18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular | Sayfa 131 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

18 Ağustos Sınavı Hatalı Olduğunu Düşündüğünüz, Itiraz Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. cetinali

  cetinali TÜİSAG Üyesi  tabikide eleme yapılacak buna kimsenin itirazı olamaz.Sorun eleme yaparken ki usul.Sen bir soruda '...dan sonra..' ile adam eliyorsan diger sordugun sorularda dogru sıklardada anı hassasiyeti göstereceksin ona ragmen biz yanlıs yapıyorsak kurum olarak haklı olursun.Malesef kurum bastan sagma bir sınavla eleme yaptıgını zannediyor halbuki busınavdan 100 alanla 50 alan arasında bir fark yok..


   
 2. bulentim77

  bulentim77 TÜİSAG Üyesi

  bu seçeneğin dayanağı tüzük ,yönetmelik,tebliğ vs. bilen var mı?

   
 3. ozlemenve

  ozlemenve TÜİSAG Üyesi

  Az önce olmadığını söyledim tekrar neden soruyorsunuz?

     

   
 4. cetinali

  cetinali TÜİSAG Üyesi

  ilk sayfalarda olacaktı tam emin degil kac gündğr tüzük yönetmelik derken beyin cöplüge döndü:S

   
 5. bulentim77

  bulentim77 TÜİSAG Üyesi

  ben iptal olacağını düşünmedim.o yüzden diğer arkadaşların da fikirlerini öğrenmek istedim.

     

   
 6. Bianegro

  Bianegro Guest


  ben herkesin yaptığı basit sorulardan 11 tane yanış yaptım..fakat yönetmelik okumadığım halde iptal aşamasındaki sorulardan 2 tane yanlış yapıp geriye kalanını kaza bela doğru yaptım..ben eğer bu sınavı geçersem kendimi 84 saymış kabul ederim

   
 7. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  hocm kım dedi o2 iptl diye ben resimlisini gördüm oksijen önce diye ders notund
   
 8. Bianegro

  Bianegro Guest


  bir isg cinin daha doğrusu iş güvenliği politikasını amaçlayan bir çalışmanın..sınavı filan bosverin..türkiyede kural belirlendi..yüksekte çalışmalarda katti kural 3 metre artık...4 metre yok 5 yok 1000 yok..olamayan bir kavramı sormaya da hakları yok..halen daha oradan buradan demeyim   
 9. Bianegro

  Bianegro Guest


  evet..oksijen diyor...asetilen şıkkı yanlış..şık değişimi yapacaklar

     

   
 10. ayhantas

  ayhantas TÜİSAG Üyesi

  selam arkadaşlar hepinize iyi geceler. geçen sınava hiç çalışmadan girdiğim için 61 alıp kalmıştım. sınavdan sonra bursada bir OSGB de işe başladım belgem olmadan, maaş olarak çok azdı ama işi öğrenmek istediğim için kabul ettim ve yaklaşık 4 aydır çalışmaktayım. sınava 12 gün kala patronlardan da izin alarak izne çıktım ve gece gündüz bu sınava çalıştım. riskmed ve zirve'nin soru bankalarını çözdüm ve bol bol deneme çözdüm. o kadar çok çalıştım ki allah sizi inandırsın 90 nın altında almam diyodum(83 doğrum var ve 4 iptal beklediğim soru var). ama o kadar aptalca sorular geldi ki bu forumlarda isyan eden herkesi çok iyi anlıyorum ve hakta veriyorum. çünkü sınavdan çıktıktan sonra 2 gün boyunca stresten ve sinirden midem ve sindirim sistemim çöktü resmen. hayatımda ilk kez bu kadar salakça bir sınava girdim ve bu soruları hazırlayanlara lanetler yağdırdım. ayrıca bu eğitimi veren kurslara da çok kızdım, hakkım haram olsun. çünkü bizi bu sınava çok iyi hazırladıklarını düşünmüyorum. işin özü şu sınırda olan arkadaşlar haklarını arasınlar. geçemeyen arkadaşlar da üzülmesinler diyecem ama insanın elinde değil, insan üzülüyor sonuçta. geçemeyenlerin de allah yardımcısı olsun.   
  Yojimbo ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
 11. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  şıklrd oksijen demiş değişen bi şık yok hocm   
 12. Bianegro

  Bianegro Guest


  tamam ben de doğru yaptım fakat oksiijen önce açlılır şok değişimine gişdecekler asetilen olacaktı yanlış cevap

   
 13. Bianegro

  Bianegro Guest


  nelerdir beklediğiniz 4 iptal ben 3 tane bekliyorum
   
 14. ayhantas

  ayhantas TÜİSAG Üyesi

  bu arada sınav öncesi sizin de bu forumda paylaştığınız sorular vardı ve ben onlara da bakıp çalışmıştım o yüzden size teşekkür borcum var doğan bey.
  sorunuza gelirsekte benim beklediğim iptaller puko-vinç-3 metre-ve 4 boşluk 3 şık olan soruların iptalini kesin olarak bekliyorum ama daha başka sorularda iptal olabilir ama bu 4 soru bana göre kesin iptal olacak sorulardır.

   
 15. Aysgonul

  Aysgonul Guest


  Valla ne diyelim bilmiyorum haklılar ya da haksızlar ,geçerli ya da değil ,sorulmuş mu sorulmuş.Sonucu etkiliyor mu etkiliyor.Ve iptal mi değil mi kararda oradan çıkacak.   
 16. Emre Bağbaşı

  Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi


  ayhan bey vinç sorusu iptal olmaz %99 diyelim şık değişimine gidicekler 1-3 lü şık doğru kabul edilcek.

   
 17. Bianegro

  Bianegro Guest


  evet ben de bu şekilde bakıyorum..puko direk iptal gaz ölçümleri nekadar haketmeseler de iptal
  vinç sorusu şık değişimi olacak hatta garanti bunlar...lakin şu emniyet yüksekliği konusu canımı sıktı..ülkemizin son olarak katti kural olarak kabul ettiği rakam 3 metredir..yani 4 metre kavramı yok öyle bir sistem kural kalmadı..yükümlülüğü kalmayan birşeyden bırakın sınav sorusu olmayı düşünmek hatıra getirmek bile abes..ve kesinlikle art niyetli sordular..tamam yanıltmaca sorular gelecektir çalışmaya başladıktan önce yerine sonra, arac üzerine yetkili kişi yerine yük üzerine yetkili bir kişi gibi..fakat uygulanması yasaklanmış olan bir 4 metre sorusu gelmemeliydi..

   
 18. Bianegro

  Bianegro Guest


  iptal olsa da olmasa da ben bu kişilere art niyetlidir diyorum..olmasın iptal..ama böyle bir soru sorulmaz..ayıptır

   
 19. ayhantas

  ayhantas TÜİSAG Üyesi

  sınav soruları açıklandığı zaman soruları indirdim ve geçen yıl belgesini alan ve isg den gerçekten anlayan 3 tane uzman arkadaşa soruları gösterdim inanın adamlar şoka girdi. ve soruları çözdüklerinde 65-70 doğru arasında kaldılar. vallahi hiçte şaşırmadım. zaten geçen yıllardaki soru tiplerini ve konulara göre soru dağılımını değiştirmişler ve üstüne de bir dünya salakça soru sormuşlar.

   
  yiğitoğlu ve emsalsiz_ bu yazıya teşekkür etti.
 20. Bianegro

  Bianegro Guest


  işçi tüzüğünden 25 çeşit soru var merdivenlerden tutun siren sistemlerine kaçış genişlikleri valfler malfver..ve birtanesinin üzerine bir değişiklik getirecek yönetmelik gelmemişken...sadece emniyet yüksekliği konusunda 3 metre şeklinde güvenlik şartı yönetmelik eşliğinde değiştirilmişken..bu art niyet değildir de nedir..hatalı sorma şansları bile yok bu soruyu direk art niyet iptal da edemezler ayıplarını da temizleyemezler..

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica