18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil. 1. Şık değiştirmek ne demek diyelim ben yanlış yaptım şık değişti doğru oldu puan alıcam doğru yaptım diyelim şık değişti yanlış oldu puan kaybedicem böyle mi olacak?


   


 2. iptalse herkes puan alacak ama doğruysa değişen yok yanlışsa artı puan olacak

   
 3. serkan55

  serkan55 TÜİSAG Üyesi

  şık değişikliği saçma bir olay, iki şık da kabul edilmeli, çünkü daha önce o soruları doğru işaretlemiş olanın günahı ne ,ona göre sayım yapmıştır herkes,,veya iptal olmalı..

     

   
 4. serkan55

  serkan55 TÜİSAG Üyesi

  ya arkadaşlar şık değişme de neymiş, yanlış açıklanmışsa iptal olmalı, o şıkkı işaretleyenleri madur etmek olur bu..

   
 5. Bu arada Kasımdaki sınava Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile SGK'da müfettiş olanlar, Biyologlar ve tüm Mimarlık Fakültesi mezunları da eklenecek. İnş.. kafes oluşmadan uçarız :)

     

   
 6. emrah_isg

  emrah_isg TÜİSAG Üyesi

  doğan bey bu sınav dünyanın sonu değil bu kadar karamsar olmayın bende sınırdayım olan oldu olmadı kasımda gireceğiz fazla takmayın bu belgeyede fazla ümit bağlamayın

   
  foodengineer01 bu yazıya teşekkür etti.
 7. Sorgulayan Adam

  Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

  Maalesef, bir sorunun bir tane doğru cevabı olmalıdır. İtiraz sonunda cevap şıkkı değiştirilen bir soru varsa; daha önce Bakanlığın cevap anahtarında ilan edilen şıkkı işaretleyen kişi yanlış cevap vermiş demektir. Soru hatalı değilken, yanlış cevap verdiği için ödüllendirilmesi söz konusu olamaz.

  Örneğin; vinç kabini içerikli soruya itiraz sonunda cevap şıkının değişeceğini ve doğal olarak sadece sınavda bu şıkkı işaretleyenlerin cevabının kabul edileceğini düşünüyorum. Diğer bir şık değişimi ihtimali olan soru da asetilen mi önce ve oksijen mi konulu sorudur.
   
 8. ISGurusu

  ISGurusu TÜİSAG Üyesi

  A kitapçığı 30. SORU
  30. I- Yeterli sayıda acil çıkış kapısı olması hâlinde yerinin önemi yoktur.
  II-Acil çıkış kapısı olarak döner kapılar kullanılabilir.
  III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.
  IV-Acilçıkış kapılarının boyutlarının belirlenmesinde havalandırma sistemi göz önünde bulundurulur.
  Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre yukarıdakilerden hangileri yanlıştır?
  A) I, II ve III
  B) I, III ve IV
  C) I, II ve IV
  D) II, III ve IV

  Arkadaşlar Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’ne göre C şıkkı I, II ve IV yanlış denilerek '' III-Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenmelidir.'' doğru kabul edilmiştir.
  Yapı İşlerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü’nde böyle bir madde var mı? Ben bulamadım Bilgisi olan var mı?

  CEVAP VERECEK KİMSE YOK MU?   
 9. BekirHarıkcı

  BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi     

   
 10. isgosman07

  isgosman07 TÜİSAG Üyesi

  abi şakamı yapıyorsunuz ciddi misinz bunu sorarken :)   
  faruk murat silahtaroğlu bu yazıya teşekkür etti.
 11. Sorgulayan Adam

  Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

  İlgili madde aşağıdaki yönetmelikte bulunmaktadır. Tüzükte konuya ilişkin birşeye rastlayamadım.

  17 Temmuz 2013 ÇARŞAMBA
  Resmî Gazete
  Sayı : 28710
  YÖNETMELİK
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:
  İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK
  ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK
  13 - Yangın söndürme ekipmanı ve bulunduğu yerler Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliğine uygun şekilde işaretlenir. İşaretler uygun yerlere konulur ve bu işaretlerin kalıcı ve görünür olması sağlanır.   
 12. denizceren

  denizceren TÜİSAG Üyesi

  doğan bey,18 mayıs sınavında aynı durundaydım,şaşırdım kaldım ,nasıl ezbere bildiğim soruları yapamam diye,çok sevimsiz bir durum,anlıyorum sizi,kısmettttt

   
 13. SOLMAZZ

  SOLMAZZ TÜİSAG Üyesi

   
 14. SOLMAZZ

  SOLMAZZ TÜİSAG Üyesi

  İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK

  ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK 17 TEMMUZ 2013 28710 SAYILI

  Acil çıkış yolları ve kapıları
  10 - İşyerlerindeki bütün acil çıkış yolları ve kapılarının;
  a) Doğrudan dışarıya veya güvenli bir alana açılması sağlanır ve önlerinde ya da arkalarında çıkışı önleyecek hiçbir engel bulunmaz.
  b) Herhangi bir tehlike durumunda, bütün çalışanların işyerini derhal ve güvenli bir şekilde terk etmelerini mümkün kılacak şekilde tesisi sağlanır. Gerekli durumlarda bu konuyla ilgili planlar hazırlanarak düzenli tatbikatlar yapılır.
  c) Sayısı, nitelikleri, boyutları ve yerleri; yapılan işin niteliğine, işyerinin büyüklüğüne, kullanım şekline, işyerinde bulunan ekipmana ve bulunabilecek azami kişi sayısına göre belirlenir. 27/11/2007 tarihli ve 2007/12937 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olması sağlanır.
  ç) Acil çıkış kapılarının, acil durumlarda çalışanların hemen ve kolayca açabilecekleri şekilde olması sağlanır. Bu kapılar dışarıya doğru açılır. Acil çıkış kapısı olarak raylı veya döner kapılar kullanılmaz.
  d) Acil çıkış yolları ve kapıları ile buralara açılan yol ve kapılarda çıkışı zorlaştıracak hiçbir engel bulunmaması, acil çıkış kapılarının kilitli veya bağlı olmaması sağlanır.
  e) Acil çıkış yolları ve kapıları, 23/12/2003 tarihli ve 25325 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliğine uygun şekilde işaretlenir. İşaretlerin uygun yerlere konulması ve kalıcı olması sağlanır.

  f) Aydınlatılması gereken acil çıkış yolları ve kapılarında, elektrik kesilmesi halinde yeterli aydınlatmayı sağlayacak ayrı bir enerji kaynağına bağlı acil aydınlatma sistemi bulundurulur.

   
 15. dogan duran

  dogan duran TÜİSAG Üyesi

  Huseyin bey ben normal şartlarda ikilemde kaldığım soruları da yanlış kabul ederek sınav sonucumu kontrol ettim. bir sıkıntı olmazsa barajı geçerim ama ben yanlış olduğuna inandığım 5 soru ile ilgili olarak bakanlığa itiraz ettim üstelik bunlardan 1 taneside bakanlığın verdiği cevap listesine göre doğru olduğu halde. yukarıdaki sorunuza gelince; öküz altında buzağı aramanın bir anlamı yok, veya soruda yanlış bir şey bulup kendime dayanak oluşturabilirmiyim diye aramakta bazen doğru değil. yukarıdaki soruyu ne cevapladını bilmiyorum ama bu soruyu yanlış yapmamanız gerekir. eğitimizi nerden aldınız bilmiyorum. ama bu soruda hareket noktanızın II. numaralı ifade olması gerekirdi. eğitim aldınız kurum size acil çıkış kapılarının döner ve sürgülü olmayacağını anlatmadıysa acil çıkış kapıları yangın merdivenlerinin kapı genişlikleri merdiven yükseklikleri vb. gibi konuları anlatmadıysa o zaman suç eğitim aldığınız kurumda. yukarıda ki soruda bir hata yok. şayet yukarıdaki soruyu yanlış cevapladıysanız bunun 2 nedeni olabilir. 1. kurumunuz bunu anlatmadı. 2. sınav anında çok dalgındınız motivasyonunuz yerinde değildi. saygılarımla   
  ergeco, tugalpt ve aziz e. bu yazıya teşekkür etti.
 16. Bianegro

  Bianegro Guest


  yanlış yanlıştır..ben de bir tane şık değişimine maruz kalacağım adilsizlik olmaz bence

   
 17. Bianegro

  Bianegro Guest


  bence ital edilsin çerez sorular sigortalar yıllık izinler...yau bu sorunun tüzükle ne alakası var yeter ...buna yorum getiremeyen girmesin sınava..artık kaç gündür yazabilen yazıyor sesimizi çıkarmadık..gelin

   
 18. Bianegro

  Bianegro Guest

  hayır
  hayır..kasım masım hikaye ne kasımı..bu belgeye ümit bağlama ne demek....bedavadan bedavadan sınavlarla kazananlar var..

   

 19. böyle bir kural yok.. sınav iptali komisyon kararına bırakılmış.

   
 20. Bianegro

  Bianegro Guest


  yükün ağırlığı iptal olmayacak..10 defa olmayacak diyorum..emin misiniz diye de sormayın..görüyoruz burada nelere itiraz edenler var bazen aklım almıyoru donuyorum

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica