÜİSAG Üyesi

  gerçekten itirazları değerlendirsinler, savunmaya geçmeden, yanlış soruları iptal etsinlerde varsın geç açıklasınlar sorun değil

   
 18. uyanıkuzman

  uyanıkuzman TÜİSAG Üyesi

  doğanı isterükk

   
 19. teknik öğretmen

  teknik öğretmen TÜİSAG Üyesi

  Budur

   
 20. Bianegro

  Bianegro Guest


  ben mesaiyi vadiyalıya dayadım artık sabah 02-05 arası ve güniçi 1300- 2330 arası buradayım:D

   
  uyanıkuzman bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica