18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Yusuf SOYSAL

  Yusuf SOYSAL TÜİSAG Üyesi  ARKADAŞLAR B KİTAPÇIĞI 16. SORU, HUKUK KURALLARININ ORTAK ÖZELLİĞİ DEĞİLDİR. CEVAP) A YASAMA ORGANI TARAFINDAN KONULMUŞ OLMAK ( BENCE YANLIŞ ULUSLARARASI ANTLAŞMALAR DAHİ YASAMA ORGANININ ONAYINDAN SONRA GEÇERLİLİK SAĞLAR. BU SURU İPTAL OLMALI


   
  Tolga_YILMAZ bu yazıya teşekkür etti.
 2. BekirHarıkcı

  BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi

  85.soruda 4 boşluktan ziyade verilen cevapta yanlıştır. soruda CO %0.5 kabul edilmiş bu oran CO2 için doğrudur. azami CO için 50 ppm veya %0.005 denilmelidir. bu daha ciddi bir hatadır bence 4 boşluk şeklinde itiraz geri dönebilir. bu hali de göz önünde bulunduralım arkadaşlar..

   
  filizfırat, Halikarnassos, serkan39 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. DEMİRCİ METAL

  DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi     

   
 4. Yusuf SOYSAL

  Yusuf SOYSAL TÜİSAG Üyesi

  B KİTAPÇIĞI 45. SORU ÇİFT CEVAPLI BENCE A) SİGORTA, D) KAÇAK AKIM ROLESİ O NEDENLŞE İPTAL EDİLMELİ

   
 5. cansu67

  cansu67 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba
  C sınıfı A kitapçığındaki 22. soruda İş Sağlığı ve güvenliği risk değerlendirmesi yönetmeliğine göre riskleri analiz ederken kullanılacak yöntemi seçerken esas alınacak faktörlerden değildir diye soruluyor cevap şıkkı c fakat yönetmelikte bu a şıkkına göre iş yerinin kıstasları esas alınır demiyor hatta İşyerinin teftiş sonuçları diye bir ibare var bu resmi makamlarca yapılan teftiş yada denetim sonuçlarına girmez mi bence bu soruda da hata var

     

   
 6. zekisadii

  zekisadii TÜİSAG Üyesi

  A Grubu 80. soru 'Şantiyelerde düşme ihtimali olan iskele kenarları ve döşeme boşluklarında alınacak güvenlik tedbiri için hangisi önceliklidir? diyor..
  Burada döşeme boşlukları benim kafamı karıştırmıştı. iskele zemininde ki boşluk gibi algıladım ve ikilemde kalmıştım. Cevap: Korkuluk yapılması . KKD en son çözüm olsada bu soru için Güvenlik kemerini işaretledim.

   
 7. Emvac

  Emvac TÜİSAG Üyesi

  Özellikle boşluk doldurma soruları adeta kopyala yapıştır mantığı ile hazırlanıp bilimsellikten ve sorgulamaktan uzak şekilde hazırlanmış.
  B kitapçığı 64. soru yönetmelikten aynen alınmıştır. Şöyle ki; "Çalışma ortamı havasını kirleterek çalışanların sağlığına zarar verebilecek atıkların ve artıkların derhal dışarı atılması sağlanır. Boğucu, zehirli veya tahriş edici gaz ile toz, buğu, duman ve fena kokuları ortam dışına atacak şekil ve nitelikte, genel havalandırma sisteminden ayrı olarak mekanik (cebri) havalandırma sistemi kurulur."
  Yukarıda kırmızı ile gösterilen kelimeler aynen alınarak şıklara konulmuş ve bunlar dışında kalan "Ortam havasında azot bulunması" seçeneği soruya eklenerek sözde yanlış cevaba yönlendirme yapılmıştır.
  Ancak "Ortam havasında Azot bulunması" seçeneği kapalı uçlu bir seçenektir. Azotun türü belirtilmemiştir. Azot molekülü mü, azot bileşikleri mi, azot gazı mı?
  Zira yüksek konsantasyonlarda azot boğucu olmaktadır. Yine uygun şartlarda hidrojen ile tepkimeye girerek amonyak gibi fena kokulara sebep olabilmektedir.
  Bu sebeple soru hatalıdır.
   
  DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
 8. ilterkilerci

  ilterkilerci TÜİSAG Üyesi

  C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı B Kitapçığı 49-50-72. sorulara itiraz ettim   
  ebru_ahmet bu yazıya teşekkür etti.
 9. K.muh.taner

  K.muh.taner TÜİSAG Üyesi

  Herkes bişe deyip duruyor, kimse hangi sorulara itiraz edelim diye örgütlenmiyor. Arkadaşlar itirazını 3 iş günü yani postaya vereceğiniz tarih önemli, onların eline 3 iş gününde ulaşması sorun değil. Türkiyenin dört bir yanında itiraz edecekler var, illa ankarada olanlardan istemeyelim kendimiz bizzat yapıp gönderelim. Ben mayıs sınavına girip 68 de kaldım. 18 mayıs sınavına giren arkadaşlarla burda o kadar iyi organize olduk ki itirazlar çoktu. Şimdi herkes birşeyler söyleyip duruyor, boş konuşacak vaktimiz yok, soruları kesin ispatlarla kanıtlayarak yapalım. Bir sorunun o kadar değeri var ki bunun sınırda kaldığınız zaman çok iyi anlayacaksınız.

     

   
  ilterkilerci bu yazıya teşekkür etti.
 10. DEMİRCİ METAL

  DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

  World dosyası şeklinde yokmu?
  link varsa atarmınız lütfen   
  Bora Alevok ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
 11. mehmet celal

  mehmet celal TÜİSAG Üyesi


  süper tespit bence kesinlikle itiraz edin kesinlikle iptal edilir soru   
 12. Chemik

  Chemik TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar toplu bir şekilde nedenlerini somut bir şekilde göstererek soruları toplayalım.forum yönetimi yada ankaradaki arkadaşlar itirazı gerçekleştirsin.eminim herkes payına düşen parayı verecektir.

   
 13. YUK-MAK-MUH

  YUK-MAK-MUH TÜİSAG Üyesi

  B Grubu 55. soru; risk değerlendirilmesi yapılırken hangisine gerek yok der.Cevap sürekli kullanılmayan taşınabilir bilgisayar ile hesap makinesi.. evet sürekli kullanılmayan bir bilgisayara risk değerlendirilmesi yapılamaz fakat süreklilik nedir ? örneğin günde 2 saat kullansam haftada 14 saat yılda 672 saat eder. Yılda 672 saat etkisine maruz kalınan bilgisayarı risk değerlendirilmesine dahil etmez isek neyi dahil edeceğiz? Bence bu soru da yoruma açık kalmış bir soru
   
  DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
 14. mehmet güven

  mehmet güven TÜİSAG Üyesi

 15. erdincdal

  erdincdal TÜİSAG Üyesi

  ya bakıyorum da öle bi standart yok akşam eve gittimmi bir kaç soru içinde dayanak araştıravcam   
 16. Bora Alevok

  Bora Alevok TÜİSAG Üyesi

  neden? isg tüzüğü madde 387 açık havada çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olacak diyor...cevap bunu yanlış kabul etmiş...

   
 17. baret_ahmet

  baret_ahmet TÜİSAG Üyesi

  itiraz edilmesi gereken bir soru

   
  DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
 18. mehmet güven

  mehmet güven TÜİSAG Üyesi

  sınav komple çok saçma bi sınav olmuş bir zamnlar meb in yaptığı oks sınavlarına gireerdik kim bilir orada ne hatalar yapıldıda haberimiz yoktu

   
  DEMİRCİ METAL bu yazıya teşekkür etti.
 19. DEMİRCİ METAL

  DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

  teşekkürler .
  dilekçe ve itiraz yazını lütfen mail atarmısın veya burdan yayınla örnek olarak bakalım.lütfen

   
 20. DEMİRCİ METAL

  DEMİRCİ METAL TÜİSAG Üyesi

  aynen dogruu

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica