Tartışma 18 Ağustos 2013 Işyeri Hekimi Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Asmer

  Asmer TÜİSAG Üyesi  esd nedir diyordu tanım soruyordu


   
  MEHMET EREN TUNA bu yazıya teşekkür etti.
 2. Asmer

  Asmer TÜİSAG Üyesi

  sınav soruları bugün açıklanır mı? fikri olan var mı?

   
 3. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  açıklanmaz..kac yanlısın var?benım 20 suan

     

   
 4. Asmer

  Asmer TÜİSAG Üyesi

  ben burada çıkan soruları bir yere yazdım 73 soru oldu toplamda ve bunların içinde 56 doğrum var... yani 17 yanlışım var.. çok kötü.... bana göre sınav çok zordu net değildi... şaşırtmacalı şıkların olduğu bir sınavdı.. biz sınav olmayı unutmuşuz galiba...

   
 5. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  tek tek sımdı hem yanlıslarımı hem dogrularımı cıkartıyorum kesın sonuc önemlı şu var hatırlamadıklarım uzun sorular..onar daha kolaydı dıye dusnuyorum..yarın sorular acıklanır ben sıklarımı bı kagıda yazdım sen nerde calsyorsun isim nedır..ben aıle hekımıyım

     

   
 6. Asmer

  Asmer TÜİSAG Üyesi

  ben biyokimya uzmanıyım

   
 7. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  İşverenin çalışanının ayda kaç gün işe gelmemesi durumunda fesih hakkı doğar diye sorulduğunu hatırlıyorum. Soruda arka arkaya kaç gün gelmediğinde demiyordu. İş kanununa göre "beş iş gününden fazla sürmesi" deniyor (kanun maddesi aşağıda). Bu durumda beş mi altı mı? Altı gün seçeneklerde yoktu diye hatırlıyorum. Bu soru için 2,3,4 diyen veya başka fikri olan arkadaşlar güncel mevzuat eşliğinde yazarlarsa bilgileniriz….

  İŞ KANUNU
  Kanun Numarası : 4857
  Kabul Tarihi : 22/5/2003
  Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 10/6/2003 Sayı : 25134
  Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 42

  İşverenin haklı nedenle derhal fesih hakkı
  Madde 25 - Süresi belirli olsun veya olmasın işveren, aşağıda yazılı hallerde iş sözleşmesini sürenin bitiminden önce veya bildirim süresini beklemeksizin feshedebilir:
  I- Sağlık sebepleri:
  a) İşçinin kendi kastından veya derli toplu olmayan yaşayışından yahut içkiye düşkünlüğünden doğacak bir hastalığa veya sakatlığa uğraması halinde, bu sebeple doğacak devamsızlığın ardı ardına üç iş günü veya bir ayda beş iş gününden fazla sürmesi.
   
 8. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  her 10 metrede 1 atm basınç artışı olur   
 9. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  Yanlışı soruyorlardı. Asbestoziste Akciğer üst zonlarda mikronodüler... (asbestoziste opasiteler alt zonlarda görülmekte diye hatırlıyorum; diğer seçeneklerden biri de "büyük opasiteler A, B, C olarak sınıflandırılmakta" bu ifade doğru) yanıtı konusunda fikri olan?

     

   
 10. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  Asbestoziste olmayan hangisi a) plevranın malign tümörü b) plevral kalsifikasyon c) plevrada sıvı birikimi d) hatırlayamadım? ve bu seçeneği işaretledim sanırım.   
 11. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  KARDES 1. SYFADAN ITIBAREN SORULARA BAK BEN SUAN O SEKILDE YAPIYORUM DUN AKSAM YAKLASIK 78 SORU PAYLASTIK BU SORDA DEDIGIN DOGU ALT ZON UST ZON OLAYI YANLIS SIK OYDU   
 12. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  gürültü kesilince işitme kaybı geri döner diye bir şık vardı. Yanlışı soruyorlardı. Geri dönmez diye bunu işaretledim. Yorum???

   
 13. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  D DEDIM BUNLARI DEMEDIM VE DE DOGRU DEDIK SANIRIM
   
 14. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  ORDA DOGRUYU SORUYORLARDI BU DEGILDI CEVAP EVET GERI DONMEZ..

   
 15. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  ohsas 18001 ıle ılıglı soru vardı sebeplerı bertaraf etmek ne dedın ben onleyıcı faalıyetler..   
 16. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  Dün hemen sınav çıkışında TÜİSAG yöneticilerine facebook sayfalarından mesaj atarak var olan iş güvenlik sınavı soru paylaşımı sayfaları yanısıra işyeri hekimliği sınav sorularının paylaşımı için de sayfa açmalarını rica etmem üzerine bu sayfayı açtılar. İyi de oldu. İlk sorulardan itibaren paylaşımda bulunuyorum ve sayfaları tek tek inceliyorum. Ancak doğru yanıtların yeterince tartışılmadığını, ilk yazanın verdiği yanıtın doğru kabul edildiğini ve yorumların bu yanıt üzerinden yapıldığını gördüğümden arkadaşların paylaşımlarını güncel mevzuat üzerinden yaparak kesin doğruları bulabilmemiz için muallakta kalan kısımları yeniliyorum kardeş. Tüm soruları ve seçenekleri net hatırlasam, zaten mevzuattan yerlerini bulup paylaşırım. Hepinize başarılar diliyorum.

   
 17. Asmer

  Asmer TÜİSAG Üyesi

  bu soruyu hatırlamıyorum

   
 18. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  soruyu net hatırlamıyorum, ancak risklerin, tehlikelerin ortadan kaldırılması veya azaltılması faaliyetlerine ne denir diyordu sanırım. önleyici faaliyetler dedim.

   
 19. drselcuk75

  drselcuk75 TÜİSAG Üyesi

  ok aynı soru tesekkur...suana kadar 85 soru paylastık 62 dogru 23 yanlıs var..şu var gerı kalan uzun sorular onları zor hatırlıyorum sınav bence zordu hıcde kolay degıldı ters köşe soru cotu devamlı dogru hangısıdır soruları zor oluyo..hayırlısı yarın sorular acıklanır gerı kalan 15 sorudan 8 dogru gereklı bırdaha bu sınava gırme rıskı almak ıstemıyorum..ekstra paylasagın soru varsa beklıyoru

   
 20. obaylan

  obaylan TÜİSAG Üyesi

  seçeneklerde kömür tozu ve demir tozu olan soru ve diğer seçenekler nasıldı?

   
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica