18 Ağustos 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burdan Paylaşabilirsiniz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

18 Ağustos İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Soruları Sizce Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 13 Ekim 2013.
 1. Çok Kolay

  3,1%
 2. Kolay

  3,6%
 3. Orta

  16,0%
 4. Zor

  48,8%
 5. Çok Zor

  28,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. şirvan kırkağaç

  şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi  ama soruda yapı işleri yönetmeliği demiyo olay orda her türlü sökme bakım onarım işlerinde dio..


   
 2. isgci

  isgci TÜİSAG Üyesi


  ayrıca siz tüzükler iptal oldu dememişmiydiniz !:evet:

   
 3. mehmet celal

  mehmet celal TÜİSAG Üyesi

  senin 80 sense herv şekilde 80 dir neyi dert ediyorsun ?? iptal olması senin doğrunu değiştirmiyor bak yöneytmeliğe sonra dertlen

     

   
  ebru_ahmet ve şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
 4. şirvan kırkağaç

  şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

  olmaz bence bakım onarım işlerindeki yönetmelik 4 diyo

   
 5. erkbozk

  erkbozk TÜİSAG Üyesi

  siz bu hareketi bilerek mi yapıyorsunuz?az önce aynı şeyi yaptığınızda burda açıklama yapılmadı size?80 i görüyorsanız karşılaştırmada burda ne işiniz var?takip ediyorum burdaki leylere sürekli gereksiz seyler yaparak insanları sinirlendiriyorsunuz.

     

   
  First Safety, şirvan kırkağaç ve Yojimbo bu yazıya teşekkür etti.
 6. Tersiyer

  Tersiyer TÜİSAG Üyesi

  o zaman en geç bu akşam kanun yönetmelik tüzük araştırıp bu soruları çürütelim.ve bulduklarımızı yine bu sayfada word şeklinde paylaşalım.soruları bölüşerek itiraz edelim.sonuçta bir kişi de bin kişi de itiraz etse aynı.o ndenle farklı sorulara itiraz edilsin.bir kişiye külfet olmasın maddi ve manevi anlamda.ben işten eve dönüşte bu şekilde yapıcam.sizde yardımcı olun.

   
  First Safety bu yazıya teşekkür etti.
 7. mehmet celal

  mehmet celal TÜİSAG Üyesi

  ben değil bilgit . com yani yönetmelikleri takip eyttiğimiz hukuk sitesi 5 mayıs itibariyle yayınladığı bilgilendirme mesajında tüzükler iptal olmuştur diyor araştırabilirsiniz ki olmamış olsa bile diyorum ki soruda hangi tüzük olduğu belli değpil soru kesinlikle iptal e3dilmeli
   
 8. Beyazitkul

  Beyazitkul TÜİSAG Üyesi

  A grubu 17. Soruda planlama aşamasında nasıl faaliyet planı iZlemeyi doğru olarak kabul ediyorlar. Kontrol etme asamasinda yapilmasi gerekli bir islemdir. Planlama asamasinda riskleri degerlendirmek siniflandirmak ilk adim degil midir? Biz mi yanlis egitim aldik dogru bilen soruyu hazirlayan arkadaslar mi?   
 9. şirvan kırkağaç

  şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

  insanlar çıldırmış koyun can kasap et derdinde 80 alanı b sınıfı uzman yapmıyolar dertlenme :D

     

   
  Emar Store, benoznur ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
 10. didemansin

  didemansin TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bence şu son 1-2 gün içerisinde kesin kaynaklara dayanarak iptal edilmesi gereken soruları belirleyip onlara itiraz edelim. ISG konusunda daha bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Teker teker değil de toplu halde belirleyelim şu soruları yoksa zaten 96 tane sayfa olmuş hepsine bakmaya kalksak içinden çıkamayız. Teşekkürler.   
  Ali Üstün ve First Safety bu yazıya teşekkür etti.
 11. mehmet celal

  mehmet celal TÜİSAG Üyesi

  :)))) süper cevap   
 12. srsr51

  srsr51 TÜİSAG Üyesi

  İptal edilecek sorular için doğru yada yanlış yapmanız önemli değil.İptal olan sorular herkez için doğru kabul ediliyor.Bu nedenle iptal etmekten kaçınıyorlar, geçmiş sınavlardada 10-12 soru iptal edilmesi gerekirken 5-6 soru iptal ettikleri oldu.

   
 13. hakan35

  hakan35 TÜİSAG Üyesi

  tüzüklerin iptal edildiğini kim söylüyor çok merak ediyorum. iş teftiş kurulunun baş müfettişleriyle yaptığım görüşmelerde tüzüklerin iptalini sorduğumda kesinlikle öyle bişey olmadığını söylediler. şimdiye kadar ki burda yanlış diye geçen soruların sadece 2 sorunun yanlışlığı kesin bir dayanağı var onlarda 49. soru ve 95. Soru diğerleri ile ilgili soruların bazılarında çelişki olduğu doğrudur ancak iptal olması için kesin dayanak olması gerekmektedir.
   
 14. Yojimbo

  Yojimbo TÜİSAG Üyesi   
 15. erkbozk

  erkbozk TÜİSAG Üyesi

  guldeennn nick name li arkadası mumkunse forumdan afaroz edin.aynı acıklama kendısıne 10 sayfa önce yapıldı.80 almayı beklemıyordu heralde yanlıslıkla aınca sevınc yogunlugundan aynı seyleri tekrarlayıp,muhalefet oluyor.   
 16. Tersiyer

  Tersiyer TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım sen 80 aldıysan iptal edilen sorulardan senin meb e göre doğru yaptığın varsa sana puan eklenmez yine 80 de kalırsın fakat meb e göre yanlışsa ve iptalle yanlış yaptığın bir soru itirazla iptal olursa o zman da 80 in üstünde puan alırsın.dertlenmene gerek yok.80 aldın çık dışarıya kendine bir kahve ısmarla ne bileyim sevin yani.

   
  Mert B. bu yazıya teşekkür etti.
 17. eskmn

  eskmn TÜİSAG Üyesi

  tavan yüksekliği en az 5 metre olmalıdır denildiği için bu sorununda kesin iptal olması gerekiyor. en az 5 metre ve 5 metreden fazla olacaktır ifadesi yanlış. 5 olursa kabul edilmiyor mu yani??

   
 18. Yojimbo

  Yojimbo TÜİSAG Üyesi

  Troll'ü beslemeyin

   
 19. First Safety

  First Safety TÜİSAG Üyesi


  Yönetmelikte geçen kelime oynu gibi kafa karıştıran maddeler alınıp çorba gibi soru hazırlamışlar.

  Bu yönetmeliği birebir kontrol ettim; şu maddeler yazıyor: (6) İşyeri hekimi her bir çalışan için alınması gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler ile ilgili olarak önerilerde bulunur. (5) Sağlık gözetiminin yapıldığı bu durumlarda, kişisel tıbbi kayıtlar, maruziyetin son bulmasından sonra en az onbeş yıl süre ile saklanır. 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtlar bilinen son maruziyetten itibaren kırk yıl süre ile saklanır. (7) Maruziyetin sona ermesinden sonra yapılacak herhangi bir sağlık gözetimi ile ilgili olarak çalışanlara gerekli bilgi ve tavsiyeler verilir. MADDE 16 – (1) Biyolojik etkenlerle yapılan çalışmalarda işveren çalışanların, çalışmalara başlamadan önce ve işin devamı süresince düzenli aralıklarla sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar.

   
  şirvan kırkağaç bu yazıya teşekkür etti.
 20. şirvan kırkağaç

  şirvan kırkağaç TÜİSAG Üyesi

  gulden nasıl çalıştın anlatsana biz kasıma kaldık da :))

   
  ebru_ahmet ve mehmet celal bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica